reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Ja mam straszne problemy z żołądkiem już od 5-6 tygodnia ciąży, jak zjem cokolwiek to czuje taki ścisk o ból....
 
reklama
Dziewczyny a mnie to zastanawia dlaczego piszecie tygodnie według om i usg? Czy nie lepiej pisać według jednej daty? U lekarza tez posługujecie sie dwoma datami? A jak rodzina pyta to też? Kurcze bo u mnie to aż cztery tygodnie różnicy i gdybym miała tłumaczyć wszystkim z om i usg to bym zgłupiała [emoji51]
 
@MarlenaP

Ja osobiście przy ciąży z córką byłam za tym żeby kupować wszystko stopniowo żeby nie mieć za dużego wydatku w jednym czasie tylko to rozłożyć. I to był błąd. Bo w ciągu tych tygodni z syn stał się córka i odetchnelam z ulgą tylko z tego względu, że pierwsze ciuszki (56-62) kupiłam uniwersalne. Więc co do wczesnych zakupów, obserwujcie trendy ma necie, skupcie się na ciąży a później zdążycie się na cieszyć zakupami - takie jest moje zdanie.
Ja zakupy zacznę chyba robić ok 27tc czyli na zalążku 7 miesiąca a może już w samym 7 miesiącu. Na większość rzeczy tj wózek czy łóżeczko czeka się ok 4 tygodni to do terminu spokojnie zdążę. Chociaż łóżeczko, które zamówiłam córce szło 8 tygodni 😐
Co do rzeczy, które się przydają

UBRANKA😬😂, PIELUCHY TETROWE, PIELUCHY MUŚLINOWE, KOCYKI, w tej ciąży napewno kupię ROŻEK, ZESTAW DO PIELĘGNACJI MALUCHA - nożyczki itp w jednym, BUTELKI, SMOCZKI, LAKTATOR, KOSZULE DO KARMIENIA, STANIKI DO KARMIENIA, WKŁADKI DO STANIKA, PODKŁADY, WANIENKA Z TERMOMETREM, szumisie jak dla mnie na nie ale miałam Zazu i Chicco MAJĄCE I SZUM I KOLYSANKI I SA Z NAMI DO TEJ PORY A CÓRKA MA 3 LATA 😉, DOSTAWKA DO ŁÓŻKA, TERMOFOR Z PESTEK WIŚNI, ELEKTRYCZNY BUJACZEK bardzo nam się przydał chociażby kiedy robiłam obiad albo chciałam odsapnac, WÓZEK, ŁÓŻECZKO, które w sumie jak masz dostawkę to można kupić później bo w 1 tygodniach życia maluch i tak będzie blisko ciebie..

Jak mi się coś przypomni to napewno dopisze a przed porodem zrobię listę to wstawię. Teraz zbieram kaskę a w 7/8miesiacu rzucę się w wir zakupów.

I tj pisałam ja osobiście nie robię ich za wcześnie bo wolę skupić się na ciąży na tym etapie i z tą płcią też może jeszcze różnie być. Wszystko na spokojnie 😉
 
A ja mam pytanie odnośnie podróży autem. Jeździcie w dłuższe trasy? Chodzi mi w sensie jako kierowca. Są do tego jakieś przeciwskazania? Za 2 tygodnie mam komunie chrześniaka ok. 2 godziny jazdy autem. Mam do tego trochę obawy.
 
I dzien dobry wszystkim 👍
U mnie dzisiaj 13+1
Mdłości są i nadal walczę z tym zapaleniem. Jak nie boli teraz przy siusianiu to cewka szczypie albo swędzi.. Chyba zwariuje.
Maz z magnezu kupił mi magnezin, ale niewiem czy brać czy skonsultować z lekarzem i dopiero brać 🤦‍♀️ bo to niby dokładnie to co kazał czyli lek a nie suplement.
Co dk samopoczucia. Brzuch pobolewa raz z jednej raz z drugiej, boli głowa, zaczyna się zgaga i odbija mi się strasznie. Walczę z tym piciem wody bo chce pić ale jak pije to latam do WC i ta cewka nie daje mi żyć..

Ci do wagi bo oczywiście też jestem nadwagowa - ja od początku ciąży schudłam prawie 5kg już.. Ale to chyba ze względu na odstawienie właśnie słodkich napoi, chrupek itp.

Wizyte mam 28. Więc bliżej niż dalej.
Jeszcze 7 tygodni i będę w połowie ciąży 😂 ta myśl napawa mnie radością.
Czy któraś z was miała w planach tj ja wielopieluchowanie?
Miałam taki pomysł ale jakoś szybko zaczął teraz wychodzić mi z głowy 🙈
 
A ja mam pytanie odnośnie podróży autem. Jeździcie w dłuższe trasy? Chodzi mi w sensie jako kierowca. Są do tego jakieś przeciwskazania? Za 2 tygodnie mam komunie chrześniaka ok. 2 godziny jazdy autem. Mam do tego trochę obawy.


Ja jeżdżę tylko krótkie dystansy.
Stać nic się nie stanie ale jak jedziesz z pasem i w pewnym momencie gwałtownie zahamujesz to może nie być za wesoło a z tego co czytałam to zniesli pozwolenie żeby ciężarna jeździła bez pasów. Niewiem czy bym ryzykowała, z drugiej strony nie można sobie dać zwariować..
 
Dziewczyny a mnie to zastanawia dlaczego piszecie tygodnie według om i usg? Czy nie lepiej pisać według jednej daty? U lekarza tez posługujecie sie dwoma datami? A jak rodzina pyta to też? Kurcze bo u mnie to aż cztery tygodnie różnicy i gdybym miała tłumaczyć wszystkim z om i usg to bym zgłupiała [emoji51]
Ważne jest z usg bo to ono ustala na podstawie rozwoju maluszka kiedy nastąpi poród.
 
@MarlenaP

Ja osobiście przy ciąży z córką byłam za tym żeby kupować wszystko stopniowo żeby nie mieć za dużego wydatku w jednym czasie tylko to rozłożyć. I to był błąd. Bo w ciągu tych tygodni z syn stał się córka i odetchnelam z ulgą tylko z tego względu, że pierwsze ciuszki (56-62) kupiłam uniwersalne. Więc co do wczesnych zakupów, obserwujcie trendy ma necie, skupcie się na ciąży a później zdążycie się na cieszyć zakupami - takie jest moje zdanie.
Ja zakupy zacznę chyba robić ok 27tc czyli na zalążku 7 miesiąca a może już w samym 7 miesiącu. Na większość rzeczy tj wózek czy łóżeczko czeka się ok 4 tygodni to do terminu spokojnie zdążę. Chociaż łóżeczko, które zamówiłam córce szło 8 tygodni 😐
Co do rzeczy, które się przydają

UBRANKA😬😂, PIELUCHY TETROWE, PIELUCHY MUŚLINOWE, KOCYKI, w tej ciąży napewno kupię ROŻEK, ZESTAW DO PIELĘGNACJI MALUCHA - nożyczki itp w jednym, BUTELKI, SMOCZKI, LAKTATOR, KOSZULE DO KARMIENIA, STANIKI DO KARMIENIA, WKŁADKI DO STANIKA, PODKŁADY, WANIENKA Z TERMOMETREM, szumisie jak dla mnie na nie ale miałam Zazu i Chicco MAJĄCE I SZUM I KOLYSANKI I SA Z NAMI DO TEJ PORY A CÓRKA MA 3 LATA 😉, DOSTAWKA DO ŁÓŻKA, TERMOFOR Z PESTEK WIŚNI, ELEKTRYCZNY BUJACZEK bardzo nam się przydał chociażby kiedy robiłam obiad albo chciałam odsapnac, WÓZEK, ŁÓŻECZKO, które w sumie jak masz dostawkę to można kupić później bo w 1 tygodniach życia maluch i tak będzie blisko ciebie..

Jak mi się coś przypomni to napewno dopisze a przed porodem zrobię listę to wstawię. Teraz zbieram kaskę a w 7/8miesiacu rzucę się w wir zakupów.

I tj pisałam ja osobiście nie robię ich za wcześnie bo wolę skupić się na ciąży na tym etapie i z tą płcią też może jeszcze różnie być. Wszystko na spokojnie 😉
Bardzo dziękuję za te wszystkie cenne rady!
 
Ja jeżdżę tylko krótkie dystansy.
Stać nic się nie stanie ale jak jedziesz z pasem i w pewnym momencie gwałtownie zahamujesz to może nie być za wesoło a z tego co czytałam to zniesli pozwolenie żeby ciężarna jeździła bez pasów. Niewiem czy bym ryzykowała, z drugiej strony nie można sobie dać zwariować..
Lepiej nie jeździć. Tak uważa mój lekarz. Co prawda ciężko mi z tym, ale staram się stosować. Jutro np. będę jechała 150 km w jedną stronę jako pasażer do lekarki (ostatnia wizyta w klinice) więc nie mam wyjścia. Natomiast praktycznie od 2 mca ciąży nie prowadzę samochodu. Mąż mi zabronił, ale też sama się po prostu boję. Zwłaszcza w razie np. senności czy zawrotów głowy.
 
reklama
Ja jeżdżę tylko krótkie dystansy.
Stać nic się nie stanie ale jak jedziesz z pasem i w pewnym momencie gwałtownie zahamujesz to może nie być za wesoło a z tego co czytałam to zniesli pozwolenie żeby ciężarna jeździła bez pasów. Niewiem czy bym ryzykowała, z drugiej strony nie można sobie dać zwariować..
Ja właśnie też czytałam i nic nie znalazłam na temat tego że znieśli. Nadal można jeździć bez pasów tylko z widocznym brzuchem. Ja narazie tez nie jeżdżę w dlugie trasy ale pasy mam zawsze zapięte. Nawet zastanawiałam sie nad kupnem adaptera dla ciężarnych jak już będzie brzuszek dość spory. Mój mąż co prawda mówi o nie musisz sie zapinać ale ja będę całą ciąże sie zapinać [emoji2368]
 
Do góry