reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop wychowawczy - umowa na zastępstwo , kolejna ciąża i L4

zoyaa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Wrzesień 2012
Postów
39
Witam,

Jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę na zastępstwo - dokładny zapis to : zastępstwo za Panią X na czas urlopu wychowawczego+ podpisana 19.12.2011 roku.
31.08.2012 urlop wychowawczy tej Pani nie został przedłużony, zamiast przedłużenia Pani przysłała L4 w związku z drugą ciążą ) planowane rozwiązanie luty 2013)

Czy Pracodawca powinien mi zmienić treść umowy ? I w ogóle poinformować mnie o tej sytuacji?
Jestem w 4 mcu ciąży i zastanawiam się czy jeśli musiałabym przejść na L4 to będę jakoś chroniona ?


Dziękuję
Pozdrawiam
 
reklama
Jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę na zastępstwo - dokładny zapis to : zastępstwo za Panią X na czas urlopu wychowawczego+ podpisana 19.12.2011 roku.
31.08.2012 urlop wychowawczy tej Pani nie został przedłużony, zamiast przedłużenia Pani przysłała L4 w związku z drugą ciążą ) planowane rozwiązanie luty 2013)

Czy Pracodawca powinien mi zmienić treść umowy ?
jak to zmienić? Pani X zakończyła urlop wychowawczy, więc Pani umowa wygasa. Pracodawca może, ale nie musi zatrudniać Panią dalej.

I w ogóle poinformować mnie o tej sytuacji?
Powinien.

Jestem w 4 mcu ciąży i zastanawiam się czy jeśli musiałabym przejść na L4 to będę jakoś chroniona ?
Przed czym konkretnie?
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

jak to zmienić? Pani X zakończyła urlop wychowawczy, więc Pani umowa wygasa. Pracodawca może, ale nie musi zatrudniać Panią dalej.

Dalej pracuję , więc myślałam , że to może kwestia zmiany zapisu w umowie. Czyli powinnam udać się do przełożonego i zapytać o nową umowę ?


Zakładam , że umowa zostanie przedłużona - czy jeśli będzie to dalej umowa na zastępstwo Pani X, to jeśli pójdę na L4 to będzie ono obowiązywało, aż do dnia powrotu Pani X ?? Co będzie po tym jak Pani X urodzi już dziecko i przejdzie na urlop macierzyński ??
 
Do góry