reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2022🙂

Dzień dobry :) jestem tu nowa.
Termin przewidywany na 17 sierpień.

Czy któraś z Was miała lekkie krwawienia bądź plamienia?
Ja miałam brudzenie - brązowy śluz przez około 1,5 tygodnia. Teraz już (odpukać) cisza. Byłam z tym u lekarza, w moim przypadku nie stwierdził nieprawidłowości, ale przepisał mi Duphaston.
 
reklama
Ja miałam brudzenie - brązowy śluz przez około 1,5 tygodnia. Teraz już (odpukać) cisza. Byłam z tym u lekarza, w moim przypadku nie stwierdził nieprawidłowości, ale przepisał mi Duphaston.
W niedziele miałam robione USG, widziałam bicie serduszka i położna powiedziała ze wszystko jest w porządku. Wczoraj znowu zaczęłam plamić. Wiec dziś kolejne USG. Najgorsze jest to, ze w UK nie zobaczy mnie ginekolog tylko położna, a w Polskich klinikach każdy ginekolog na urlopie 🤷‍♀️🤦‍♀️
 
Co do prowadzenia ciąży - ja zawsze prowadziłam prywatnie i na NFZ w przychodni przyszpitalnej szpitala z III stopniem referencyjności i nigdy nie miałam problemu z badaniami, skierowaniami czy terminem (zgodnie z prawem ciężarna musi się dostać do dowolnego specjalisty w przeciągu 7 dni roboczych). Za każdym razem czułam się dobrze prowadzona. Oprócz tego jeszcze komercyjnie dodatkowo robiłam USG w zupełnie innym miejscu - wychodziło wiec, że przez całą ciąże miałam ok. 20 USG
Dla mnie to była zawsze najlepsza opcja, na wizytach prywatnych czułam się bezpiecznie, ale też jakbym musiała trafić do szpitala na NFZ to też już wiedziałam co, gdzie i jak i nie musiałam się tym stresować
 
W niedziele miałam robione USG, widziałam bicie serduszka i położna powiedziała ze wszystko jest w porządku. Wczoraj znowu zaczęłam plamić. Wiec dziś kolejne USG. Najgorsze jest to, ze w UK nie zobaczy mnie ginekolog tylko położna, a w Polskich klinikach każdy ginekolog na urlopie 🤷‍♀️🤦‍♀️
A może teraz te plamienie to po badaniu USG? Daj znać jak po dzisiejszym USG, trzymam kciuki ✊
Ogólnie z tego co pisały tu dziewczyny i wyczytałam w książkach takie brudzenia/ plamienia w pierwszym trymestrze są w pewnym sensie naturalne i tak może być. Obfite krwawienie to powód do niepokoju w ciąży.
 
Ponoć plamienia nie oznaczają nic złego jak nie ma w nich żywej krwi. Ale warto, to skonsultować z lekarzem lub położną, być może dostaniesz progesteron.
 
lekarz na pewno da Ci na następnej wizycie kartę ciąży jak będzie widział bicie serca.
Już jest bicie serduszka to przeszło 9 tyg. Już wiem dlaczego do tego lekarza tyle wolnych terminów...z takim podejściem może kobiety mniej chętnie się umawiają.zreszta przywitał mnie słowami odważyła się Pani do mnie przyjsc ...
 
reklama
Do góry