reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2021

Dzien dobry 😊 ciezko mi sie tu jakos odnalezc, czytam Was od poczatku, ale nie wiem czy uda mi sie przez calosc przejsc 😂
Widzialam, ze pisalyscie na początku z jakich wojewodztw jestescie, jest moze ktos na tym etapie z łódzkiego? 😊
Generalnie to wypadaloby bym cos o sobie napisała.
Jestem Agnieszka, w tym roku koncze 35 lat, to moja druga ciaza. Pierwszy synek 29 luty 2016. Teraz termin na 1 marca 😊 tez synek 😊
Hej 😊 Ja jestem ze Śląska, termin mam na 18 marzec, a 26 marca kończę 26 lat 😄 Więc mała zrobi prezent na urodzinki 😊 To moja pierwsza ciąża i wymarzona córeczka 🥰
 
reklama
Dziewczyny, czy wam już też zaczyna się brzuch częściej stawiać? Bo zaczynam uznawać to za normę że już twardnieje co godzinę - 30 minut.
 
Dziewczyny, czy wam już też zaczyna się brzuch częściej stawiać? Bo zaczynam uznawać to za normę że już twardnieje co godzinę - 30 minut.
Mi się tak robiło ale jak zaczęłam brać magnez to był spokój. Teraz mi się zdarza że co jakiś czas się stawia ale pytałam lekarkę mówiła jak ten tydzień ciąży to normlane to skurcze przepowiadające mogą być. Mam 33 tydzień.
 
Cześć, ja jestem z województwa podlaskiego. We wrześniu kończę 32 lata, to moja 3 ciąża. Pierwsze poronienie. Z drugiej ciąży mam córkę urodzoną w 33/34 tygodniu ciąży, w sierpniu skończyła 3 latka. Teraz mam termin na 20 marca , druga dziewczynka.
Hej a mogę zapytać ile ważyła twoja malutka jak się urodziła w 33tyg?
 
Dziewczyny, czy wam już też zaczyna się brzuch częściej stawiać? Bo zaczynam uznawać to za normę że już twardnieje co godzinę - 30 minut.
Też coraz więcej twardnieje, szczególnie wieczorami, magnez 400albo 600biore na dobe, czasami nospe.
Ja wizyta w poniedz. Zobaczy na pewno szyjke macicy, jak nieznacznie skrócona a u mnie póki co długa była 2 tyg temu,to pewnie nic nie powie na te twardnienia.
Nic się nie da zrobić z tym generalnie, zalecany magnez i spokój.
Dużo odpoczywania, zero nerwów.
 
Dziewczyny, czy wam już też zaczyna się brzuch częściej stawiać? Bo zaczynam uznawać to za normę że już twardnieje co godzinę - 30 minut.
Mi twardnieje 2 razy na dzień, góra 3. Także jest to normalne, co innego jakby częściej się zdarzało. Ja dziś zaczęłam 31 tydzień. Ginekolog mówił, że jeśli będzie potrzeba to mogę brać nospe na rozkurcz i suplementować magnez jeśli będą częściej się pojawiać. Ale skoro mam 3 na dzień to nie ma potrzeby.
 
Mi się tak robiło ale jak zaczęłam brać magnez to był spokój. Teraz mi się zdarza że co jakiś czas się stawia ale pytałam lekarkę mówiła jak ten tydzień ciąży to normlane to skurcze przepowiadające mogą być. Mam 33 tydzień.
Też 33 tydzień i aż wczoraj byłam na ip. I nic mi się nie skraca itd. A cały czas biorę magnez w ilościach hurtowych plus rozkurczowe. Taki widocznie jest mój urok i już chyba tak będzie do porodu, tym bardziej że prowadzę wojnę z zatwardzeniami i to co dawało radę do tej pory to już nie daje, i już wgl zaczynam pościć. Moja młoda też już ma 2150g.
 
reklama
O kurcze to mój mały już waży 2445g w 33 tyg
Miałam robione USG dosłownie kilka godzin przed porodem i było ponad 2300 g a urodziła się około 200 g mniejsza. Także może być w rzeczywistości trochę mniejszy ale też i trochę większy :) ale powiem ci że ja akurat się spotkałam w większości z tym że dzieciaczki rodziły się mniejsze niż na USG.
 
Do góry