reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie Naszych Dzieci

reklama
kolejki raczej osobne, Laparoskopia będzie droga, na NFZ to tylko Traugutta lub Chałbińskiego, bo to jedyne oddziały chirurgiczne we wrocławiu mi znane...
prywatnie, znalazłam np taka stronę, EMC Instytut Medyczny S.A. pytanie czy operują dzieci. z Traugutta mogę polecić dr Bronowickiego, wiem, że zajmuje sie operacjami nerek itp.
Dzięki Felidae za odzew :happy:
Znalazłam linki do tych szpitali.. Oddzia� Chirurgii Dzieci�cej z Pododdzia�em Otolaryngologii- Szpital im. T. Marciniaka i Akademia Medyczna im. Piast�w �l�skich - Katedra i Klinika Chirurgii i Urologii Dzieci�cej
Będę dzwonić i pytać ale nam chyba NFZ nie przysługuje bo mieszkamy w IRL :-( A w EMC nie wiem czy dzieci też leczą.. Ale tam jest fajna opcja pisania do nich zapytania. więci już mail do nich poszedł :tak:
Tu też będę zaglądać - może ktoś jeszcze się odezwie kto miał doczynienia z laparoskopią dziecka..
 
wklejam Ci jeszcze link do Endo- medu oni też jakieś zabiegi chirurgiczne robią, http://www.endomed.com.pl/
co do odpłatności, to jak nie macie ubezpieczenia w PL to chyba nie chyba że macie ubezpieczenie tam to musiała byś dopytać w NFZ czy jest jakaś możliwość żeby tamto ubezpieczenie pokryło zabieg w Polsce. Być może po wykupieniu pakietu w tym prywatnym szpitalu to zabieg był by tańszy. lub darmowy :-) tylko pytanie czy nie każą sobie wykupić np na pól roku opieki medycznej :-) ale na pewno napiszą Ci co i jak,
GosiaiBartek diagnoza mnie tak zaskoczyła, że nie byłam w stanie myśleć:-) ja tam poszłam przez uszy :-) a skończyło sie na migdałku hi hi. Zapewne można i będziemy się dowiadywać ale to kolejki na kilka miesięcy, a jeżeli leki nie pomogą to za 3 miesiące zabieg pewnie będzie musiał być zrobiony szybko, wiec jak kolejka na borowskie trwa 5 miesięcy to może sie jakoś załapiemy dopytam tez dr z Traugutta, Ja moge odczekać swoje nie pali mi sie obym wiedziała, że zabieg zrobią dokładnie, zeby za pare miesięcy nie okaząło sie ze nie wycieli wszystkiego i problem powróci...bo nawet nie wielka ilość pozostawionego migdałka sprawi, że kłopoty z uszkami będą nadal ( w sensie płynu)
 
Ostatnia edycja:
Tak dla wiadomości tych co będą szukać informacji o LAPAROSKOPII..

Dodzwoniłam się na Traugutta - pani średnio miła ale udało się wyciągnąć od niej info, że terminy są na lipiec tyle, że na NFZ. Oczywiście uświadamiała mnie, że najpierw musi lekarz zobaczyć dziecko i dopiero wtedy termin..bla bla bla..

W Endomedzie dzieci nie operują bo potrzebny do tego inny sprzęt- a dorośli kosztują 3,5 tys.zł - tak informacyjnie się spytałam. Poradziła dzwonić do szpitali..no a w szpitalach prywatnie nie da rady :dry:
buu..:-(
 
Przykro mi...może poszukaj w internecie wiadomości na temat "dziecko unijne" nie wiem dokładnie o co chodzi, ale dziecko mojej znajomej na pierwsze wizyty było przyjmowane właśnie pod takim hasłem, że niby nie zdążyła dojechać do pracy i zgłosić dziecka do ubezpieczenia.

P.S.Nie mogę znaleźć...:/ nic na ten temat.

bladego pojęcia nie mam czy oni robią jakieś zabiegi, ale można dopytać
http://www.szpital-trzebnica.pl/
i może na Kamieńskiego jeszcze coś robią...?
 
Ostatnia edycja:
16 kwietnia 2011 – w godz. 11.00 – 14.00 Dzień Alergii (Organizatorzy: Wrocławski Teatr Lalek, Fundacja Rzecz Walki z Alergią)

Celem projektu jest podniesienie świadomości profilaktyki alergologicznej wśród dzieci i ich rodziców oraz umożliwienie dostępu do badań alergologicznych dzieciom, które nie mają tej możliwości na co dzień. W programie: Darmowe testy alergologiczne, filmy, wykłady, rozmowy; teatralny żart ? musical ?alergologiczny? w wykonaniu lekarzy i naukowców; specjalna edycja projektu ?Biała Ławeczka? ? tym razem poświęcona alergii. Na pytania rodziców i dzieci odpowiadać będą wybitni alergolodzy.

OBY pogoda dopisała :-) to sie wybiorę hi hi
 
Nie wiem,czy taki temat był,ale mam pytanie. Szczepiłyście swoje dzieci na to? Dzisiaj byłam u pediatry i namawiała. Jakoś trudno mi uwierzyć w to wielkie zagrożenie(jakoś kiedyś tego nie było),ale zwątpiłam. Z racji sytuacji jaką mam, w okolicach wakacji będę musiała się rozglądać za żłobkiem lub czymś w tym stylu,a to siedlisko chorób. Z drugiej strony na ulicy czy w tramwaju jest podobnie. I szczerze mówiąc przeraża mnie cena;/ Może któraś bardziej doświadczona mama coś doradzi?
 
Jesli dziecko wybiera sie do zlobka to warto je zaszczepic, zachorowania bywaja sporadyczne ale gdy juz sie trafia to w wielu przypadkach koncza sie smiercia dziecka. Moj synek nie wybiera sie do zlobka wiec zaszczepie go gdy skonczy rok, jesli Twój Maluszek jest nawet mlodszy ale wybiera sie do zlobka to polecam to szczepienie. Obecnie moj Stas jest w szpitalu poniewaz dostal zapalenia oskrzeli i niewydolnosc oddechowa i musze przyznac ze niezmiernie martw mnie to ze nie jest zaszczepiony, boje sie ze moze złapac pneumokoki lub meningokoki. Ja osobiscie bede szczepila na jedne i drugie.
 
Na sepse nie ma szczepionki..
Zapalenie oskrzeli to powszechna choroba i na pewno nie miało na nią wpływu to ze nie jest zaszczepiony
Ja absolutnie nie szczepie na żadne dodatkowe teoretycznie zalecane bo uwazam je za sciemę i naciąganie na kase rodziców którzy dla swoich dzieci zrobia wszystko...
Ale to moje zdanie
A jesli chodzi o złobki i przedszkola to i tak swoje odchoruja nieżaleznie od szczepienia.. w 2,3 roku juz nawet katar je bedzie omijał:)
 
reklama
Ja zaszczepiłam u nas kosztuje 270 zł a tak jak w dyskusji na każdy temat są za i przeciw:)Ja kierowałam się dobrem dziecka;)
 
Do góry