reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Jeśli masz jakiegoś lekarza który dokonał by takiej oceny to możesz pisemnie prosić o wgląd do dokumentacji medycznej męża. I powinnaś dostać kopie takiej dokumentacji.
A ta grupa lekarska się już zbierała czy póki co tylko słyszałaś od lekarzy że tak może być ( tzn że mogą chcieć to odłączyć)?
Komsija ma być pod koniec miesiąca jak się nic nie zmieni.
Dokładnie, został jej tylko mąż i córeczka najważniejsze osoby w jej życiu. Ciekawa jestem czy jakby któraś z nas była na jej miejscu też tak łatwo by podjęła decyzję o odłączeniu męża. Wądpie. Ja wierzę że da historia będzie miała szczęśliwe zakończenie. Za dużo już tą dziewczynę złego spotkało. W końcu zły los się odwróci, zobaczycie. Po każdej burzy wychodzi słońce. Trzymam za was bardzo mocno kciuki. Ja wiem że to tylko słowa ale one też podnoszą na duchu a ona teraz bardzo tego potrzebuje
Dziękuję Tobie bardzo mi to pomaga mówisz że tylko słowa ale to bardzo ważne słowa podejrzewam że tylko osoby które byłyby na moim miejscu mogłyby powiedzieć coś o tym jak się czuję i jaka decyzję podjąć choć nikomu nie życzę ale wiem jedno i mogę się założyć że wy gdybyście były na moim miejscu też walczyłybyscie do końca to jest teraz mój cel walka o niego bo gdybym się poddała nie walczyła odłączyła to tak jakbym odłączyła siebie i zabrała córce ojca nie umiałabym z tym żyć
 
reklama
Dziewczyny widziałam, że kilka stron wcześniej poruszalyscie temat snu dzieciaków karmionych piersią. Ile łącznie śpią u Was dzieciaczki? U nas drzemki w ciągu dnia po pół h najlepiej na spacerze lub przy piersi. Jedna dłuższą na spacerze około 2/2.5h. Łącznie koło 3/4h plus den nocny koło 10 h z pobudkami. Usypianie na sen nocny to walka, która trwa i trwa. Ręce, pierś, fotelik, płacz, krzyk itp. w nocy budzi się przy lepszych nocach co 2h i zasypia przy piersim przy gorszych nocach co godzinę a nawet częściej plus trzeba nosić w foteliku żeby zasnęła. Chciałam się zapytać czy to normalne w tym wieku 5m i minie czy powinnam szukać wsparcia u konsumentów snu/osteopaty?
 
U mnie w ciągu dnia średnio sypia maks po pół godziny w sumie w dzień jej wychodzi około 2.5h snu a w nocy to ok 6-7 h z pobudkami dwiema bo ma mokra pieluszke a nie może zasnąć i spać jak taka ma już wiele pampersów przerobiłam i w kazdym tak samo jest ☹️
 
Dziewczyny widziałam, że kilka stron wcześniej poruszalyscie temat snu dzieciaków karmionych piersią. Ile łącznie śpią u Was dzieciaczki? U nas drzemki w ciągu dnia po pół h najlepiej na spacerze lub przy piersi. Jedna dłuższą na spacerze około 2/2.5h. Łącznie koło 3/4h plus den nocny koło 10 h z pobudkami. Usypianie na sen nocny to walka, która trwa i trwa. Ręce, pierś, fotelik, płacz, krzyk itp. w nocy budzi się przy lepszych nocach co 2h i zasypia przy piersim przy gorszych nocach co godzinę a nawet częściej plus trzeba nosić w foteliku żeby zasnęła. Chciałam się zapytać czy to normalne w tym wieku 5m i minie czy powinnam szukać wsparcia u konsumentów snu/osteopaty?
U mnie podobnie z tym że trochę łatwiej jest synka uśpić - nie trzeba go nosić ale tez czasami jest placz przed zaśnięciem.
Jest taka książka "Zdrowy sen maluszka" polskiej autorki która ma też swojego Facebooka ja powoli zaczynam stosować się do rad z niej i widzę minimalne efekty.
 
Moja córka podobnie. W domu jak zaśnie w dzień to śpi max 30 min w wózku na dworze lepiej. A wieczorem chodzi spać ok 23-24 nie da się jej wcześniej położyć. Pierwszy sen nocny trwa ok 5 godzin potem już budzi się co godzinę czasem 2
Dziewczyny widziałam, że kilka stron wcześniej poruszalyscie temat snu dzieciaków karmionych piersią. Ile łącznie śpią u Was dzieciaczki? U nas drzemki w ciągu dnia po pół h najlepiej na spacerze lub przy piersi. Jedna dłuższą na spacerze około 2/2.5h. Łącznie koło 3/4h plus den nocny koło 10 h z pobudkami. Usypianie na sen nocny to walka, która trwa i trwa. Ręce, pierś, fotelik, płacz, krzyk itp. w nocy budzi się przy lepszych nocach co 2h i zasypia przy piersim przy gorszych nocach co godzinę a nawet częściej plus trzeba nosić w foteliku żeby zasnęła. Chciałam się zapytać czy to normalne w tym wieku 5m i minie czy powinnam szukać wsparcia u konsumentów snu/osteopaty?
 
Do mam karmiących piersią.
Czy wasze maluchy podczas jedzenia z piersi też tak walczą?
Moja trzyma brodawke i wije się kopie odpycha macha rączkami szarpie mi ubranie szczepia.tylko jak przysypia przy karmieniu to się uspakaja
 
U mnie podobnie z tym że trochę łatwiej jest synka uśpić - nie trzeba go nosić ale tez czasami jest placz przed zaśnięciem.
Jest taka książka "Zdrowy sen maluszka" polskiej autorki która ma też swojego Facebooka ja powoli zaczynam stosować się do rad z niej i widzę minimalne efekty.
Książkę zamówiłam i czekam. Kupiłam też szkolenie online o śnie niemowląt ale nic się nie polepszyło...

Moja córka podobnie. W domu jak zaśnie w dzień to śpi max 30 min w wózku na dworze lepiej. A wieczorem chodzi spać ok 23-24 nie da się jej wcześniej położyć. Pierwszy sen nocny trwa ok 5 godzin potem już budzi się co godzinę czasem 2
Ja teraz próbuje ograniczyć drzemki w ciągu dnia i kłaść szybciej na sen nocny. Bo jak jest przemęczona to jest tylko gorzej. Jest wtedy nadpobudliwa, macha nerwowo rękami i nogami i wydaje dziwne dźwięki.
Do mam karmiących piersią.
Czy wasze maluchy podczas jedzenia z piersi też tak walczą?
Moja trzyma brodawke i wije się kopie odpycha macha rączkami szarpie mi ubranie szczepia.tylko jak przysypia przy karmieniu to się uspakaja
U mnie jest to samo. Odpycha się nóżkami. Macha rękami, uderzając siebie i mnie.
 
U mnie w ciągu dnia średnio sypia maks po pół godziny w sumie w dzień jej wychodzi około 2.5h snu a w nocy to ok 6-7 h z pobudkami dwiema bo ma mokra pieluszke a nie może zasnąć i spać jak taka ma już wiele pampersów przerobiłam i w kazdym tak samo jest ☹️
Może to jakiś skok u naszych maluchów. Nie da się tak funkcjonować..m
 
Książkę zamówiłam i czekam. Kupiłam też szkolenie online o śnie niemowląt ale nic się nie polepszyło...


Ja teraz próbuje ograniczyć drzemki w ciągu dnia i kłaść szybciej na sen nocny. Bo jak jest przemęczona to jest tylko gorzej. Jest wtedy nadpobudliwa, macha nerwowo rękami i nogami i wydaje dziwne dźwięki.

U mnie jest to samo. Odpycha się nóżkami. Macha rękami, uderzając siebie i mnie.
A w jakim ty foteliku ja usypiasz? nosisz ja I fotelik? To chyba już ciezko
 
reklama
Do mam karmiących piersią.
Czy wasze maluchy podczas jedzenia z piersi też tak walczą?
Moja trzyma brodawke i wije się kopie odpycha macha rączkami szarpie mi ubranie szczepia.tylko jak przysypia przy karmieniu to się uspakaja
U nas wierzy nogami, szarpie co popadnie, odchyla się i zagląda co się dzieje za nim. A jak karmię i ktoś wejdzie, to koniec, po karmieniu, zaraz się ogląda i gapi. Na spiocha je super. W nocy tez
 
Do góry