reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2022 :)

Dziewczyny jak to jest z wakacjami w ciąży podczas zwolnienia lekarskiego. Powiedzmy idę na zwolnienie lekarskie w 5 czy 6 miesiącu ciąży i chcę lecieć na wakacje za granicę. Zwolnienie lekarskie na pewno nie jest leżące. Czy można, czy jakiś dodatkowy dokument od lekarza jest potrzebny z zaleceniem wczasów i odpoczynku? Pod kątem kontroli ZUS w sumie mi chodzi. Macie takie doświadczenia bądź wiedzę?
Wydaje mi się, że tych ciążowych zwolnień to generalnie nie kontrolują 🤷‍♀️ chociaż też zależy od danego rejonu ZUS na pewno 🤷‍♀️
 
reklama
Mi lekarz na samym początku ciąży powiedział: Ciąża to nie choroba, można latać samolotami, jeździć samochodem, włosow w 1 trymestrze nie farbować, później bez amoniaku, paznokci nie robić (nie wiem dlaczego, ale ja od dłuższego czasu nie robię, więc nie dopytywałam) 😁

Dziewczyny, ja już po wizycie.
Jestem wku****na.
Zaczęłam zastanawiać się nad zmianą lekarza. Prenatalne wczoraj robiłam na NFZ. Dzisiejsza wizyta prywatnie. Niepotrzebnie wydane pieniądze. Nie zrobił usg; kolejną wizytę chciałam mieć wcześniej, niż za miesiąc, żeby mieć pewność, że wszystko jest ok to stwierdził, że nie ma takiej potrzeby. Wspomniałam o usg 3d to powiedział, że po II trymestrze (ok. 27-28 tyg.) można coś zobaczyć "bardziej szczegółowo". Wizyta trwała jakieś 10 min., nie dowiedziałam się nic więcej, niż wiedziałam przed wizytą.
Ja też byłam dzień po prenatalnych na wizycie u doktorka mojego, mówił że nie trzeba robić usg skoro wczoraj było, ale powiedziałam że to co, że ja już chce podejrzeć i popatrzeć na dzieciątko 😁 więc mi zrobił i sobie patrzyłam 😁❤️ wizyta tyle samo kosztowałaby tak jak u Ciebie. Na szczęście nie robił problemów.
Odstawil mi już progesterone besins. Bałam się tego i dopytywałam czy na pewno i on ze tak na pewno i ja ale na pewno nic się nie stanie? I on na pewno, można odstawić 😁pytałam czy nie lepiej stopniowo, żebym brała jedna tabletkę i potem przestała całkiem to powiedział że nie 🤷🏻‍♀️ więc tak zrobiłam i już nie biorę od środy i wszystko jest ok ❤️
Dziewczyny,
Byłam na wizycie. Krwawienie ustało pozostały skurcze i plamienie. Z dzieckiem Ok, serce pięknie bije. Dostałam Encorton 5mg i plaquenil z racji na chorobę autoimmunologiczną. Mam się oszczędzać i zobaczymy co mi pisane…. Więcej zrobić nie mogę
Stresowałam się Twoim przypadkiem! Cieszę się ogromnie, że dzidzia jest silna ❤️❤️ oby krwiak szybko zniknął, żebyś nie martwiła się juuz ❤️
Dziewczyny ja już po prenatalnych . Jakiegoś szału nie było , lekarz sobie coś tam mamrotał ale potwierdzał że jest wszystko wporzadku i z przezierności i kość nosowa i wszystko było ok. Oczywiście maluch był uparty i nie chciał się obrócić do nas , co chwilę się obracał pleckami do nas . Lekarz nam dziś powiedział że jemu dzieciatko wygląda na dziewczynkę 😱 jedynie z tego śmiać mi się bardzo chciało jak zobaczyłam minę męża 🤣 bo on nastawiony na chłopaka 😂
Ale to się okaże z czasem 🙂



@Purrfect możesz dopisać mi do kalendarza wizytę u gin 28.06 na 11⁴⁰
A kolejne prenatalne na 19.07 na godz 13⁰⁰
Niektórzy lekarze są jebni*Ci 🙈 każda z nas to przeżywa ogromnie i wkurza mnie, że oni tak o do tego podchodzą, rozumiem że dla nich to już norma, no ale kazda pacjentka jest inna, więc powinni jakoś inaczej do tego podchodzić.. 🤷🏻‍♀️ Ja mojemu, doktorkoowi dzień później opowiadalam o prenatalnych że nie podobały mi się w dupie miałam że się znają, niech wie 🤣 i trochę go bronił ale przyznał mi też rację, że nie potrzebnie tak wzdychał i mi opowiadał o przypadkach chorych dzieci.... I mi polecił na kolejne prenatalne kogoś innego, w Krakowie jakąś babeczkę która jest podobno taka super taka mamusia wszystkich i że totalnie przeciwieństwo bo się tak rozczula nad wszystkim, tylko zgubiłam kartkę gdzie mi to napisał i w jakich tygodniach zapisać się na prenatalne......
zaufana. Muszę do niej jeździć do wrzeszcza, ale jest serio taka kochana i ciepła. Ona wie, ze jestem po jednej stracie i podczas usg byłam jak taka która trzyma płacz w sobie (ze szczęścia) to cały czas do mnie mowila takim ciepłym głosem, ze wie ze się martwiłam ale wszystko jest dobrze, ze maleństwo się już ładnie rusza i nawet macha do mamy. Potem mowila, żeby wypłakać już te emocje i przestać się martwić, bo już doszłam do takiego etapu, ze zatrzymanie jest naprawdę rzadkie, a dzidziuś z usg na usg rośnie i rośnie. I wiesz tak czułam się jakby to przyjaciółka mnie badała, albo taka ciocia opiekuńcza 😂



Dlatego jak czytam czasami tu co dziewczyny piszą o swoich lekarzach jak je potraktował, to aż w głowie mi się bie miesci.. chodzisz prywatnie a trafisz na gbura..
I takie lekarza właśnie bym chciała 😍😍
Dziewczyny a powiedzcie mi Wy też macie tak ciężko z oddychaniem i musicie wszystko robić wolniej? Ja wyjdę z domu z psem to ide jak emerytka z balkonikiem... Męczę się na potęgę wszystkim...
Bardzo! Mecze się bardzo szybko i okropnie sapie 🙈
Pocieszyłyście mnie 🙈 na szczęście mój Śp. Teść jak kupował mieszkanie, w którym mieszkamy kupił je na parterze,😅😅😅 jakbym miała wychodzic na jakiekolwiek piętro, to bym chyba z psem nawet nie wyszła 🤣
My mieszkamy na 3 piętrze, mąż zabiera pieska codziennie do pracy żebym nie musiała z nim wychodzić bo bym zdechła.. Na szczęście mamy taką możliwość, a dom budujemy Tez parterowy i już nie mogę się doczekać 🙏
Dziewczyny a co jecie dziś na śniadanie ?

U mnie bułka z żółtym serem i do tego rzodkiewka , na pasztecik który jadłam wczoraj dziś patrzeć nie mogę 🤣 wogole na lodówkę nie mogę patrzeć.
Chlebek z dżemem i żółtym serem 😋❤️❤️ pychooootka
oj bo faceci to jacyś niereformowalni są . Zawsze przy mnie puszczał gazy i było dobrze a jak mi się w ciąży wymknął jeden malutki gazik to wielkie oburzenie 😅😁😁😁
Hahahaha skąd ja to znam 🤣 my przy sobie nigdy nie puszczaliśmy bąków, ale teraz mam to gdzieś, bo nie będę co chwilę wstawać do łazienki żeby się wypierdziec 🤣
Patrzcie co mi przyszło 😍😍😍
I już zaczynam konsumować 🤣🤤🤤🤤
Zazdrooo oo! Przez Ciebie też mam na to ochotę!
Ja czasem tak mam po seksie, podobno pochwa jest bardziej ukrwiona i łatwo o jakieś drobne mini uszkodzenia 🤦‍♀️
O jaaa dobrze, że mi się tak nie działo... A libido szaleje 😁
ja bardziej za tym ramieniem jestem ale ty jak sobie sama robisz to faktycznie nie masz jak w ramie. Ja tam mojemu ufam 🤣 masażysta, rehabilitant

Kurde dziewczyny nie uspalismy pieska. Przyszliśmy do domu się pożegnać i go zabrać do weterynarza i odżył. Napił się, zjadł szynkę, ser. Oczy ożywiły się. No nie ten pies. Wyerynarz powiedziała żeby dać mu jeszcze czas bo widać że on nie jest jeszcze na to gotowy. To moze być kwestia dni ale nie może on potrzebuje tego czasu na pożegnanie się.
Zazdroszczę męża masażystę 😍
A co do pieska to bardzo Wam współczuję, wiem jaka to okropna decyzja do podjęcia i niesamowity ból patrzeć jak piesio cierpi.

ja nawet miałam taką sytuację podczas pierwszej ciąży że studenci byli i kuźwa ja tu na fotelu rozkraczona a ordynator i 3 studentki i 4 studentów stoi i patrzy na mnie 🤦 to było krępujące. Ja chodziłam do dwóch kobiet i prócz zasiania we mnie strachu i gadania że ciąża to nie choroba nic więcej nie potrafiły. A faceci jakoś tak na chłodno. Mój gin dodatkwo jest mega przystojny 🤣 ale znamy się już jak łyse konie 🤣 nie no on zawsze robi tak żeby nie czuć się skrępowanym, mogę założyć spódniczkę, jak mnie bada to cały czas mówi co robi. No serio facet złoto. A krępować się nie ma co, dla niego to widok powszedni. Poza tym zdrowie moje i dziecka jest dla mnie ważniejsze niz tam jakaś krepacja 😃 ale rozumiem że niektóre kobiety wstydzą się iść do mężczyzny.
Do faceta poszlam niedawno Pierwszy Raz jak zaczęliśmy się starać i Teraz bardziej skrępowana się czuje przy kobiecie niż facecie 🙈
te lidlowe są chyba z mleka pasteryzowanego? powiedzcie, że tak, bo również mam ochotę 😆
Ooo Też bym chciała wiedzieć bo bym ugrilowala sobie z żurawinką 😍😍😍😍
 
Hej mamy 🤰🏽🤰🏻🤰🦸‍♀️🦸‍♀️

Aby było nam raźniej w dniu wizyty, bądźmy dla siebie wsparciem 😊

27.05.2022
@Bebet - wizyta
@Monia_91 - wizyta

Powodzenia na dzisiejszych wizytach! Za dobre wiadomości i piękne widoki! ✊🏼☀️

28.05.22
@ka.an92 - prenatalne
30.05.22
@Olka92 - prenatalne
@Magdalena_xx - prenatalne
@pannadarianna - wizyta
@Blackoliwka - wizyta
@stella33 - wizyta
31.05.2022
@nikola1512 - USG prenatalne
@Kamilad - wizyta
@Bibi80 - prenatalne villocentesis (CVS)
@7grudnia - wizyta, 17.00
@Strzyga_ - USG
@nikola1512 - Nifty Pro i USG prenatalne

01.06.2022
@Aniaaa_022 - wizyta
@Blackoliwka - prenatalne
@stella33 - wizyta
02.06.2022
@ka.an92 - prenatalne
@Majka2022 - prenatalne
@anulaa_89 - wizyta
@MałaMi 2022 - wizyta
@Roksi2810 - prenatalne
@Hejcia - wizyta
03.06.2022
@Mamafasolki - wizyta
@Coronita - wizyta, 16.45
@panna_anna - prenatalne
06.06.2022
@Bibi80 - wizyta
@Sentosa - wizyta
@Diaanaa - prenatalne
07.06.2022
@MałaMi 2022 - prenatalne
@Carmen_87 - prenatalne
08.06.2022
@Carolina123 - wizyta
@MartaMarkry - prenatalne
09.06.2022
@Diaanaa - prenatalne
@Edka88 - wizyta
@Malinka136 - prenatalne
10.06.2022
@Karola z nadzieją - prenatalne
@Kamsik - wizyta
@Olka92 - wizyta, 9.00
@Karolcia105 - usg a'la prenantalne
13.06.2022
@pannadarianna - prenatalne
@Margeritka28 - wizyta rano + prenatalne 16.00
@marsi89 - wizyta
@Aurora84 - prenatalne, 12.20
@Nantes - prenatalne
14.06.2022
@anulaa_89 - USG prenatalne
15.06.2022
@Strzyga_ - wizyta
@Monia_91 - prenatalne
16.06.2022
@gigian - wizyta + prawdopodobnie wyniki NIPT
17.06.2022
@Dagna42 - prenatalne
@Cytryna* - wizyta
@Kinga9129 - prenatalne
@natusia.mamusia86 - wizyta + prenatalne + Pappa
20.06.2022
@Aurora84 - wizyta, 10.00
@MartaMarkry - wizyta
21.06.2022
@Carolina123 - prenatalne
@Kamilad - prenatalne
@Blondynka w sieci - wizyta
22.06.2022
@Strzyga_ - USG z Pappa
@Cleo92 - wizyta, 10.00
23.06.2022
@stella33 - prenatalne
24.06.2022
@Cytryna* - prenatalne
28.06.2022
@Agnesco - wizyta, 11.40
30.06.2022
@Carmen_87 - wizyta
19.07.2022
@Agnesco - prenatalne nr 2, 13.00
 
Ostatnia edycja:
Wydaje mi się, że tych ciążowych zwolnień to generalnie nie kontrolują 🤷‍♀️ chociaż też zależy od danego rejonu ZUS na pewno 🤷‍♀️
Może być skontrolowane, pytanie właśnie czy taki wyjazd byłby źle widziany, to jest formą odpoczynku, relaksu, chodząca, czyli to, w jaki sposób właśnie kobieta powinna wykorzystywać zwolnienie lekarskie. Nie wiem czy tak to można interpretować.
 
No skąd - już w badaniu typu nifty można oznaczyć grupę krwii 🤷‍♀️ tylko trzeba za to zapłacić 🙄
Ja nie robiłam, więc dziecko miało oznaczaną grupę krwii zaraz po urodzeniu, bo ja mam rh- (ponoć teraz to standard).
Zgadzam się u mojej córki też od razu po porodzie bo ja mam 0rh- a mój mąż 0r+
 
U mnie na śniadanko wjechala tortilla z almette, sałatą, szynką i papryką i actimelek do picia. Od dwóch dni wymioty ustały. Może dlatego że choróbstwo mnie męczy. Ale już mamy 12tydz. Więc może powoli będą ustępować 😇🙏
 

Załączniki

  • IMG_20220527_092056.jpg
    IMG_20220527_092056.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 36
reklama
U mnie na śniadanko wjechala tortilla z almette, sałatą, szynką i papryką i actimelek do picia. Od dwóch dni wymioty ustały. Może dlatego że choróbstwo mnie męczy. Ale już mamy 12tydz. Więc może powoli będą ustępować 😇🙏
O jaaa Cie, ale cudo! 😍Az zglodnialam, dzieki za inspiracje!
 
Do góry