reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
Umnie też cera jak na dziewczynę i czuje się okropnie. Jak by się sprawdziło będę mocniej szczęśliwa.

Ale to mit z tą cerą :) co więcej to androgeny (testosteron) skutkują pogorszeniem cery a ich więcej jest u chłopców i przy nich cera byłaby gorsza :)
chociaż na takim etapie rozwoju nie ma to prawa mieć wpływu :)
 
A ja miałam dziś paskudne popołudnie. Cały dzień boli mnie głowa, a od tygodnia w aptekach nie ma zwykłego paracetamolu... Na dodatek wieczór zwieńczony spotkaniem z muszlą. Jestem wykończona, dzisiaj mnie strasznie zdołowała ta sytuacja z epidemią. Jakoś tak siadło mi to na głowę :( takze pięknie rozpoczynamy 13 tydzień (skończony 12). Mamy jakiś system ogólny na te tygodnie? Przyjmujemy skończone czy nieskonczone?
Raczej tak jak pokazują apki, czyli pewnie 12+0, bo tak też większość lekarzy/położnych wymaga 😉
 
To są przesądy i należy do nich podchodzić z humorem i już

Jasne, że przesądy - bo skoro dziewczynka to płeć piękna to miała „odbierać” mamie urodę :)

A pod kątem medycznym (gdyby stężenie hormonów dziecka byłoby kilkadziesiąt razy większe) powinno być zupełnie na odwrót - pięknieje się na dziewczynkę :) ot taka medyczna ciekawostka
 
Super [emoji4] gratuluję ! Robiłaś badanie u Szulca ? Zbadał wszystko bez jakichś ograniczeń , bo coś dziewczyny wyżej wspominają , że pojawiło się rozporządzenie, że można skrócić badanie [emoji2955]
Dzięki, tak u Szulca na Piecewskiej :)
Dopiero doczytałam co dziewczyny pisały, mi zbadał wszystko (tzn nie było nagrania ale on chyba na płytę nie nagrywa, tak samo 3d), ale badał mnie bardzo dokładnie, mówił że dziecko tak fika że bedxie długie badanie i tak było, prawie 45 min na samym usg. Badał przepływy, pokazał wszystkie części ciała, przeziernosc kilka razy sprawdzał przez tą ruchliwość malucha bo nie szło go zatrzymać choćby na zbadanie serduszka. No ale po takim czasie się w końcu udało ;)
 
Dziewczyny wyniki przyszly dzwoniła moja gin.. wszystko co zbadali jest ok.. jutro prześlę mi wyniki na maila... plci nie znam bo luby patrzył na mnie krzywo bo chce siw razem ze mna dowiedzieć, a nie ze ja sama przez telefon.. ale jutro już bede wiedziała [emoji3059]
Najważniejsze, ze dzidzia zdrowa
Suuper, bardzo się cieszę że wszystko ok i czekamy na info o płci :D
 
Dzięki, tak u Szulca na Piecewskiej :)
Dopiero doczytałam co dziewczyny pisały, mi zbadał wszystko (tzn nie było nagrania ale on chyba na płytę nie nagrywa, tak samo 3d), ale badał mnie bardzo dokładnie, mówił że dziecko tak fika że bedxie długie badanie i tak było, prawie 45 min na samym usg. Badał przepływy, pokazał wszystkie części ciała, przeziernosc kilka razy sprawdzał przez tą ruchliwość malucha bo nie szło go zatrzymać choćby na zbadanie serduszka. No ale po takim czasie się w końcu udało ;)
Musiałaś być sama na badaniu ?czy nie było żadnych wymogów pod tym względem ?
 
A ja miałam dziś paskudne popołudnie. Cały dzień boli mnie głowa, a od tygodnia w aptekach nie ma zwykłego paracetamolu... Na dodatek wieczór zwieńczony spotkaniem z muszlą. Jestem wykończona, dzisiaj mnie strasznie zdołowała ta sytuacja z epidemią. Jakoś tak siadło mi to na głowę :( takze pięknie rozpoczynamy 13 tydzień (skończony 12). Mamy jakiś system ogólny na te tygodnie? Przyjmujemy skończone czy nieskonczone?
Ja zawsze skończonymi, nawet jak mówię że jestem w danym tyg to i tak skończony mówię czyli teraz jestem w 11
Cześć dziewczyny. Czy mogłabym do Was dołączyć? Przewidywany termin porodu to 27.10. To moje drugie dziecko :) syn 17 miesięcy :)
Witaj:)
 
reklama
Ja zawsze skończonymi, nawet jak mówię że jestem w danym tyg to i tak skończony mówię czyli teraz jestem w 11 Witaj:)

Ja jak ktoś mnie pyta w jakim tygodniu jestem to mówię, że w 10 (bo w 9 już nie jestem, jest skończony) Lekarzowi mówię, że skończyłam 9, ew. że ciąża ma 9 tygodni :)
Za granicą jest łatwiej „9 weeks pregnant” oznacza że jesteśmy w ciąży od 9 tygodni i tyle. A u nas poprawna polszczyzna 😂

Polska mowa, trudna mowa :)
 
Do góry