reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Dziewczyny, a jak u Was jest z tyciem? Większość z nas jest już na końcówce 1 trymestru, albo nawet w 2 trymestrze. Przytyłyście już coś? Widać Wam brzuszki? Wiem, że u kobiet, które już wcześniej rodziły - pojawiają się szybciej, zresztą część z Was pisała, że już coś tam widać.
U mnie brzucha nie widać jeszcze, ale boję się, że na początku będę miała "brzuch B", bo wyszła mi taka fałdka nad pępkiem.
W ogóle planuję zacząć delikatnie ćwiczyć. Znalazłam sobie ćwiczenia dla kobiet w ciąży i tak 2-3 razy w tygodniu chciałabym robić. Nic intensywnego, ale żeby chociaż trochę się ruszać. Normalnie staramy się chodzić na spacery i jak już idziemy, to robimy tam 4-5 km, ale wczoraj np. tylko 2,5, bo już gorzej się czułam i mocno wiało. No i te spacery też nie są takie regularne, jak bym chciała - bo nie zawsze mam siłę. W domu łatwiej będzie mi się zmobilizować.
U mnie 14sty tydzien (13+4) i juz od 2-3 tygodni widzę zaokrąglony brzuszek. Nie przytyłam nic, jedynie schudłam 3 kg. I jak schudłam w 6-7 tygodniu tak waga stoi mimo iż wpierniczam dużo słodyczy i praktycznie nie cwicze. Ale za to pije min. 2 litry wody dziennie.
W pierwszej ciazy bylam płaska do 6 miesiąca! A teraz początek 4 miesiąca i jakbym połknęła małego balona. Wzdec nie mam. Wiec to na pewno brzuszek ciazowy
 
reklama
Dobra. Słuchajcie. Udało się jeszcze na jutro umówić wizytę u lekarza pracującego w normalnym szpitalu wojewódzkim.. Co prawda mama mówi, że bez poco na co ale z drugiej strony BOJE SIĘ JEDNEJ RZECZY czy brać ten accard czy nie brać? W szpitalu Pani mówiła żeby może 75g brać.. Tamten mówił żeby nie brać ze względu na krwiaka.. Ale ten accard może wzmozyc krwawienie..
Myślicie zeby jechać i zasięgnąć jeszcze opinii skoro się udało umówić na jutro? Czy swiruje niepotrzebnie? Z drugiej strony skoro mam okazję.. I zasięgnąć kolejnej opinii..
 
Dobra. Słuchajcie. Udało się jeszcze na jutro umówić wizytę u lekarza pracującego w normalnym szpitalu wojewódzkim.. Co prawda mama mówi, że bez poco na co ale z drugiej strony BOJE SIĘ JEDNEJ RZECZY czy brać ten accard czy nie brać? W szpitalu Pani mówiła żeby może 75g brać.. Tamten mówił żeby nie brać ze względu na krwiaka.. Ale ten accard może wzmozyc krwawienie..
Myślicie zeby jechać i zasięgnąć jeszcze opinii skoro się udało umówić na jutro? Czy swiruje niepotrzebnie? Z drugiej strony skoro mam okazję.. I zasięgnąć kolejnej opinii..
Ja bym pojechała. Mówię w swoim imieniu oczywiście. Jestem panikarą i wole być w 100% pewna, niż potem żałować. Sama miałam krwawienia i byłam u kilku lekarzy i 2 razy na IP.
 
Ja na szczęście nie rzygalam/ rzygam dużo, max raz może 2 dziennie i to nie codziennie 🤗ale te mdłości to koszmar. Natomiast apogeum miałam w 10 tyg, 2 dni miałam zajebiste, zero, No i wyczytałam, ze już mogą powoli słabnąć , mijać, i jak mnie dowaliło to nie wiedziałam jak się nazywam. Mdłości, ból głowy, brzucha i ciagle zimno mi było. Od 15 do późnych godzin wieczornych / nocnych ( jak wstawałam na siku to szlam po ścianach bo tak się zle czułam ). Teraz są już trochę słabsze No ale są. Sacro mam meeeega zgagę i refluks, po nocach nie śpię bo u mnie to kaszel jest od tego, do tego zatkany nadal nos i hormonalna bezsenność🙄
Dzisiaj jakoś głowa mnie boli ale to od tej pogody zmiennej wiec nie zwalam tego ja ciazowe dolegliwości.
Aaa mi pasta do zębów zaszkodziła i od razu zwymiotowalam🥴a raz zjadłam kabanosa i nie zdążyłam dobiec z kuchni do łazienki 😲🥴🤮
Ja też rzygam, zawsze przy myciu zębów i z innych okazji też. 2 dni miałam lekkie a dziś armagedon, jeździłam samochodem z woreczkiem na rzygi na kolanach.
Sny mam boskie, barwne koszmarki. Śniło mi się że wyrwali mi cały wlew od paliwa i ukradli mi cały bak paliwa. Takie prorocze bo auto mi się następnego dnia zepsuło i ciekło mi paliwo. A dwa dni później włamali mi się do piwnicy i wynieśli nawet olej do mojego samochodu i zgrzewkę płynu do spryskiwaczy.
 
Jak na początek 12 tygodnia to waga taka jak przed ciąża jedyne co widzę to mi cycki lekko rosną i brzuszek się lekko zaokrągla więc narazie jestem zadowolona 😀 Czasem sie budze i mam dobry dzień to czuje się jak nie w ciąży i tylko zarys brzuszka mi przypomina że jednak jest ta ciąża 😉
Moja waga była długo taka sama jak sprzed ciąży, jakość teraz zaczęła iśc do góry (zaczłam 13 tydzień), na pocżątku pół kilko, a teraz prawie 1,5 kg
 
Ja też mam codziennie jakieś głupie sny. Śnią mi się znajomi z dzieciństwa i przeróżne głupoty.......
 
reklama
Ja też rzygam, zawsze przy myciu zębów i z innych okazji też. 2 dni miałam lekkie a dziś armagedon, jeździłam samochodem z woreczkiem na rzygi na kolanach.
Sny mam boskie, barwne koszmarki. Śniło mi się że wyrwali mi cały wlew od paliwa i ukradli mi cały bak paliwa. Takie prorocze bo auto mi się następnego dnia zepsuło i ciekło mi paliwo. A dwa dni później włamali mi się do piwnicy i wynieśli nawet olej do mojego samochodu i zgrzewkę płynu do spryskiwaczy.
Matkooo [emoji86] co za sny i co za wydarzenia w rzeczywistości [emoji51] A co do pasty do zębów to gdzieś czytalam ze jak sie po niej zwraca albo nie dobrze się robi to wystarczy zmienić na inną i może być lepiej. Mi pasta akurat pasuje jak narazie [emoji120]
 
Do góry