reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koronawirus a wizyta u ginekologa w 20 tyg ciazy

reklama
Ja mam w przyszłym tygodniu i boję się że wizyta zostanie odwołana a to będzie 4 tyg od ostatniej.... I co zrobić....
Ja mam wizytę 3 kwietnia. I to będzie usg po 5 tyg od wcześniejszego. Tym bardziej że jest en na zwolnieniu lekarskim _""" ciąża wysokiego ryzyka, 3 poronienia, 2 donoszone szczęśliwie, i teraz 25 tyg chwała Bogu już. I też myślałam czy iść. Ale pójdę. Pojadę sama autem. Przed wyjściem dezynfekcja rąk. Po wyjściu od lekarza od razu mycie rąk i twarzy plus dezu fekcja. Maseczkę wezmę ale ściągnę ja od razu po wyjściu i od razu mycie rąk o twarzy. I niech myślą co chcą inni. Mam 2 małych dzieci. 2 starszych teściów :teściowa po usunięciu piersi i ma rozrusznik, teść ma parkinsonq, moi rodzice sprawy sercowo naczyniowe więc ich nawet nie odwiedzam tylko telefon icznie
 
Wiem to bardzo długo, tyle dobrze ze że od ok 3 tygodni czuje ruchy dziecka, więc to mnie trochę uspokaja. Też bym się wcześniej wybrała ale tu gdzie mieszkam nie ma normalnych lekarzy więc musiałam czekać do takiego który przyjeżdża z Lublina
A ja powiem tak- oczywiście nie martw się tym, że wizytę miałaś 7 tyg temu, natomiast jak najbardziej poszukaj sobie jakiegoś lekarza, który Cie przyjmie. Na pewno miałaś już robione badanie pierwszego trymestru tzw prenatalne, jak wszystko wyszło ok to super. Jeżeli ciąża do tej pory przebiega spokojnie i bez problemowo to się nie stresuj i nie słuchaj nadgorliwych rozchisteryzowanych ludzi. Pragnę przypomnieć, że nasze matki nie miały kiedyś tylu badań co my teraz, w innych krajach też tego nie ma, np W. Brytania 3 usg na całą ciąże. Nie mówię, że to dobre, ale nadgorliwość też nie jest wskazana. Najważniejsze to badanie prenatalne, połówkowe i 3 trymestru i wszystkie pomiędzy również, ale jeżeli jakieś kontrolne Ci przepadnie, bo np koronawirus i owszem odwołują wizyty, to się nie martw. Czujesz się ok? Nic nie boli? Dzieciątko się rusza? Nie panikuj i będzie dobrze.
Prosty przykład, z powodu korona odwołali wizytę mojej koleznace więc kolejne usg i kontrolę będzie miała dopiero za około właśnie 7 tygodni od poprzedniego.
 
Ja mam jutro badanie połówkowe. A 1 kwietnia normalna wizytę - nie wiem tylko, gdzie w moim.mieście zrobić badania..
 
Ja mam jutro badanie połówkowe. A 1 kwietnia normalna wizytę - nie wiem tylko, gdzie w moim.mieście zrobić badania..
W którym tytoniu jesteś? Miałam mieć w ta środę połówkowe ale nie wiadomo czy się odbędą... Dopiero mam dzwonić we wtorek i lekarz stwierdzi czy wizyta się odbędzie czy nie. Ostatniej nie bylo:(
 
Dziewczyny, fundacja Rodzić po ludzku zamieściła takie info na temat odwoływania badań prenatalnych. Zamieszczam screena w załączniku, zerknijcie.
3F2A24A0-A881-4647-BE0D-C9A9A6B6F148.png
9920CBBC-2BA6-4363-8B35-93C9DC697D69.png
 
W którym tytoniu jesteś? Miałam mieć w ta środę połówkowe ale nie wiadomo czy się odbędą... Dopiero mam dzwonić we wtorek i lekarz stwierdzi czy wizyta się odbędzie czy nie. Ostatniej nie bylo:(
Od jutra zaczynam 21 tydzień.
Miałam mieć w zeszłym tygodniu w czwartek, ale tuż przed przelozono na jutro właśnie..
 
reklama
Dziewczyny jak sobie radzicie? Chodźcie na badania krwi i moczu? Ja za 2 tygodnie mam iść na krew, mocz, i krzywa cukrowa i trochę mam obawy co będzie się działo za 2 tygodnie😥 a co będzie jeszcze później z badaniami w laboratoriach. Tym bardziej że mam rh- a mąż rh+ i już się martwię zy będę mogła zrobić grupę krwi z przeciwcialami
 
Do góry