reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pakujemy torbę do szpitala

gorgusia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Sierpień 2010
Postów
3 612
Miasto
Warszawa
Już niedługo, coraz bliżej czeka nas pakowanie naszej szpitalnej torby.
Czego i ile zabieracie?
W co się pakujecie?
O czym nie można zapomnieć, a jednak się zdarza? ;-)

Ja od położnej dostałam taką listę:

Wyniki badań:
-oryginał grupy krwi
-przy RH- badania na obecność przeciwciał anty RH
-HBS,WR, posiew kanału szyjki macicy
-pierwszy wynik usg
-HIV
-HCV

Dokumenty:
-dowód osobisty
-dowód ubezpieczenia
-karta ciąży

Dla dziecka:
- opakowanie pampersów
-4 pieluchy tetrowe
- 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów lub 3 pajacyki
-skarpetki
-kocyk
-rożek
-krem do pupy typu Linomag
-wilgotne chusteczki

Dla mamy:
- 2 koszule z rozpięciem wygodne do karmienia
- majtki jednorazowe
-2 ręczniki
-kapcie, szlafrok i klapki pod prysznic
-2 paczki podpasek połogowych
-2 staniki do karmienia i wkładki laktacyjne
-niegazowana woda mineralna
- osobiste przybory toaletowe


Wydaje Wam się,ze wszystko jest? Ja bym dodała jeszcze ręczniki papierowe żeby nie przenosić bakterii na okolice intymne. A poza tym sama nie wiem :)
 
reklama
Tak tak papierowe ręczniki weź ze soba:)ja też intymne drogi tym przesuszałam...

Przydatny temat bo pomimo że wiem co i jka to jakoś zawsze mam stracha że o czymś zapomne?ale fakt taki ze mama doniesie:)
 
Ja sobie wezmę jeszcze jakąś koszulę do porodu, pewnie w lumpku kupię jakiś dłuższy podkoszulek albo bawełnianą tunikę - i tak pewnie będzie po porodzie do wyrzucenia....
Oczywiście koszule nocne do karmienia oprócz tego ;)
 
co do kosmetyków, polecam zerknąć w marketach teraz są takie turystycznie mniejsze opakowania, malutki krem czy mydło, zawsze oszczędność miejsca w torbie :D mówię o tych zwykłych kosmetykach takich mydło, dezodorant, krem do rąk itd.
 
No i został jeszcze TATUŚ: może mieć swoje kapcie, wodę, cukierki ;), drobne do automatu ;).
Położna polecała aby dla mam 1 woda była w butelce z dziubkiem aby podczas porodu można było spokojnie się napić nie rozlewając ..

A i na szkole radzono aby dla dzidziusia mieć przygotowane 2 torby ciuszków: 1-na na rozmiar 56, 2-ga na rozmiar 62 (lub 54/ 56 w zależności jak ocenia się rozmiar dziecka po USG)
 
reklama
Polecam zapakować jeszcze cos do jedzenia typu herbatniki, biszkopty lub sucharki bo ja po porodzie który byl nocą byłam mega głodna a jak trafiłam na oddzial poporodowy to było juz po śniadaniu jak byl obiad to spałam wykończona porodem a potem z oslabienia zemdlałam na korytarzu idąc do toalety
 
Do góry