reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Stefana w równo 33 tc 49 cm i 2085gr a Kornelka w 32+5 tc 45cm i 1860gr i oczywiście pospadali jeszcze te 10 procent. Takie małe żabki. A teraz tez sa szczuplutcy ale taka chyba ich natura w męża
To maleństwa. U mnie w 36tc miał 2400g i też szczupły. Spodnie często jak są dobre w pasie, to krótkie, a jak na długość dobre to z tyłka spadają ;)
 
reklama
No i co wtedy kiedy jest ta hipotrofia? W jaki sposób to leczą? No i jak Twoje dzieciaczki z poprzednich ciąż?
Zerknij np tu https://mamaginekolog.pl/hipotrofia-plodu/ albo tu

U mnie oboje SGA, nie nadrobi po porodach, zostali niskorosli pod 3 centylem wzrostem i waga, w trakcie diagnostyki niskoroslosci i kwalifikacji do leczenia hormonem wzrostu
 
Jestem w 24 tygodniu ciąży. Zdrowa córka. Wcześniejsze dwa poronienia. Mutacja genu, trombofilia. Kawał historii za mną. Mam pytanie odnośnie ruchów waszych dzieciątek. Jak to liczyć? Czy już liczyć.? Czy na tym etapie powinny być bardzo ruchliwe? Nasza Zosia miewa kaprysy i ostatnio potrafi przysporzyć mnie o zawał.
Zaczynasz liczyć od 32 TC skończonego. Po trzech głównych posiłkach kładziesz się wygodnie i w ciągu godziny powinno się poruszyć 10 razy. Liczysz każdy ruch ale też pamiętaj że każde dziecko jest inne i jedne z natury są bardziej leniwe i porusza się 8 razy a inne zarzuca serie turbokopniakow w ciągu minuty.
Na tym etapie to różnie bywa, ja też mam czasem "cichsze" dni w brzuchu a jestem dalej od ciebie troszkę ;)
 
Zaczynasz liczyć od 32 TC skończonego. Po trzech głównych posiłkach kładziesz się wygodnie i w ciągu godziny powinno się poruszyć 10 razy. Liczysz każdy ruch ale też pamiętaj że każde dziecko jest inne i jedne z natury są bardziej leniwe i porusza się 8 razy a inne zarzuca serie turbokopniakow w ciągu minuty.
Na tym etapie to różnie bywa, ja też mam czasem "cichsze" dni w brzuchu a jestem dalej od ciebie troszkę ;)
Poważnie? Oj to mnie uspokoiłaś naprawdę. Bo ja teraz panikuje ze np zawsze już rano się ruszała o 6 jak wstałam do toalety a teraz tak dopiero koło 8. Po czekoladzie i jedzeniu owszem rusza się. Jestem po stratach ale to we wczesnych tygodniach ciąży i nie doświadczyłam prędzej nawet widoku brzuszka a co dopiero ruchów. A w którym jesteś tygodniu? U ciebie już kopnięcia są takie mocne, a nawet czasem bolesne? Bo u nas jeszcze są łagodne, często bulgotki.
 
Poważnie? Oj to mnie uspokoiłaś naprawdę. Bo ja teraz panikuje ze np zawsze już rano się ruszała o 6 jak wstałam do toalety a teraz tak dopiero koło 8. Po czekoladzie i jedzeniu owszem rusza się. Jestem po stratach ale to we wczesnych tygodniach ciąży i nie doświadczyłam prędzej nawet widoku brzuszka a co dopiero ruchów. A w którym jesteś tygodniu? U ciebie już kopnięcia są takie mocne, a nawet czasem bolesne? Bo u nas jeszcze są łagodne, często bulgotki.
Ja w sobotę zaczynam 7 miesiąc, dziś 26+3 :)
Tak, mała kopię tak czasem że aż boli. Może masz inaczej łożysko ułożone i inaczej czujesz, albo dziecko się inaczej układa.
Jeśli w ogóle je czujesz to jest ok, spokojnie może to leniwiec ;)
Rozumiem twój strach, ja na ta ciążę z mężem czekaliśmy i marzyliśmy ponad 5 lat :)
 
Ja w sobotę zaczynam 7 miesiąc, dziś 26+3 :)
Tak, mała kopię tak czasem że aż boli. Może masz inaczej łożysko ułożone i inaczej czujesz, albo dziecko się inaczej układa.
Jeśli w ogóle je czujesz to jest ok, spokojnie może to leniwiec ;)
Rozumiem twój strach, ja na ta ciążę z mężem czekaliśmy i marzyliśmy ponad 5 lat :)
Tak tak czuje ją. Łożysko mam na przedniej ścianie i właśnie czytałam że ono może dużo kopnięć amortyzować. Serdecznie dziękuję Ci za uspokojenie mnie. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za Was.
 
Tak tak czuje ją. Łożysko mam na przedniej ścianie i właśnie czytałam że ono może dużo kopnięć amortyzować. Serdecznie dziękuję Ci za uspokojenie mnie. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za Was.
Ja mam na tylnej więc czuje mocniej. Na pewno jest ok więc ciesz się ciąża razem z nami :)
 
reklama
Ja w sobotę zaczynam 7 miesiąc, dziś 26+3 :)
Tak, mała kopię tak czasem że aż boli. Może masz inaczej łożysko ułożone i inaczej czujesz, albo dziecko się inaczej układa.
Jeśli w ogóle je czujesz to jest ok, spokojnie może to leniwiec ;)
Rozumiem twój strach, ja na ta ciążę z mężem czekaliśmy i marzyliśmy ponad 5 lat :)
Jak się właściwie liczy miesiące? Aplikacja mówi mi że jestem w 6. A inne źródła że w 5. Od kiedy jest 6.?
 
Do góry