reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

A ja się tak teraz zastanawiam czy ta heparyna czasem nie wpłynie na wynik tych mutacji które mam zrobić?
Ja robiłam wymaz z policzka (genetycznie), a Ty masz z krwi? Bo nie wiem czy bardziej Ci się nie będzie opłacało zrobić całego pakietu trombofilii. Tam jest 5 genów za 350zł na stronie testdna.pl
Kwestia unaczynienia miejsca, w które wbijasz. Na początku też nie miałam siniaków. A u mnie igła w 90% wchodzi jak w masełko 😅
Ja dwa dni testowałam z lodem .. i ekstra ! Mam dwie kropki ale nie takie rozlane sińce
No i super! 😁
 
Ostatnia edycja:
reklama
U mnie dzisiaj z samopoczuciem średnio. Jak mnie zemdliło o 14 to… marzyłam żeby zwymiotować. Piszecie ze wsuwacie pizze, zupkę dwie miski itd., a ja niby poczuje głód, wezme gryza- dwa max i już tego nie mogę jesc. Nie ze mi to nie smakuje, bo smakuje, ale poprostu dalej nie wcisnę… teraz tez chwycił mnie głód, wzielam się za zrobienie czegos do jedzenia i najadłam się patrząc na jedzenie. Wkurza mnie to bardzo bo boje się ze nie dostarczam odpowiedniej ilości witamin dziecku… mimo ze staram się jesc zdrowo to są to znikome ilości. Moje dzieci teraz jedzą więcej niż ja, mam nadzieje ze minie mi to niedługo.
 
A ja tak wymyśliłam że w przyszłym tygodniu wybiorę się prywatnie na USG, albo po 15.08 wtedy będzie tak w połowie między wizytami na NFZ. Zawsze to trochę spokojniej przez chwilę 🙈
 
U mnie dzisiaj z samopoczuciem średnio. Jak mnie zemdliło o 14 to… marzyłam żeby zwymiotować. Piszecie ze wsuwacie pizze, zupkę dwie miski itd., a ja niby poczuje głód, wezme gryza- dwa max i już tego nie mogę jesc. Nie ze mi to nie smakuje, bo smakuje, ale poprostu dalej nie wcisnę… teraz tez chwycił mnie głód, wzielam się za zrobienie czegos do jedzenia i najadłam się patrząc na jedzenie. Wkurza mnie to bardzo bo boje się ze nie dostarczam odpowiedniej ilości witamin dziecku… mimo ze staram się jesc zdrowo to są to znikome ilości. Moje dzieci teraz jedzą więcej niż ja, mam nadzieje ze minie mi to niedługo.
To, co maluszek potrzebuje weźmie sobie z Twoich zapasów. Krzywdy mu nie robisz, a też bez sensu żebyś wpychała w siebie i zaraz miała to zwracać.
 
Ja robiłam wymazu z policzka (genetycznie), a Ty masz z krwi? Bo nie wiem czy bardziej Ci się nie będzie opłacało zrobić całego pakietu trombofilii. Tam jest 5 genów za 350zł na stronie testdna.pl

No i super! 😁
Mam do zrobienia mutacje mthfr, leidena i coś tam protrombiny… myslalam ze to badanie z krwi nawet nie pomyślałam nawet o wymazie. Reszty teraz nie ma sensu u mnie wykonywać ze względu na ciaze która zmienia wynik reszty badań…
 
Mam do zrobienia mutacje mthfr, leidena i coś tam protrombiny… myslalam ze to badanie z krwi nawet nie pomyślałam nawet o wymazie. Reszty teraz nie ma sensu u mnie wykonywać ze względu na ciaze która zmienia wynik reszty badań…
Geny się nie zmieniają 😉 Tu masz zdjęcie, co wchodzi w badanie. I serio opłaca się to bardziej finansowo. Cena teraz wzrosła (jak wszystko 🙄) i jest za 367.
 

Załączniki

  • Screenshot_20220803-204913_Chrome.jpg
    Screenshot_20220803-204913_Chrome.jpg
    210 KB · Wyświetleń: 22
Żeby mieć darmowe trzeba mieć wskazanie. U mnie to ciąża wysokiego ryzyka ze względu na 2 poprzednie poronienia. I wtedy ma się darmowe usg prenatalne, test pappa i spotkanie z genetykiem aby omówić wyniki plus dodatkowe badanie połówkowe w ramach tego skierowania. Także wydaje mi się ze opłaca się, na sam fakt chociażby tego ze ktos inny spojrzy „świeżym okiem” na ciaze niż lekarz prowadzący ☺️ Pytałam o koszt jeżeli nie uda mi się poprawić skierowania i wynosi ok 700 zł np w Invicta. Także jeżeli mi się należy za darmo to się postaram swoje koszty chociaż o to zmieniejszyc.

Mam nadzieje ze nie będę miała tych sincow…. Chociaż powiem ze te zastrzyki do przyjemnych nie należą. Wczoraj nie bolało nic. Dzisiaj bolało… i gorzej z wkłuciem… ale siniaków jeszcze nie mam.
Otóż to, u mnie wskazania też są. Co prawda z trochę innych przyczyn, ale są. Także też będę się upierać nad pozyskaniem skierowań na wszystko co się da. Samo już prowadzenie ciąży prywatnie to dziś kosmos kosztowy.. wiem wiem, powiecie zapewne że powinnam si była liczyć, i zdaje sobie sprawę że dziś każda usługa kosztuje. Ale z drugiej strony nigdy w swoim dorosłym życiu nie byłam na zwolnieniu lekarskim, do lekarzy na NFZ chodzę sporadycznie, zwykle z problemem trzeba sobie poradzić na "już", więc stwierdzam, że czas bym i ja trochę "wydoila" system 😁. Drugiej takiej okazji może nie być 😁
 
reklama
Uff teraz i ja musiałam trochę nadgonić :D To i ja przedstawiam Wam mojego pieseczka kochanego :) wbrew pozorom to chłopiec :D my już planujemy wizytę u behawiorysty, bo nie wiem czy poradzi sobie jak nie będzie „jedynakiem” a bardzo zależy nam na dobrych relacjach :)
Jeżeli chodzi o ten wątek prywatny - przejrzę chętne dziewczyny (@spelnicmarzenie Ciebie oczywiście dopisze bo bardzo dobrze kojarzę) ale tak jak wcześniej pisałyśmy - nie jest to jednoznaczne z wygaśnięciem tego wątku, chcemy po prostu mieć bardziej intymne miejsce z osobami, które już kojarzymy z forum, to nic osobistego. Zawsze chętne osoby mogą utworzyć swój wątek :)
A te wiadomości to super pomysł! W najbliższym czasie przygotuje taki mini wywiad :D
 

Załączniki

  • A80EF049-CE85-4675-8B24-04C309B52886.jpeg
    A80EF049-CE85-4675-8B24-04C309B52886.jpeg
    1,8 MB · Wyświetleń: 51
Do góry