reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy do lekarza?

Jedynie becikowe mówi, że trzeba być pod opieką lekarza ginekologa do 10 tygodnia ciąży, ale na nie jest próg dochodowy 1922zł na osobę w rodzinie. Zazdroszczę jak ktoś z noworodkiem, w naszym kraju zamierza się utrzymać za 5766zł netto. Nie wiem kto się na to łapie, bo ja nie łapałam się ani w 2015, ani w 2011 gdzie zarobki były zdecydowanie niższe.
Obecnie płaca minimalna netto na umowie o pracę wynosi 2709,48 złotych więc z czym do ludzi
No mnie zaciekawił zwrot "świadczenia" w tamtym wpisie, tak jakby poza tym, dla wielu jednak "mitycznym", becikowym można było przypadkiem utracić coś jeszcze 😏
 
reklama
A skąd wiesz kiedy doszło do zapłodnienia? Pierwsze co to tak jak pisze koleżanka wyżej. To test płytkowy jak chcesz potwierdzić ciążę w jakikolwiek sposób a później beta z krwi i przyrost żeby sprawdzić czy rozwija się prawidłowo. Przypominam że do 10 tyg powinnaś mieć już pierwsza wizytę u ginekologa potwierdzająca ciążę bo inaczej w późniejszym czasie po porodzie przepadają ci świadczenia. :)
Wiem bo to była wpadka :)
 
Dokładnie. Za życiem i becikowe i dodatek z tytułu urodzenia dziecka do zasiłku rodzinnego. Kryterium dochodowe w becikowym obowiązuje od 2013. Mało kto się kwalifikuje ale jednak są tacy.

Dodatek to w ogóle 674zł netto na osobę w rodzinie, a za życiem to chyba nie jest dla każdego tylko jak dziecko będzie chore i zdecydujemy się je urodzić?
 
reklama
A co to ma do rzeczy? Plemniki w skrajnych przypadkach mogą żyć do 7 dni w drogach rodnych kobiety więc owulacja mogła być i 20.05 jak i 27.05
30 był test z bardzo słabo widoczną kreską. Kilka dni w tą czy w tą nie ma znaczenia
Owulacji na pewno nie miałam 1 maja tak jak powinno to wynikać z regularnych cykli.
 
Do góry