reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża bliźniacza?

Miriam26

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Kwiecień 2024
Postów
30
Witam wszystkich! Mam taką sytuację że według kalendarzu jestem w 7 tygodniu ciąży, a jednak na USG ginekolog powiedziała że jeszcze nie widzi zarodka bo ewentualnie może być jeszcze za wcześnie. Mam dość nieregularny miesiączki i długi cykl. Lekarz zalecił zrobić test na beta HCG i mam wynik 9938,2 co jest dość dużo jeżeli jestem na małym terminie. Lecz na zdjęciu z USG nie jestem pewna co widzę, czy może to być ciąża mnogą? Pomyślała o tym bo to bym mnie wytłumaczyła wysoki wynik beta HCG na przypuszczalnym małym terminie. Co o tym sądzicie?
IMG_20240409_101807.jpg
 
reklama
Właśnie że w prawie nic nie powiedziała.
Jej zdaniem jest dwie opcje
Pierwsza, że termin 7 tygodni jest błędnie wyznaczony i aktualnie jeszcze jest za wcześnie żeby w ogóle na coś patrzeć. Czyli termin około 3-4tyg. I mam wrócić do niej co najmniej za dwa tygodnie.
Druga, że może to być zaśniad groniasty, w co szczerze mówiąc bardzo nie chcę wierzyć.
Ona również zaleciła żeby zrobić potrójny test beta HCG. W ten sam dzień zrobiłam pierwszy, kolejny jeszcze przede mną.
no 3-4 tydzień to raczej nie. Nie wiem czy wtedy wogole jest już pęcherzyk widoczny na USG. W 3 tygodniu to zwykle nie wiemy jeszcze o ciąży.

Wróć do lekarza za dwa tygodnie i zapytaj go o wszystko, by potem nie mieć pytań po wizycie, bo na podstawie zdjęcia nam ciężko cokolwiek powiedzieć. Jeżeli byłaby ciąża bliźniacza lub podejrzewałaby to by lekarz napewno ci powiedziała.
 
reklama
No nie powiedziałabym, że ta beta jest normą na 7tc… jaki wiek ciąży wychodzi ci z USG? W którym dniu cyklu miałaś pozytywny test ciążowy? Wygląda na młodszą ciążę, mogłaś mieć owulację później na co według mnie wskazuje i beta i obraz USG.
Na USG nie nie był wyznaczony termin ciąży. Test pokazał pozytywnie na 38 dniu cyklu. Mój normalny cykl jest między 34-38 dni czasem nawet więcej. A jaka wtedy jest norma na 7 tygodni beta?
 
Na USG nie nie był wyznaczony termin ciąży. Test pokazał pozytywnie na 38 dniu cyklu. Mój normalny cykl jest między 34-38 dni czasem nawet więcej. A jaka wtedy jest norma na 7 tygodni beta?
Ja miałam w 7+0 betę ok. 30tys. Takie 10 tysięcy to miałam 5+3. Ale u Ciebie cykle 38 dni to sporo, więc może i ten wynik jest w porządku. Może zrób jeszcze raz po 48 godzinach od poprzedniego badania beta hcg. I powinnaś mieć zaznaczony wymiar pęcherzyka chociaż, wtedy ta maszyna do USG oblicza wiek, mogłaś wyłapać sam początek ciąży i może ona faktycznie być młodsza, ale ciężko cokolwiek powiedzieć na podstawie jednego wyniku i USG bez jakichkolwiek wymiarów.
 
Ja miałam w 7+0 betę ok. 30tys. Takie 10 tysięcy to miałam 5+3. Ale u Ciebie cykle 38 dni to sporo, więc może i ten wynik jest w porządku. Może zrób jeszcze raz po 48 godzinach od poprzedniego badania beta hcg. I powinnaś mieć zaznaczony wymiar pęcherzyka chociaż, wtedy ta maszyna do USG oblicza wiek, mogłaś wyłapać sam początek ciąży i może ona faktycznie być młodsza, ale ciężko cokolwiek powiedzieć na podstawie jednego wyniku i USG bez jakichkolwiek wymiarów.
Dziękuję bardzo za odpowiedź)))) Mam nadzieję że faktycznie ta ciąża jest po prostu młodsza, bo bardzo się boję żeby nie był to zaśniad groniasty. I szczególnie dziękuję za przykład z tej bety bo nie miałam z czym dokładnie z czym porównać. Bo przy pierwszej ciąży u mnie wszystko się zgadzało nie było takiej potrzeby żeby robić tą HCG
 
no 3-4 tydzień to raczej nie. Nie wiem czy wtedy wogole jest już pęcherzyk widoczny na USG. W 3 tygodniu to zwykle nie wiemy jeszcze o ciąży.

Wróć do lekarza za dwa tygodnie i zapytaj go o wszystko, by potem nie mieć pytań po wizycie, bo na podstawie zdjęcia nam ciężko cokolwiek powiedzieć. Jeżeli byłaby ciąża bliźniacza lub podejrzewałaby to by lekarz napewno ci powiedziała.
Dziękuję bardzo za odpowiedź) właśnie nic innego w tej sytuacji zrobić nie mogę, będę czekać te dwa tygodnie aż coś się wyjaśni)
 
Dziękuję bardzo za odpowiedź)))) Mam nadzieję że faktycznie ta ciąża jest po prostu młodsza, bo bardzo się boję żeby nie był to zaśniad groniasty. I szczególnie dziękuję za przykład z tej bety bo nie miałam z czym dokładnie z czym porównać. Bo przy pierwszej ciąży u mnie wszystko się zgadzało nie było takiej potrzeby żeby robić tą HCG
Teraz najlepiej powtórz betę i za tydzień/dwa spróbuj się umówić do ginekologa. I daj znać za jakiś czas czy faktycznie ciąża jest młodsza🙂
 
reklama
Do góry