reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziś nauczyłam/em się!

z tym ogórkiem to nie za wczesnie ????
Nie sądzę;-):-D
10 miesiąc

Sugerowana liczba posiłków: 5 posiłków (w tym karmieniu piersią)

Rodzaj pożywienia/żywność uzupełniająca: Posiłki uzupełniające - jak w 9. miesiącu oraz:


zmiana: obiad z 2 dań - zupka + jarzynka z dodatkiem gotowanego mięsa [przypis 5] ;


produkty zbożowe - w tym glutenowe - kaszki, kleiki, kasze, bułki, chleb, sucharki;


warzywa - awokado (nie, jeśli dziecko ma problemy z wątrobą lub zdarzyły się one w rodzinie), bakłażan, ogórek świeży gruntowy, papryka, rzodkiew, soja, cieciorka, pomidor gruntowy, fasola - biała, czerwona, bób (nie - jeżeli dziecko ma kłopoty z przewodem pokarmowym), ogórek kiszony, kapusta kiszona (jeśli po soku nie było czerwono wokół ust);


owoce - borówki, żurawina, poziomki, truskawki, pasiflora, papaja, ananas;


kiełki - soczewicy, soi, słonecznika, lucerny, rzodkiewki;


przyprawy - czosnek, pieprz, papryka słodka, kolendra, sól kamienna (nieoczyszczona i tylko odrobinkę), cynamon (ostrożnie przy alergii), szczypiorek, natka pietruszki, koperek, rzeżucha (świeże, ale nie ze szklarni).
 
reklama
I jeszcze jedna ciekawostka. Ogórek wprowadza się do diety dziecka po 10 m-cu.

Świeże ogórki są ciężkostrawne dla delikatnych żołądków, dla ułatwienia trawienia należy go wcześniej posolić i wydzielanego cennego soku nie usuwać. Ogórki kiszone, są łatwiej przyswajane.

Ogórek ma właściwości oczyszczające organizm, działa odświeżająco, lekko przeczyszczająco i moczopędnie.
 
moja dostala chyba dwa dni temu plasterek i dzisiaj tez kawalek ogorka kiszonego, oczywiscie nie gryzie ale ssie :-) smakuje jej :tak:
 
chcialam sie pochwalic, ze moje dziecko rozmawia przez telefon ;-)
otwiera sobie klapke, przyklada komorke do ucha a nastepnie mowi "mama....baba" :-D

a dzis rano dwa razy wybrala do mnie numer i mi puszczala klawiszami sygnaly morsem...ciekawe co chciala mi powiedziec hehe :-D
 
moja córcia przykłada rączkę do ucha i udaje że rozmawia przez telefon:-D mówi ciągle tata:confused2: mówię wam że moja córcia to tylko o tatusiu myśli:baffled:
 
moja córcia przykłada rączkę do ucha i udaje że rozmawia przez telefon:-D mówi ciągle tata:confused2: mówię wam że moja córcia to tylko o tatusiu myśli:baffled:

ee tam, Zosia na wszytsko i wszystkich mówi tata a mama tylko wtedy jak się jej krzywda dzieje albo coś chce:-p

i tu gaszę światło, pstryk:happy:
 
moja córcia przykłada rączkę do ucha i udaje że rozmawia przez telefon:-D mówi ciągle tata:confused2: mówię wam że moja córcia to tylko o tatusiu myśli:baffled:
u nas to samo:-)

Moja córka znalazł sobie dziś świetną zabawę.... ugryzła mnie w palec u nogi, a później uciekała zanosząc się od śmiechu :szok:
 
reklama
moja córcia przykłada rączkę do ucha i udaje że rozmawia przez telefon:-D mówi ciągle tata:confused2: mówię wam że moja córcia to tylko o tatusiu myśli:baffled:

u nas też ciągle tata, baba, papa i wiele niezrozumiałych "słów":-), mama jest jak jest lament i na pomoc trzeba pędzić :confused2:
 
Do góry