reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Ja bym poszła i będę chodzić na każde badania póki to możliwe -a mieszkam w niemczech teraz.
Na ten dzień Polska ma jak teraz sprawdziłam ponad 5200 zakażonych, a licząc tych bezobjawowych co się nie zgłosili to może jakieś 10tys. To jest jakieś 0,026% szansy, że osoby na które trafisz mają wirusa (a nawet mniej bo dużo z nich siedzi na kwarantannie albo leży w szpitalu. No chyba że sama podejrzewasz że możesz mieć to wtedy bym nie szła, żeby tego dziadostwa nie roznosic.
A badania w ciąży jednak są bardzo ważne
No wlasnie ciężko przewidzieć co kto moze mieć , ja raczej nie mam bo już byłam przeziębiona a póki co nic mi nie jest ... a nim wydam tyle pieniędzy na te badania wolalabym sie upewnić czy z maluszkiem wszystko ok [emoji848]
 
reklama
A ja dziś poszłam zrobić badania glukozy bo tylko to mi zostało do zrobienia na następną wizytę i przywitała mnie kartka na drzwiach, że nie wykonują badań prywatnych tylko ze skierowaniem. Ciekawe skąd ja teraz skierowanie wezmę jak po lekarzach nie chce się wloczyc. No nic, po świętach spróbuję w innych przychodniach.

Miłego dnia dziewczyny, bez mdlosci [emoji38]
Ooo ciekawe , u mnie by sie przydała taka kartka to może bym dostała skierowanie na badania [emoji4][emoji4]
 
Ja bym te badania na Twoim miejscu zrobiła...
Niektóre z nich faktycznie mogą poczekać, ale odpukać taka toksoplazmoze leczy się w ciazy... anemię też. Do zbyt wysokiego cukru też inaczej się podchodzi...
No wlasnie tez tak myślę , ze gdyby cos to lepiej wiedzieć wcześniej [emoji848]
A cytomegalia myślisz , że jest konieczna ?
 
A który rocznik jesteś? Ja to już o wieku nie wspomnę, myślałam że odchowam młodego i będzie luz, a tu lipa :(

86. Ja to. W ogóle nie myślałam, Ty przynajmniej jeszcze nie „wypadlas z obiegu” z zupkami pieluszkami różnymi nocami... a ja? Już wygodnie sobie żyłam ;) pozostaje nam się cieszyć.
 
Ja czuje się dobrze , ale Ty widzę się trochę nacierpiałaś [emoji22]

U mnie wczoraj I przed wczoraj była super pogoda , dziś juz slonca nie ma [emoji53]

Ja mam wizyte w czwartek po Świętach i powinnam iść na nią z wynikami , ale dzwoniłam do innej ginekolozki i ona powiedziała , ze w ogóle nie powinnam chodzic po laboratoriach bo większe zagrożenie mam sie zarazić niż cokolwiek sie stanie jak nie zrobię tych badan i nie wiem teraz co mam robić, ona twierdzi ze ciążą trwa 40tyg i ze zdążę zrobic te badania ... [emoji1745]
To znowu moja ginekolog mówiła, żeby zrobić badania, jutro jadę do laboratorium na badanie toksoplazmozy i wr, bo ostatnio mi te badania pominely na wewnętrznym skierowaniu, a ginekolog stwierdziła, że musi mieć te wyniki. Bo jeśli np mam toksoplazmoze to musi od razu wdrożyć leczenie. A ty również masz zrobić toksoplazmoze?
Tyle dobrze, że laboratorium do którego chodzę, umawia na konkretną godzinę, dzięki temu jestem sama w środku, nie ma nawet osób oczekujących. A wiem że niestety inne laboratoria tego nie stosują, przez co można się spotkać z innymi w jednym czasie.
Może spróbuj podzwonic i znaleźć takie, gdzie też mają zasadę umawiania na godzinę?
 
Hej dziewczyny właśnie odebrałam wyniki krwi możecie mi powiedzieć czy są ok?
IMG_20200409_114329.jpeg
 
reklama
A ja dziś poszłam zrobić badania glukozy bo tylko to mi zostało do zrobienia na następną wizytę i przywitała mnie kartka na drzwiach, że nie wykonują badań prywatnych tylko ze skierowaniem. Ciekawe skąd ja teraz skierowanie wezmę jak po lekarzach nie chce się wloczyc. No nic, po świętach spróbuję w innych przychodniach.

Miłego dnia dziewczyny, bez mdlosci [emoji38]
Zadzwoń do swojego lekarza rodzinnego i poproś o skierowanie, może Ci wypisze.
No wlasnie tez tak myślę , ze gdyby cos to lepiej wiedzieć wcześniej [emoji848]
A cytomegalia myślisz , że jest konieczna ?
Ja proponuję zrobić, choć w tej ciąży nie zrobiłam ale z poprzedniej wiem że mam przeciwciała więc jestem w miarę spokojna o to.
Hej dziewczyny [emoji16]zadzownila mi właśnie Pani z laboratorium, że wyszła mi nieprawidłowa cytologia [emoji24][emoji24][emoji24] Mam wynik jeszcze z grudnia i wtedy jest wszystko ok... Dowiem się we wtorek na wizycie więcej szczegółów, miała któraś z was tak? Bardzo się teraz stresuje :(
Może być stan zapalny lub źle pobrana. Ja tak miałam, że raz była źle pobrana i niby jakiś stan zapalny, potem powtórzyłam i niby ok, ale też coś kiepsko pobrał bo była w próbce krew i dopiero za trzecim pobraniem był właściwy materiał do badania i wyszła 1 grupa.
 
Do góry