reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

@EwelinaW pisalas ze chodzisz do 2 lekarzy, na nfz i prywatnie?
Ja mam wlasnie taki dylemat :D mam bardzo fajnego lekarza prywatnego, jest naprawde super dokladny i w ogóle, do tego bierze dobre pieniadze za wizyte, ale zawsze sa u niego opoznienia (nawet 2godzinne) a w poniedzialek trafilam na świetną panią doktor na NFZ, co jest rzadkością. Kobieta aniol, lepiej traktuje pacjentki na nfz niz np moj poprzedni lekarz prywatnie.. no i tak mysle czy jest sens chodzic do dwóch i co potem z porodem i badaniami [emoji23]

Tak mowilam, ze nie mam kompletnie zadnych objawow, ale tez mam problem z zimnem, wczoraj stopy musialam moczyc w goracej wodzie bo w zaden sposob sie nie mogłam rozgrzać [emoji23] nawet nie wiedziałam ze to moze byc objaw ciąży :)
Ja też zastanawiam się czy nie iść też do lekarza na nfz. Masakryczne te ceny w lab. Tylko ten na nfz do którego bym poszła przyjmuje w innym szpitalu a mój prywatny w innym. I każdy chce żeby robić badania w swoim szpitalu bo tego drugiego nie uznaje. Nie chce sie kluc 2 razy 🙃
 
reklama
Powiedzcie co jeść? Co bym nie zjadła to czuję to cały dzień w ustach i jest mi nie dobrze. Nie umiem zjeść niczego żeby się dobrze poczuć nawet woda mi nie podchodzi.
Chyba nie ma takiego uniwersalnego jedzenia. Codziennie zastanawiam się po czym ewentualnie nie będę miała odruchu wymiotnego. Sprawdzone w każdej ciąży mam natomiast picie: herbata z miodem i cytryną i cola. Wiem, ze jest niezdrowa, ale w ciąży potrzebuję kilka łyków, przynajmniej na etapie takich uporczywych mdłości. Jak będzie bardzo zle poproś lekarza o torecan.
 
Ja mam wlasnie taki dylemat :D mam bardzo fajnego lekarza prywatnego, jest naprawde super dokladny i w ogóle, do tego bierze dobre pieniadze za wizyte, ale zawsze sa u niego opoznienia (nawet 2godzinne) a w poniedzialek trafilam na świetną panią doktor na NFZ, co jest rzadkością. Kobieta aniol, lepiej traktuje pacjentki na nfz niz np moj poprzedni lekarz prywatnie.. no i tak mysle czy jest sens chodzic do dwóch i co potem z porodem i badaniami

Jedno to jak traktuje pacjentki drugie czy robi dokładne badania na każdej wizycie ? Bo wg NFZ należą się 4 czy nawet 3 usg w ciąży ….
 
Ostatnia edycja:
Witam się i ja ;)
Test zrobiony 22 przed świętami, druga kreska bledsza, powtórzony w niedzielę, tu już szybko mocne dwie kreski wyszły :)
Termin z om 28 sierpień, ostatnia miesiączka 19 listopada, choć ostatnie cykle były dość nieregularne, raz 28 raz 34 dni.
Wizytę dopiero wyznaczyli mi na 25 stycznia, planuję iść prywatnie w okolicach 5/7 stycznia aby zobaczyć czy wszystko jest tam gdzie powinno ;)
Z objawów zdecydowanie mrowienie, tkliwość piersi, zmęczenie senność (co u mnie jest rzadkością).
W domu mam synka z 2019 roku, w pierwszej ciąży zero objawów, poród naturalny półtora tygodnia przed terminem :)
Dziś jeśli zdążę po pracy, planuje zrobić beta HCG, żeby wiedzieć na jakim poziomie jest teraz ;)
Miłego dnia życzę wszystkim

Witamy ! :) wychodzi nam ten sam termin ;) i w domu też syn z 2019. Pozdrawiam i życzę spokojnej ciąży 🙂
 
Jedno to jak traktuje pacjentki drugie czy robi dokładne badania na każdej wizycie ? Bo wg NFZ należą się 4 czy nawet 3 usg w ciąży ….
Moja szwagierka wlasnie chodzi do niej w ciąży - ma usg co miesiąc, bada ja tez na kazdej wizycie na fotelu, zleca wszystkie badania, nawet na prenatalne ją wysłała na nfz, mimo ze ma ciążę książkowa i nie ma nawet 30 lat. Zawsze odpisuje na smsy, odbiera telefony. Przyjmuje tez oczywiscie prywatnie, ale powiedziala jej, ze nie ma potrzeby zeby chodzila do niej prywatnie. No pierwszy raz sie spotkalam z takim podejsciem. Kilka tysiakow mozna jednak zaoszczedzic dzieki takiemu lekarzowi.
 
Ja też zastanawiam się czy nie iść też do lekarza na nfz. Masakryczne te ceny w lab. Tylko ten na nfz do którego bym poszła przyjmuje w innym szpitalu a mój prywatny w innym. I każdy chce żeby robić badania w swoim szpitalu bo tego drugiego nie uznaje. Nie chce sie kluc 2 razy [emoji854]
No wlasnie u mnie to samo, tez w innych szpitalach pracują :D ale moze to i lepiej, bo jakby byli z jednego to glupio chyba tak troche. No i wlasnie co z tymi badaniami.. ten prywatny by widzial na wynikach, ze zleca mi badania kto inny [emoji23]
 
U mnie w 5+4 było widać sam pęcherzyk
Mnie bola caly czas piersi i mam nabrzmiałe.
Ja jeszcze ne mam.Jak bylam pierwszy raz u ginekologa ,bylam w 5t6d ,wiec jeszcze za wczesnie .


Witam się i ja ;)
Test zrobiony 22 przed świętami, druga kreska bledsza, powtórzony w niedzielę, tu już szybko mocne dwie kreski wyszły :)
Termin z om 28 sierpień, ostatnia miesiączka 19 listopada, choć ostatnie cykle były dość nieregularne, raz 28 raz 34 dni.
Wizytę dopiero wyznaczyli mi na 25 stycznia, planuję iść prywatnie w okolicach 5/7 stycznia aby zobaczyć czy wszystko jest tam gdzie powinno ;)
Z objawów zdecydowanie mrowienie, tkliwość piersi, zmęczenie senność (co u mnie jest rzadkością).
W domu mam synka z 2019 roku, w pierwszej ciąży zero objawów, poród naturalny półtora tygodnia przed terminem :)
Dziś jeśli zdążę po pracy, planuje zrobić beta HCG, żeby wiedzieć na jakim poziomie jest teraz ;)
Miłego dnia życzę wszystkim
Witam !!! ☺️
 
Dziewczyny,czy w Pl mozna zmienic lekarza podzczas ciąży?

Ja chcialam to zrobić ,to u mnie jest to mozliwe dopiero od nowego trymestru.
I najczesciej nikt juz nie chce przyjmowac pacjentek "od kogos innego".

Pota tym zastanawialam sie ,aby chodzic ekstra prywatnie,ale na pierwszej wizycie musialam podpisać dokument,ze oswiadczam,iz nie chodze do innego ginekologa,ze nie mam gdzies indziej zalozonej karty ciąży itd..

To mnie zszokowało...
 
Dziewczyny,czy w Pl mozna zmienic lekarza podzczas ciąży?

Ja chcialam to zrobić ,to u mnie jest to mozliwe dopiero od nowego trymestru.
I najczesciej nikt juz nie chce przyjmowac pacjentek "od kogos innego".

Pota tym zastanawialam sie ,aby chodzic ekstra prywatnie,ale na pierwszej wizycie musialam podpisać dokument,ze oswiadczam,iz nie chodze do innego ginekologa,ze nie mam gdzies indziej zalozonej karty ciąży itd..

To mnie zszokowało...

Ja to chcialam zrobic w DE
 
reklama
Do góry