reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop wypoczynkowy a urlop wychowawczy

Dołączył(a)
20 Kwiecień 2011
Postów
9
Witam,
Mam pytanie odnośnie wykorzystania urlopu wypoczynkowego przed urlopem wychowawczym. Od 01.08.2011r idę na urlop wychowawczy, a 2011 r. przysługuje mi niewykorzystany jeszcze urlop wypoczynkowy w wymiarze 15 dni. Miałam je wybrać przed wychowawczym, ale pracodawca odmówił, bo jak twierdził było za dużo pracy. Co z tymi dniami nie wykorzystanego urlopu wypoczynkowego? Czy pracodawca zobowiązany jest do wypłaty ekwiwalentu (jeśli tak to kiedy?)? Czy ten urlop mogę wykorzystać po powrocie z wychowawczego?
Dziękuję za odp.
 
reklama
Mam pytanie odnośnie wykorzystania urlopu wypoczynkowego przed urlopem wychowawczym. Od 01.08.2011r idę na urlop wychowawczy, a 2011 r. przysługuje mi niewykorzystany jeszcze urlop wypoczynkowy w wymiarze 15 dni.
A skąd akurat 15 dni?
Miałam je wybrać przed wychowawczym, ale pracodawca odmówił, bo jak twierdził było za dużo pracy. Co z tymi dniami nie wykorzystanego urlopu wypoczynkowego?
Będą do wykorzystania po powrocie z urlopu.
Czy pracodawca zobowiązany jest do wypłaty ekwiwalentu (jeśli tak to kiedy?)?
Tak, ale tylko przy rozwiązaniu umowy o pracę.
Czy ten urlop mogę wykorzystać po powrocie z wychowawczego?
Tak.
 
Dziękuję za odp.
Przysługuje mi rocznie 26 dni urlopu, ale proporcjonalnie do dnia przejścia na wychowawczy (01.08.2011) kadrowa wyliczyła, że należne jest tylko 15 dni.
 
Dziękuję za odp.
Przysługuje mi rocznie 26 dni urlopu, ale proporcjonalnie do dnia przejścia na wychowawczy (01.08.2011) kadrowa wyliczyła, że należne jest tylko 15 dni.

No własnie myślałam, że tak Pani napisze. To nie jest poprawne wyliczenie.
Przed urlopem przysługuje Pani pełny wymiar urlopu, gdyby Pani wróciła z urlopu w trakcie roku to wtedy urlop jest proporcjonalny. jasno stanowi o tym art 155(1) kodeksu pracy.
 
Czy to oznacza, że po powrocie z u.wychowawczego (01.09.2011) będę miała do odebrania 26 dni urlopu wypoczynkowego za 2011r ?
 
Czy to oznacza, że po powrocie z u.wychowawczego (01.09.2011) będę miała do odebrania 26 dni urlopu wypoczynkowego za 2011r ?
Po powrocie z urlopu wychowawczego będzie Pani miała proporcjonalnie zredukowany urlop. Czy dobrze rozumiem, ze planuje Pani miesięczny urlop wychowawczy? Podaje Pani jako datę rozpoczęcia urlopu 1.08.2011, a datę zakończenia 1.09.2011.
 
Czy dobrze rozumiem - za rok 2011 przysługuje mi 26 dni (pomimo że od sierpnia idę na wychowawczy), a za rok 2012 - 9 dni?
 
reklama
Do góry