reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie pomocy!!! Waga 11-miesięcznego dziecka

Witaj przeczytałam cały wątek . Mhhh obiektywnie według mnie a chyba takie opinie chciałabyś usłyszeć to córeczkę masz zaokrągloną i nie pisze tego złośliwie lub żeby Ci zrobić przykrośc tylko żeby coś doradzić. Jeśli chodzi o mleko to coreczka nie pije go zbyt dużo i na pewno bym je zostawiła. Co do mleka od krowy moja córka je pije od 12 miesiąca na noc (bez chleba lekka przesada) i żyję także napewno nie taki diabeł straszny chodź trudno jej się było przestawić z mm. Teraz ma 2,5 roku i dalej to mleko pije. Co do żywienia córki to spróbuj zmienić gramaturę np z 200 g na 180 jeśli będzie jej mało to dokarmisz . Jeśli mogę coś doradzić jeśli chodzi o kolację to na pewno bym zrezygnowała z placuszków ( owoce dobrze podawać do godziny 17 maja dużo fruktozy czyli cukrów który powoduje wybicie cukru we krwi i niestety magazynowanie tkanki tłuszczowej )paluszki rybne też odpadają nic w nich dobrego lepiej zrobić rybę np w papierze do pieczenia z warzywami szybko i zdrowo. Jajko może być i jakieś warzywo + pieczywo z masłem. Pamiętaj aby kolacja była lekkostrawna i zbilansowana (czyli warzywo+weglowodany+zdrowe tłuszcze i białko) dziecko będzie lepiej spać a na pewno nie będzie tyć. Mi kiedyś powiedziała lekarka , że zbilansowana posiłki to po prostu zdrowe jedzenie tule i aż tyle...
Jak córeczka zacznie chodzić to waga spowolni ale raczej nie spadnie.
Najlepiej było by zmienić lekarza bo niestety ten pediatra będzie Cię super stresował. Uważaj na nią bo mojej koleżance narobiła trochę problemów taka która właśnie jej dziecko zaczęła od grubasków nazywać.
Na koniec pamiętaj, że jesteś najlepsza mama na świecie dla swoich córek i tego się trzymaj bez wyrzutów.
Moja starsza corka ma 3 latka i rowniez pije zwykle mleko rano i na wieczor. Natomiast mala pluje,probowalam juz dawac i nie smakuje poki co,wiec wole odczekac az bedzie gotowa- nie chce dawac na sile,zeby sie nie zrazila i chciala pic mleko jak najdluzej.
Jesli chodzi o posilki to te 200g jest tak mniej wiecej,sa dni,ze zje moze z 50g,sa dni,ze 100,a sa dni ze wogole nie chce owocow -w zaleznosci od dnia i apetyty je tyle ile chce nic na sile, konsultowalam sie z dietetykiem dzieciecym i wedlug niej menu malej jest bardzo dobrze zrobione kazdego dnia. Paluszki rybne - mialam na mysli,ze sama jej przygotowuje na parze. Moja mala nie je nic smazonego na oleju,wszystko duszone badz gotowane, a placuszki sa robione w opiekaczu bez tluszczu,bez cukru z owocem lub warzywkiem :) posilki musialam dopasowac do niej,poniewaz miala problem z wyproznianiem sie po rozszerzaniu diety- dzis nie ma wiecej tego problemu. Chlebka z maslem niestety nie jada,nie lubi masla- w zamian za to dostaje serek lub twarozek. Bardzo sie staram,aby moje dzieci mialy wszystko co zdrowe do jedzenia, na inne rzeczy maja jeszcze czas.
Jesli chodzi o nocne mleko to do nie dawna ostatni raz jadla o 23, dopiero od niedawna zaczynamy zmniejszac czas stopniowo i moze to wlasnie to mleczko spowodowalo,ze waga jest jaka jest... zbieram dokumenty od dietetyka,fizjoterapeuty i jutro mam konsultacje z PL lekarzem- zobaczymy co powie. Jestem nadziei,ze to tylko ona sie tak trzepia🙈 i przy nastepnej wizycie bedzie inna Pani doktor- jest ich kilka, ale zazwyczaj trafiam na ta😔
Staram sie byc najlepsza mama, sa to moje dlugo wyczekiwane dzieci wiec sa najwazniensze ❤
Dziekuje bardzo za rady, kazda wskazowka jest dla mnie wazna❤
 
reklama
@Madzia04071990 a ty możesz zmienić lekarza?

Tu rekomendacje żywieniowe
"Mleko krowie zawiera niewielkie ilości żelaza i jako główny napój nie powinno być stosowane przed ukończeniem przez dzieci dwunastego miesiąca życia (stanowisko ESPGHAN z 2013 roku). Podawanie niemowlętom niemodyfikowanego mleka w większych ilościach może prowadzić do nadmiernego obciążenia organizmu białkiem, produktami jego przemiany i solami mineralnymi (przeciążenie osmotyczne nerek). Małe ilości mleka krowiego mogą być jednak dodawane do produktów uzupełniających. (...) źródło

W lonku masz w ogóle wytyczne dotyczące żywienia maluchów, może ci się przydadzą
 
@Madzia04071990 a ty możesz zmienić lekarza?

Tu rekomendacje żywieniowe
"Mleko krowie zawiera niewielkie ilości żelaza i jako główny napój nie powinno być stosowane przed ukończeniem przez dzieci dwunastego miesiąca życia (stanowisko ESPGHAN z 2013 roku). Podawanie niemowlętom niemodyfikowanego mleka w większych ilościach może prowadzić do nadmiernego obciążenia organizmu białkiem, produktami jego przemiany i solami mineralnymi (przeciążenie osmotyczne nerek). Małe ilości mleka krowiego mogą być jednak dodawane do produktów uzupełniających. (...) źródło

W lonku masz w ogóle wytyczne dotyczące żywienia maluchów, może ci się przydadzą
Niestety lekarza zmienic nie moge :( ale zbieram kazda wazna informacje,zeby w razie kolejnego trzepiania sie przedstawic Pani doktor,ze nie tylko ja uwazam,ze mleko krowie nie nadaje sie dla mojego dziecka. Dziekuje za ta wiadomosc,przyda mi sie :)
 
Jestem po drugiej konsulacji z PL pediatra, ktora uwaza,ze mala nie jest za gruba i Pani doktor nie powinna sprawdzac wykresow, tylko patrzec jak dziecko sie rozwija. A waga nie powinnam sie wogole stresowac,bo nie jest ona wcale taka duza :) Pani doktor mnie uspokoila, powiedziala, ze mala wyglada jak normalny ,szczesliwy niemowlak,ktory rozwija sie jak najbardziej poprawnie i z chwila kiedy zacznie stawiac pierwsze kroki waga sie zatrzyma i nie bedzie juz tak wzrastac. Mam nie dawac krowiego mleka na sile dopoki mala sama nie zaakceptuje tylko mm, a menu ktore ma jest jak najbardziej dobre. Takze dziewczyny odetchnelam z ulga i dziekuje za wszystkie odpowiedzi :)
 
Ostatnia edycja:
@Madzia04071990 a może skorzystaj z tego? Wtedy porozmawiasz z dietetykiem - online, darmowe spotkanie Link do: CENTRUM DIETETYCZNE ONLINE NARODOWEGO CENTRUM EDUKACJI ŻYWIENIOWEJ
Dziekuje! ❤ Jestem w kontakcie z dzieciecym dietetykiem od chwili kiedy zarzucila nam,ze mala jest za gruba.
Dzis mialam druga konsultacje z PL pediatra,ktora uwaza,ze nie ma nic niepokojacego, a waga zatrzyma sie jak mala zacznie chodzic ;)
Mimo wszystko bardzo dziekuje za pomoc 🤗🤗🤗
 
Witam drogie mamy. Czy moglybyscie mi napisac ile waza Wasze 11 miesieczne dzieci? Mialam kontrole u pediatry, okazalo sie,ze moje dziecko ma duza nadwage 😞 wazy 12,650 kg 😞 Pani doktor zabronila mi karmic mala mlekiem modyfikowanym- w zamian za to kazala dawac zwykle mleko i wrzucac tam chleb🙈Rano i wieczorem:( dodatkowo po godzinie 18stej mam nie dawac jej nic jesc, a jak bedzie plakac to dopajac ja woda :(Ze po tygodniu dziecko sie przyzwyczai i przez nastepne 3 mc jej waga nie moze byc wieksza. Nie wyglada jakby byla za gruba, zwykly normalny,szczesliwy niemowlak. Siedzi sama,pelza, zaczyna stawac na nozki jest bardzo energiczna. Jej wzrost to 77.5cm ubranka nosi 80, czasem 86.
Czy sa tu mamusie bobasow, ktorych dziecko mialo taka wage? Czy gdy dziecki zaczelo chodzic waga zaczela wolniej rosnac? Dodam,ze moje dziecko nie je duzo i nie je czesto. Mamy stale godziny jedzenia.
O godzinie 7.30-8.00 zjadala 90-120 ml mleka modyfikowanego
O godzinie 12-12.30 jadla obiadek ( ok.200g)
O godzinie 15 jadla owoce( ok 200g)
O godzinie 17.30-18.00 jadla ok. 150-180 mleka modyfikowanego
I ok. 21-22 ok 210-270 mleka modyfikowanego, w zaleznosci od dnia i od tego ile mleczka zjadla po kapieli- ok. Godziny 18. Mleko o 17.30 jest zamieniane na inne posilki- jajeczko,parowka,nalesnik jakies paluszki rybne ,placuszki bananowe badz jablkowe itp. W miedzy czasie zjada owoce,warzywa- bardzo je lubi. Sama pokazuje paluszkiem co chce .
Lekarka tak mi wjechala na psychike,ze czuje sie,jakbym zawiodla swoje dziecko i zrobila jej krzywde tym,ze tyle jej daje jesc 😞 Czy wedlug Was naprawde duzo zjada? Czy odsunac jej calkiem mleczko i dac chleb z mlekiem? Przeciez takie mleko jest podstawa do pierwszego roku, probowalam jej dac kaszke manna na zwyklym mleku ale pluje nim,nie chce go pic. Karmimy sie nadal jak do tej pory, troszke ograniczylam inne rzeczy, ale jest wrzask i pisk jak nie dostanie 🙈 Prosze o wypowiedzenie sie mam ktore mialy podobny problem.
Bede wdzieczna za kazda wskazowke i rade 😞 Z gory bardzo dziekuje. Pozdrawiam.

Matko kochana zmień pediatrę!
mój najstarszy syn był na roczek ciut lżejszy, tył jak szalony szczególnie w pierwszych miesiącach na piersi do roku ale do 3 roku ładnie ubity ale nie gruby.
zeszło wszystko jak nie tyle co poszedł na nogi a po prostu rósł. z czasem już tak nie przybierał .

zawsze miałam bzika na punkcie odżywiania więc wiedziałam ze wszystko się unormuje

pediatra żadnych badań nie zleciła ?
nienormalna jakaś z tą wodą i mlekiem z chlebem jeszcze do tego haha

mój 3 synek jest najmniejszy z moich dzieci ..na roczek miał prawie 12 kg ale patrząc na twoją rozpiskę co do jedzonka to jadał więcej i zobacz!
jeśli odżywiasz ja zdrowo, nie zapychasz słodyczami i śmieciowym żarciem to dałabym jej czas z tego względu że jeszcze chwila i tak przybierać nie będzie.. zawsze mozna zrobić badania czy wszystko funkcjonuje prawidłowo co wpierw pediatra mogłaby zaproponowac a nie stawia od razu tezę że ja przekarmiasz .
w ogóle nie jesteś pierwsza i ostatnia z dobrze przybierającym dzieckiem które je normalnie.
 
Matko kochana zmień pediatrę!
mój najstarszy syn był na roczek ciut lżejszy, tył jak szalony szczególnie w pierwszych miesiącach na piersi do roku ale do 3 roku ładnie ubity ale nie gruby.
zeszło wszystko jak nie tyle co poszedł na nogi a po prostu rósł. z czasem już tak nie przybierał .

zawsze miałam bzika na punkcie odżywiania więc wiedziałam ze wszystko się unormuje

pediatra żadnych badań nie zleciła ?
nienormalna jakaś z tą wodą i mlekiem z chlebem jeszcze do tego haha

mój 3 synek jest najmniejszy z moich dzieci ..na roczek miał prawie 12 kg ale patrząc na twoją rozpiskę co do jedzonka to jadał więcej i zobacz!
jeśli odżywiasz ja zdrowo, nie zapychasz słodyczami i śmieciowym żarciem to dałabym jej czas z tego względu że jeszcze chwila i tak przybierać nie będzie.. zawsze mozna zrobić badania czy wszystko funkcjonuje prawidłowo co wpierw pediatra mogłaby zaproponowac a nie stawia od razu tezę że ja przekarmiasz .
w ogóle nie jesteś pierwsza i ostatnia z dobrze przybierającym dzieckiem które je normalnie.
Hej,dziekuje ❤
Wszystkie badania malej zrobilam jak mnie oskarzyla,ze "upaslam" dziecko,ale wszystko jest w porzadku.
Jestem po konsultacji z PL pediatra,ktora uwaza,ze jest wszystko w jak najlepszym porzadku ❤ jestem w kontakcie z dzieciecym dietetykiem,ktory rowniez uwaza,ze menu malej jest bardzo dobre :) wiec odetchnelam z ulga 😍
 
Hej,dziekuje ❤
Wszystkie badania malej zrobilam jak mnie oskarzyla,ze "upaslam" dziecko,ale wszystko jest w porzadku.
Jestem po konsultacji z PL pediatra,ktora uwaza,ze jest wszystko w jak najlepszym porzadku ❤ jestem w kontakcie z dzieciecym dietetykiem,ktory rowniez uwaza,ze menu malej jest bardzo dobre :) wiec odetchnelam z ulga 😍

po przeczytaniu menu małej też tak uważam. 😍
także tylko się cieszyć że dziecko je swoje porcyjki a reszta się unormuje.
mój 13 latek wygląda już jak pająk taki chudy a córka 10 lat właśnie idzie w jego ślady 😆 Zdrówka
i napiszę że karmiłam piersią do roczku a potem do 2 latek mm I trochę innych mlek dodatkowo ..teraz przy najmłodszym który ma 21miesiecy też niedługo zacznę schodzić całkowicie z mm ..pije kozie ale i krowie pół szklanki dziennie także jak dla mnie schodzić nie musisz teraz kiedy widzisz że dziecku nic innego nie podchodzi , szczególnie że nie ma jeszcze nawet roczku ale to każdy robi jak uważa właśnie w stosunku do własnego dziecka:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
po przeczytaniu menu małej też tak uważam. 😍
także tylko się cieszyć że dziecko je swoje porcyjki a reszta się unormuje.
mój 13 latek wygląda już jak pająk taki chudy a córka 10 lat właśnie idzie w jego ślady 😆 Zdrówka
U nas starsza ma 3 latka i wage 15.5kg i lekarka twierdzi,ze to za malo. Ona jest drobna, ale wyglada normalnie,je ile chce i nic na sile- flaszke rowniez musi miec 2x na dzien 😅
A malutka rosnie wiec jej trzepianie sie jest bez sensu,moge spac spokojnie i cieszyc sie,ze ma apetyt❤
Warto jednak bylo zapytac i poczytac opinie innych mam 😉 rowniez zycze duzo zdrowka❤
 
Do góry