reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skutki delegalizacji aborcji w Polsce

reklama
Ogólnie System Informacji Medycznej znajduje się w Ustawie o systemie informacji w ochronie zdrowia.
Zapewne jeszcze nie ma tam informacji o ciąży, ale nie wiem co będzie jak się jutro obudzimy...
 
Dziewczyny, tak na chłodno myślę...
Skoro w obecnej chwili można wyjechać zagranicę i terminować ciążę i nie jest to karane, to dlaczego po tej nowelizacji ma to być karane? Oświećcie mnie, bo może o czymś nie wiem...
A przecież to, że ktoś usunie ciążę zagranicą, gdzie jest to dopuszczalne, nie może być karane w Polsce. Polskie prawo obowiązuje w Polsce.
Czy jest na sali prawnik? ;)
 
Dziewczyny, tak na chłodno myślę...
Skoro w obecnej chwili można wyjechać zagranicę i terminować ciążę i nie jest to karane, to dlaczego po tej nowelizacji ma to być karane? Oświećcie mnie, bo może o czymś nie wiem...
A przecież to, że ktoś usunie ciążę zagranicą, gdzie jest to dopuszczalne, nie może być karane w Polsce. Polskie prawo obowiązuje w Polsce.
Czy jest na sali prawnik? ;)
To będzie dowalenie psychicznie. Będzie musiała kobieta przedstawić wypis ze szpitala z Czech np. wyobraź sobi jakie to będzie dla kobiety traumatyczne, nie dość że dziecko okazało się chore, musi je popłakać, to po powrocie do kraju czeka ją tłumaczenie się u prokuratora czy zrobiła to za granicą czy nie
 
To będzie dowalenie psychicznie. Będzie musiała kobieta przedstawić wypis ze szpitala z Czech np. wyobraź sobi jakie to będzie dla kobiety traumatyczne, nie dość że dziecko okazało się chore, musi je popłakać, to po powrocie do kraju czeka ją tłumaczenie się u prokuratora czy zrobiła to za granicą czy nie
Rozumiem to aż zbyt dobrze...
 
Chodzi mi po prostu o to, że droga aborcji zagranicą nie zostanie mimo to zamknięta i nadal będzie legalna.
Uważam tylko, że taki wpis na forum to trochę sianie paniki, że teraz kazda kobieta będzie skazana na urodzenie chorego dziecka, bo jeśli przerwie ciążę, nawet zagranicą, to będzie za to pociągnięta do odpowiedzialności.
Przynajmniej u mnie w pierwszej chwili ten wpis wywołał panikę ;)
 
Dodam jeszcze, że już teraz wszyscy lekarze (również jeśli korzystamy prywatnie) mają obowiązek raportowania każdej wizyty do systemu NFZ. Niestety to uzasadnienie informacji o ciąży w SIM trzyma się kupy (choć dziwi mnie, że info o ciąży jest bardziej potrzebne niż na przykład o cukrzycy i wiem jaki jest rzeczywisty cel) i nie sądzę, żeby coś przeszkodziło wejściu w życiu tej ustawy.
 
Dziewczyny, tak na chłodno myślę...
Skoro w obecnej chwili można wyjechać zagranicę i terminować ciążę i nie jest to karane, to dlaczego po tej nowelizacji ma to być karane? Oświećcie mnie, bo może o czymś nie wiem...
A przecież to, że ktoś usunie ciążę zagranicą, gdzie jest to dopuszczalne, nie może być karane w Polsce. Polskie prawo obowiązuje w Polsce.
Czy jest na sali prawnik? ;)
Oczywiście będzie to możliwe i nie będzie ścigane w Polsce (ale zasady prawa cywilizowanego świata naszych władz nie obowiązują). Na początek myślę będzie taki efekt psychologiczny i gnębienie wiadomościami o badaniach dla ciezarnych na IKP.

Z drugiej strony, skoro nierząd wystąpił do władz Czech z apelem o nieudzielanie obywatelkom polskim pewnych świadczeń medycznych to już nic mnie nie zdziwi…
 
reklama
260815673_2345001128974998_1703193068483244994_n.jpg
 
Do góry