reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Dzien dobry dziewczyny, witam serdecznie w 8+6 dniu.
Dzis w koncu upragnione pierwsze usg! Nie moge sie doczekac! 16:20 polskiego czasu to 17:20 finskiego i musze wytrzymac caly dzien w pracy.
Po swoetach wrocilam do pracy i naprawde mam problem z dobrym nastawieniem do pracy. Ludzie mnie wkurzaja, nawet nakopalam jednemu chlopakowi.
Wczoraj sie dowiadywalam o testy NIPT i chyba znalezlismy klinike, w ktorej chcemy je zrobic. (A jak nie, to mamy druga w odwodzie). To juz wypada za tydzien-dwa.
też czekam niecierpliwie na Twoje USG😍
Ej ale jak serio nakopalas? 🧐🤨
 
reklama
Ja mam w Katowicach 5go maja mieć i dostałam skierowanie na darmowe też do medicovera w Katowicach ta Orliński Tomasz robi macie jakieś doświadczenie z tym lekarzem ? zastanawiam sie z czego zrezygnować [emoji3061]
TŻ mówi mi że mamy iść dwa razy [emoji28]

Mam też pytanie o papp-a. Mój lekarz mówi żeby zrobić badanie przed usg żeby iść na usg już z wynikiem. A pielęgniarki na odwrót że badanie papp-a robi sie po usg i już zgłupiałam [emoji3061]
ja też będę tak robić przed USG i to chyba 3tyg. Czytałam że najważniejsze żeby był skończony 8 tyg. Niby super jest zrobić je w tym samym czasie co USG ale ja chyba wolę wcześniej żeby od razu wynik omówił mi lekarz przy USG a nie stresować się dodatkowo. Mega się tego boję.
 
też czekam niecierpliwie na Twoje USG😍
Ej ale jak serio nakopalas? 🧐🤨
ehehe dzieki.
Nie no napisalam mu zeby zajal sie swoja praca i ze 4 dni urlopu nie rozkladaja projektu (chlopak nad ambitny i nadaktywny). Zaproponowalam mu tez, ze jesli ma ochote cos zrobic to niech sprawdzi harmonogram i poda mi date zamiast prowadzic mi projektantow.. Jego szefowi napisalam ze jesli ten chlopak zamierza na mnie uskuteczniac micromanagement to go usune ze wszystkich swoich spotkan projektowych :D :D :D
No jeszcze napisalam pare kasliwych uwag, nie oszczedzalam sie..
Mialam zly humor wczoraj.
 
Dziewczyny. Ja o tych dolegliwościach. Jestem w 7tc wczoraj jeszcze straszne mdłości a dziś czuje się nieźle.. Pierxi nie bolą i najchętniej biegłabym na betę sprawdzić czy wszystko jest ok... Miałyście takie skoki dolegliwości?
Mi też prawie ustało wszystko, trochę się stresowałam, a dziś znowu piersi zaczynają boleć, więc widać taki urok. I w sumie wczoraj doszłam do wniosku, że lepiej, że łagodnie przechodzę bo można normalnie funkcjonować 😉

Widzę, że opryszczka dopadła kilka z Was, też mi się pojawiła w niedzielę, trochę mnie to zaniepokoiło ale znalazłam artykuł mamy ginekolog, że nie ma się czym przejmować, szczególnie jeśli to kolejny raz w ciągu życia 😉
 
U Nas jest dokładnie tak samo. Światło jeszcze pogarsza. Wczoraj tu nie zaglądałam bo znowu to było i u ryczałam się w nocy jak bóbr. Jestem bezradna....
kochana ale jej się nic nie dzieje poważnie. Ona tego nie odczuwa nawet tego nie pamięta. Nic jej nie boli to tylko tak źle wyglada. Spróbuj tak pomyśleć im bardziej Ty będziesz spokojna tymbradziej ona się uspokoi. A macie jakiś rytuał przed spaniem żeby wyciszyć? Na 2h przed snem zero tv tableta itp
 
nie wiem czy tak można. Równie dobrze mogłaby wziąć 200 i parę dni spokoju. Raczej to tak nie działa moim zdaniem. Dawka musi się zgadzać;)
Nie zgodze sie z Toba, bo przez jakis czas mialam brac co drugi dzien inna dawke leku i musialam sobie kupic takie pudeleczko z dniami tygodnia :D :D
Teraz dziele sobie tabletke 100 na 4 czesci i biore 125 kazdego dnia.
 
Cześć wszystkim, miłego dnia.
U mnie dziś wg poprzedniego usg 9+2. Wizyta dziś o 12:40, przełożyłam z piątku bo muszę wyjechać :)
Poza tym "objawy" dalej takie same, czyli prawie żadne :)
Dziś ogarniam z mężem dom, robimy porządki, może jakoś podolam.... Z 50 przerwami 😄

Wczoraj byłam u onkologa, robiłam nowe usg, wyszło, że nie ma ani żadnej zmiany ani torbieli która była na poprzednim usg. Wszytko zginęło. Kamień z serca 😊🥰


Bóle są typowo miesiączkowe. Ja miałam bardzo bolesne miesiączki i teraz boli mnie w identyczny sposób tylko szybko mija taka fala, bo po dosłownie 5-10min. Minus taki ze często łapie i dlatego mam wrażenie, że boli mnie non stop.
Przy jakimś niekontrolowanym silniejszym ruchu ściska mnie w podrzuszu, tj w jajnikach, np przy kichnięciu to jest ostro 😆
Staram się nie brać nospy tylko się położyć i wtedy przechodzi. Dwa miałam takie napady ze musiałam wziąć, resztę przebolałam.
Co do nosa. To jest hit. Nie wiedziałam o co kaman i się nie wgłębiałam w ten temat, miałam zatkany to miałam aż w końcu na aplikacji ciążowej wyskoczył mi artykul nietypowe objawy ciążowe a tam zatkany nos przez hormony. Jestem przekonana, że hormony są u mnie winowajcą. Dowiedziałam się o ciąży i mniej więcej w tym czasie zatkał mi się nos. Trwa to już 1.5msc, tragedia....


Zazdroszczę, że dopiero po godzinie się za sapiesz 😄 ja przejdę się z kuchni do pokoju dwa razy a czuję się jakbym przebiegła maraton, niby w życiu czegoś takiego nie czułam, no chyba że w trakcie prsechdozenia covid i jakiś czas po 😆
Wczoraj po usg musiałam wejść na 3 piętro do lekarza to nie chcecie wiedzieć jak wyglądałam i jak sapalam. Nie byłam w stanie odpowiedzieć na pytanie kobiety ktora siedziała w poczekalni, jednym słowem ma sa kraaaa..
jeeeeaaa jakie cudowne wieści od oknologa! Kamień z serca wiedzialam ze tak będzie swoją droga lekarze to potrafią nastraszyc!
 
reklama
Boże dziewczyny... To nie lecieć na tą betę? Zaczynam znowu świrować.. Ale oprócz tego ze mam lzjesze te mdłości i piersi mnie nie bolą to nic się nie dzieje...
Boże dziewczyny... To nie lecieć na tą betę? Zaczynam znowu świrować.. Ale oprócz tego ze mam lzjesze te mdłości i piersi mnie nie bolą to nic się nie dzieje...
mi na kilka dni przed wizyta ustały wszystkie objawy to był jakoś 6t też umierałam ze strachu całe szczęście wszystko było ok.
 
Do góry