reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2023

Co do mięty, czytałam że tą pieprzową można pić w ciąży, natomiast jest mięta polna jest szkodliwa, bo jest bardziej eteryczna, ale do końca pewna nie jwstem

mąż właśnie zadzwonił do restauracji gdzie piłam miętę 3 razy przez ostatnie 1.5 tygodnia.. to była mięta polna…
No to teraz znowu wpadłam w panikę 🥺
 
reklama
mąż właśnie zadzwonił do restauracji gdzie piłam miętę 3 razy przez ostatnie 1.5 tygodnia.. to była mięta polna…
No to teraz znowu wpadłam w panikę 🥺
wg mnie niepotrzebnie, przecież to niedużo.
Ja wszędzie widziałam, ze mięta jest , ok, tylko trzeba pamiętać, ze to jest zioło i nie pozostaje obojętne. Skąd macie informacje jakoby była niewskazana?
 
wg mnie niepotrzebnie, przecież to niedużo.
Ja wszędzie widziałam, ze mięta jest , ok, tylko trzeba pamiętać, ze to jest zioło i nie pozostaje obojętne. Skąd macie informacje jakoby była niewskazana?
Tych ziół nie wolno ci stosować w ciąży:

Do gatunków ziół, których nie wolno stosować podczas ciąży, należą: krwawnik pospolity, piołun, tasznik pospolity, ruta, wrotycz, mięta polna, lubczyk ogrodowy, aloes, bylica zwyczajna, żeń-szeń, senes, arcydzięgiel, litwor, cząber ogrodowy. Poza tym wiele ziół wchodzi w reakcje z przyjmowanymi lekami, dlatego zawsze należy przedyskutować ich stosowanie z lekarzem prowadzącym ciążę.

Ja piłam polną..
 
A na jakiejś innej stronie jest napisane „Mięta polna lub pieprzowa w ciąży to znakomite remedium na wiele dolegliwości.” Nic nie znalazłam o szkodliwości mięty w ciąży, ja osobiście nie lubię, ale zaciekawiło mnie to
 
Tych ziół nie wolno ci stosować w ciąży:

Do gatunków ziół, których nie wolno stosować podczas ciąży, należą: krwawnik pospolity, piołun, tasznik pospolity, ruta, wrotycz, mięta polna, lubczyk ogrodowy, aloes, bylica zwyczajna, żeń-szeń, senes, arcydzięgiel, litwor, cząber ogrodowy. Poza tym wiele ziół wchodzi w reakcje z przyjmowanymi lekami, dlatego zawsze należy przedyskutować ich stosowanie z lekarzem prowadzącym ciążę.

Ja piłam polną..
Wiem co czujesz teraz,niepokój i strach,ale myślę ,że nic złego się nie stało,tak samo jak nie można pić naparu z liści malin tak?to mi utkwiło w pamięci.
 
A widzicie tu jest ,że ok 🙂
 

Załączniki

  • Screenshot_2022-08-07-23-12-57-154_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-08-07-23-12-57-154_com.android.chrome.jpg
    341,4 KB · Wyświetleń: 33
reklama
Wiem co czujesz teraz,niepokój i strach,ale myślę ,że nic złego się nie stało,tak samo jak nie można pić naparu z liści malin tak?to mi utkwiło w pamięci.
dokładnie, strach i niepokój..

A widzicie tu jest ,że ok 🙂
to jest artykuł o mięcie pieprzowej? Ta można, ja piłam polną - tej nie można.. kiedyś był to naturalny produkt do aborcji - myśle, ze musiały to być ogromne ilości do wypicia. Aczkolwiek.. tak, jestem panikarą.. 😩
 
Do góry