reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pytanie o sen maluszka :)

89karola80

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Październik 2019
Postów
541
Hej dziewczyny 🖐️
Mam pytanko o co to chodzi, że w nocy mój synek (aktualnie 10 tydzień) ładnie śpi obok mnie a w ciągu dnia muszę go mieć na rękach, bo odlozony od razu budzi się 🤷‍♀️
Dodam, że tak jest od samego początku 🤷‍♀️ I jak trzymam go na rękach to co jakiś czas przebudza się i chce possac cyca (nie zjeść) 🤷‍♀️ W nocy nie mam takiego problemu, a budzi się na jedzenie 3 razy.
 
Ostatnia edycja:
reklama
To całkowicie normalne. Dużo dzieci tak ma. Możesz spróbować dać mu do spania swoją koszulkę - ale taką już używaną (a nie świeżo wypraną). Chodzi o to by czuł Twój zapach.
 
To całkowicie normalne. Dużo dzieci tak ma. Możesz spróbować dać mu do spania swoją koszulkę - ale taką już używaną (a nie świeżo wypraną). Chodzi o to by czuł Twój zapach.
Dziękuję 🌷 Tak myślałam, że to normalne, ale jak funkcjonowac? 😁 Jak ja nic nie robię, bo go trzymam na rękach, próba odstawienia, przełożenia i oczy takie - - - > 😳 Czy on z tego wyrośnie? W sensie, że jest jeszcze malutki i potrzebuje bliskości? Czy już się tak przyzwyczai? Bo nie wiem, czy dać mu czas, bo tego potrzebuje czy mimo wszystko odkładać i uczyć 🤷‍♀️
 
To jest całkowicie normalne. Maluszek najbezpieczniej czuje się przy Tobie. Z moim synem miałam tak samo. Odłożony do łóżeczka budził się po chwili z płaczem. Czasami pomagała moja koszulka położona obok niego. Możesz spróbować też noszenia w chuście. Maluch będzie cały czas przy Tobie, a Ty będziesz miała wolne ręce
 
Ja wychodzę z założenia, że malutkie dzieci potrzebują bliskości. To nie będzie trwało wiecznie.
Na naukę zasypiania przyjdzie czas. Możesz próbować położyć do łóżeczka i siedzieć obok/głaskać/nucić. Może wystarczy by dziecko zasnęło.
Ewentualnie możesz jeszcze spróbować dobrze owinąć w kocyk dziecko - bo podczas przekładania pewnie mocno odczuwa zmianę temperatury - przy Tobie jest cieplutko, ale zaraz po przełożeniu do łóżeczka jest "chłód".
 
To jest całkowicie normalne. Maluszek najbezpieczniej czuje się przy Tobie. Z moim synem miałam tak samo. Odłożony do łóżeczka budził się po chwili z płaczem. Czasami pomagała moja koszulka położona obok niego. Możesz spróbować też noszenia w chuście. Maluch będzie cały czas przy Tobie, a Ty będziesz miała wolne ręce
Ja jak już zmieniam pozycje, by wstać i go odłożyć to się budzi 🤷‍♀️ W ogóle nie wiem czy to normalne, ale wszystko go budzi 🤷‍♀️ Nawet to jak leży na mnie i zaburczy mi w brzuchu 🤷‍♀️ Nie mówiąc jak ktoś zamyka lodówkę w kuchni albo rozmawia na klatce schodowej 🤷‍♀️ Czy on ma aż tak wyczulony słuch? Muzykiem będzie? 😁
 
reklama
Ja wychodzę z założenia, że malutkie dzieci potrzebują bliskości. To nie będzie trwało wiecznie.
Na naukę zasypiania przyjdzie czas. Możesz próbować położyć do łóżeczka i siedzieć obok/głaskać/nucić. Może wystarczy by dziecko zasnęło.
Ewentualnie możesz jeszcze spróbować dobrze owinąć w kocyk dziecko - bo podczas przekładania pewnie mocno odczuwa zmianę temperatury - przy Tobie jest cieplutko, ale zaraz po przełożeniu do łóżeczka jest "chłód".
Mam problem z usypianiem go, bo on nauczony jest zasypiac na cycku (je i zasypia, smoczka nie weźmie) Każdy wieczór jest dla mnie udręka, bo mały drze się jakbym go ze skóry obdzierala (aż się zapomina). Problem w tym, że przykladam go do cyca (on je), ale zasnąć nie może (domyślam się, że po całym dniu, zmęczony, bodźce itd.) i szarpie się (puszcza cyca, płacze, łapie i tak w kółko) Myślę, że jeść już nie chce, tylko zasnąć a nie może bo zmęczenie i mleko. I tak na prawdę co wieczór zasypia wykończony płaczem :( W nocy po jedzeniu jak go przekładam i się czasem wybudzi to udaje mi się go uspac na leżaco (nie na cycku). Nie wiem czemu w dzień to nie działa? Może przez to, że jest ciemno? W dzień on wszystko chce połapać, wszystkiego ciekawy. Niby chce spać, ale ciekawość mu nie daje 🤷‍♀️
 
reklama
Ja jak już zmieniam pozycje, by wstać i go odłożyć to się budzi 🤷‍♀️ W ogóle nie wiem czy to normalne, ale wszystko go budzi 🤷‍♀️ Nawet to jak leży na mnie i zaburczy mi w brzuchu 🤷‍♀️ Nie mówiąc jak ktoś zamyka lodówkę w kuchni albo rozmawia na klatce schodowej 🤷‍♀️ Czy on ma aż tak wyczulony słuch? Muzykiem będzie? 😁
Wiem co czujesz, bo mój syn też się budził od wszystkiego. Nam bardzo pomógł miś szumiś. Tak samo budził się jak w pokoju było bardzo cicho. Musiała cały czas grać muzyka.
 
Do góry