reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa ...i życie po niej

Ooo widzisz. To czekam na informację. Ja takie większe badanie (połówkowe) mam w poniedziałek. Więc może te pomiary będą dokładniejsze. Inna sprawa że słyszałam, że dzieci nie przyrastają każdego jednego dnia - ja np. mega czuję się źle w weekendy (ból brzucha, rozpychanie). Więc to też takie szamaństwo, może trafiłam na wagę "na cały tydzień" ;). Trzymam kciuki za jutrzejsze USG. I czekam na informację.

A z cukrem - tak już zdążyłam się zorientować, że to ciężko wytypować, co dokładnie i jak mocno go podnosi. Więc jeszcze dużo przede mną.
Uwierz mi po jakimś czasie wiesz co i jak ci podniesie po za sytuacjami tak zwanymi z du....y sory za wyrażenie ale czasem naprawdę sa dni ze ciągle masz wyniki z czapy i tylko oczy wybaluszasz na ten glukometr ale mi od kilku tygodni kilka razy się trafiło ze wynik był dziwny bardziej przed insulina tylkp na diecie takie akcje miałam
 
reklama
No nie przesadzaj, że to jest strasznie dużo. Strasznie dużo to by było, gdyby wyniosło 200 czy 300. Nawet u zdrowej osoby zdarza się cukier do 120 na czczo i sugerowana jest jedynie kontrola. W takim przypadku mówi się o nietolerancji glukozy, a nie cukrzycy. Nie wprowadzaj niepotrzebnej paniki.

Ja akurat byłam bez insuliny, kontrolowałam jedynie glukometrem i pomiary zazwyczaj miałam do 120 po 1h, ale zdarzało się, że i 150 było. Córka urodziła się z wagą 2660g, a syn 2490g. Waga dziecka jest określona na podstawie pomiarow brzuszka i długości ciała - nieznaczny błąd może mocno wpłynąć na kalkulacje. Do tego trzeba pamiętać, że dzieci rosną skokowo i na kolejnej wizycie może być nawet tydzień do tyłu. Tu nie ma reguły,
Duży jest wynik jak na osobę która ma uregulowana cukrzyce z insulina nocna jednak ten wynik powinien być zblizony do porannego wyniku sama je badam dlatego tak się zdziwiłam i nie ma co porównywać cukrzycy ciazawej do normalnej bo moje tzw złe wyniki cukru cukrzykow w mojej rodzinie doprowadzają do śmiechu bo przecież wyniki sa dla nich zarabiste [emoji6] więc nie sieje paniki tylko szczerze się zdziwiłam więc chyba częściej nastawie ten budzik niz raz na 10 dni....
 
Ooo widzisz. To czekam na informację. Ja takie większe badanie (połówkowe) mam w poniedziałek. Więc może te pomiary będą dokładniejsze. Inna sprawa że słyszałam, że dzieci nie przyrastają każdego jednego dnia - ja np. mega czuję się źle w weekendy (ból brzucha, rozpychanie). Więc to też takie szamaństwo, może trafiłam na wagę "na cały tydzień" ;). Trzymam kciuki za jutrzejsze USG. I czekam na informację.

A z cukrem - tak już zdążyłam się zorientować, że to ciężko wytypować, co dokładnie i jak mocno go podnosi. Więc jeszcze dużo przede mną.
Myślę że masz sporo czasu na regulację cukrzycy i nie przejmuj się tym tylko walcz spokojnie dieta..
 
Powiem wam że ja co bym nie zjadła na obiad to cukier mam w normie. Zauważyłam że i na czczo wynik jest niższy niż kilka dni temu, no ale na noc mam insulinę. Podejrzewam że bez niej rano byłyby kwiatki [emoji1787]
 
@Tuniadd Ja dalej twierdzę, że to nie jest wysoki wynik...

A wzięłyście pod uwagę, że błąd pomiaru dla większości pasków/glukometrów to +/-15 mg/dl ?? Może to akurat był przypadek, że nocy tyle wyszło?
 
@Tuniadd Ja dalej twierdzę, że to nie jest wysoki wynik...

A wzięłyście pod uwagę, że błąd pomiaru dla większości pasków/glukometrów to +/-15 mg/dl ?? Może to akurat był przypadek, że nocy tyle wyszło?
Właśnie! Ja zawsze w głowie sobie dodaje te parę jednostek bo jednak z żyły zawsze mam wyższy cukier [emoji846]
 
O widzisz - a mi zawsze z żyły wychodzi niższy - o ok 10 :) Czyli to jednak pewnie zależy od glukometru.
Już kilka razy miałam pobierana j z glukometru wychodził w normie a po pobraniu za wysoki [emoji2368] ale lekarz właśnie powiedział że glukometry nie są aż tak dokładne i ważny jest wynik z żyły
 
reklama
Jak robiłam krzywą, to przed podaniem badali mi swoim glukometrem, czy mogą podać wogóle glukozę i wyszło im 88, zaraz potem pobrali z żyły i tam na wyniku miałam 76.
 
Do góry