reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2020

Dzięki za linki:)

Co do sesji to ja nie mam zdania póki co.. może jak będę w tym 7 miesiącu to pomyślę 😁 Moze akurat bedzie jakas ładna jesień? 😁
 
reklama
No tak, ja ze ślubnych też jestem zadowolona, ale fotografa mieliśmy strasznego, dobrze że chociaż zdjęcia ładne... Na pewno nie podjęłabym się z nim współpracy po raz kolejny, nawet za darmo. Buc i tyle 🙄

Łóżeczko kupujemy 120, jakieś najzwyklejsze z szufladą :)
A to my mieliśmy bardzo fajnego człowieka, zreszta w ogóle kolejna osoba z górska pasja wiec bardzo dobrze te współpracę wspominam ;) nie każdemu fotografowi chciałoby się lezc tam gdzie sobie sesje zamarzylismy :D
dlatego chętnie zaufam mu po raz kolejny ;) do buca tez bym nie wróciła :p

my tez jakies proste łóżeczko 120 z szuflada ;)
 
Ja planuje do sypialni dostawkę, a w dziecięcym pokoiku bede cos takiego miala, zeby później przerobić na łóżeczko dla 2-3 latka :) potem dopiero kupie większe
No tez widzialam to lozeczko i w sumie zastanawialam sie czy dostawka wtedy jest potrzebna bo tam jest nawet napisane ze moze to lozeczko sluzyc jako dostawka....wiec byloby takie 2w1?
 
Ja to samo co @Ragda [emoji873]
Ja planuje do sypialni dostawkę, a w dziecięcym pokoiku bede cos takiego miala, zeby później przerobić na łóżeczko dla 2-3 latka :) potem dopiero kupie większe
 
W którym tygodniu jesteś ze juz czujesz ruchy? Bo ja w 17 tc ale jeszcze nic nie czuje dodam że to moja pierwsza ciąża
Wg pierwszych USG koniec 17. wg prenatalnych 18. tydzień. Zaczęłam czuć jakoś tydzień temu i od tej pory poczułam chyba 3 razy. To moja kolejna ciąża i łożysko na tylnej ścianie. W pierwszej ciąży miałam łożysko na przedniej ścianie i czułam pierwsze pojedyncze ruchy w 19. tygodniu a takie regularne to w 20. czy 21. dopiero.

Mam to samo.

Rozumiem :) to czekamy do jutra :D
Albo połóż się na brzuch :p hihi
Co do ruchów ja teraz czuje niby codziennie Ale delikatnie A czulam już mocniej.
Hehe z tym kładzeniem się na brzuch to nie będę ryzykować 😂

Ale super 😊 ja też nie wiem gdzie mam łożysko bo lekarz nic na ten temat nie mówił a ja nie pytałam
A nie masz na wyniki z prenatalnych napisane? Ja tam znalazlam tą informację.

Macie jakies sposoby na opryszczkę? :/
Wyskoczyła mi.. :/
Ja używam w ciąży maści erazaban.

Najtańszy - maść cynkowa :)
Kiedyś słyszałam, że maści cynkowej nie można w ciąży ale nie sprawdzałam co jest na ulotce.

To może to to 😂 obie jesteśmy w 17tc z tego co wyczytałam. No nic czekam na jakieś bardziej 'widoczne' ruchy, też się nie mogę doczekać 😍😍

Dziewczyny naczytałam się o skutkach witaminy A, jednak dzienna dawka zalecana to ponad 1mg a ja w suplementach mam jej 0,3 mg, myślicie ze to nie za dużo? Ofc zapytam gin ale wizyta dopiero za 2tyg a może któraś z Was zna się na temacie np z poprzednich ciąż. Chyba ja odłożę 🙍‍♀️
Ale przecież 0,3 to o wiele mniej niż dozwolona dzienna dawka z tego co piszesz więc śmiało mozesz brać te suplementy tylko unikaj produktów z dużą ilością witaminy A.

Miałaś opuchnięte nogi przy zakrzepicy ? Jakies inne objawy ?
Ja nadal mam nie potwierdzone od czego to.
A będziesz miała robione dzisiaj te badania (chyba o USG wczoraj pisałaś?) żeby sprawdzić czy w nogach nie ma zakrzepu?

Ja też, co prawda u nas połowa trochę wcześniej, ale też pierwsza ciąża i łożysko na ścianie przedniej :( Słyszałam też że przy tak ułożonym łożysku słabiej się te ruchy odczuwa.
Ja w pierwszej ciąży miałam łożysko na przedniej i tak jak inne dziewczyny narzekały na bolesne kopniaki w późniejszej ciąży tak mnie to jakoś mocno nie bolało. Fakt, jak dziecko było już większe to nie było to super przyjemne ale nadal nie jakieś bolesne.

Ja się chyba odezwę do naszego fotografa ślubnego ;) noworodkowa będę robić już u kogoś kto się specjalizuje w pracy z dziećmi ale na ciazowa mogłabym z tym samym bo już go znam ;p
A ja zdjęć swoich nienawidzę, pozować nie umiem wiec byłam zaskoczona, ze ta sesja taka ładna wyszła ;)
Ja z fotografa ślubnego byłam kompletnie niezadowolona jeśli chodzi o sesje w plenerze. Reportaż z wesela to spoko ale co do sesji to oczekiwałam, że powiedza nam jak stanąć, jak się ładnie z mężem złapać itp a fotografowie tylko powtarzali, że mamy z mężem zająć się sobą i tyle 🤷

Jakie kupowałyście łóżeczka na początku? 90 czy 120cm?
Ja miałam 60x120. A raczej nadal mam bo syn jeszcze w nim śpi :)

Ja planuje do sypialni dostawkę, a w dziecięcym pokoiku bede cos takiego miala, zeby później przerobić na łóżeczko dla 2-3 latka :) potem dopiero kupie większe
O dokładnie takie lozeczko ma mój synek. Najpierw mieliśmy je w naszej sypialni a później przenieśliśmy to jego pokoiku. Teraz już mamy z przodu ten niski boczek i sam sobie wchodzi/wychodzi jak chce. Ale zazwyczaj jak się obudzi to i tak stoi w łóżeczku i nas "wola" (czyli popłakuje) zamiast wyjść samemu 🙈
 
Ostatnia edycja:
Ja planuje do sypialni dostawkę, a w dziecięcym pokoiku bede cos takiego miala, zeby później przerobić na łóżeczko dla 2-3 latka :) potem dopiero kupie większe
Ja też dostawne tylko nie wiem czy z tych turystycznych czy zwykłych .To łóżeczko na zdjęciu super!!!będzie służyło na dłuższy okres.https://novamed.pl/lozeczko-dostawne-chicco-next2me-dream-0m
 
reklama
Do góry