reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płatny urlop wychowawczy

Dołączył(a)
24 Styczeń 2011
Postów
2
Witam serdecznie,
mam pytanie w związku z urlopem wychowawczym. Od bodajże 21 maja 2010 jestem na urlopie wychowawczym bezpłatnym. Czy obecnie, a dodam, że na wychowawczym będę do końca 2011 roku, mogę starać się o to, aby ten urlop był płatny?
 
reklama
Wyjasnijmy po pierwsze, ze nie ma czegoś takiego jak płatny urlop wychowawczy. Urlop wychowawczy jest bezpłatny.
Rodzic przebywajacy na urlopie wychowawczym i pobierajacy zasiłek rodzinny moze jednak uzyskać dodatek do ww. zasiłku z tytułu przebywania na urlopie (400 zł/m-c).

By uzyskać zasiłek rodzinny i dodatek nalezy złożyć stosowne dokumenty (m.in. dokumenty z US poświadczające dochody rodziny) w rejonowym MOPS. Zasiłek ( tym samym dodatek) przysługuje rodzinom, w których dochód na osobę nie przekracza 504 zł netto na miesiąc.
 
Tak, wypadło mi całkiem z głowy z tym zasiłkiem rodzinnym. Czy w takim razie, gdy od maja zeszłego 2010 roku nie osiągam żadnych dochodów, tylko mąż, to czy mogę składać wniosek o zasiłek rodzinny i tym samym o te 400 zł?
 
Oczywiście może Pani złożyć wniosek w każdej chwili. Proszę jednak mieć świadomość, że zasiłek przysługuje tylko osobom spełniajacym kryterium dochodowe (powyżej). Z wnioskiem nalezy złożyć m.in. zaswiadczenie o dochodach (Pani i męża) za rok 2009 oraz zaświadczenie z Pani zakłądu pracy, ze przebywa Pani na urlopie wychowawczym (by móc po pierwsze uznać Pani dochody jako utracone oraz wnioskować o dodatek).
 
Mam takie pytanie chcę przejść na urlop wychowawczy w połowie maja 2011r aby uzyskać dodatek wychowawczy z którego roku muszę przedstawić dochody 2009 czy 2010?
 
Tak uwzględniłam dochód mój jaka utracony więc zastanawim się kiedy mogę już dochód uwzględnić za 2010 wtedy nie przekroczy
 
reklama
Do góry