reklama

Urlop wychowawczy - umowa na zastępstwo , kolejna ciąża i L4

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez zoyaa, 3 Październik 2012.

1. zoyaa

zoyaa Zaciekawiona BB

Witam,

Jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę na zastępstwo - dokładny zapis to : zastępstwo za Panią X na czas urlopu wychowawczego+ podpisana 19.12.2011 roku.
    31.08.2012 urlop wychowawczy tej Pani nie został przedłużony, zamiast przedłużenia Pani przysłała L4 w związku z drugą ciążą ) planowane rozwiązanie luty 2013)

Czy Pracodawca powinien mi zmienić treść umowy ? I w ogóle poinformować mnie o tej sytuacji?
    Jestem w 4 mcu ciąży i zastanawiam się czy jeśli musiałabym przejść na L4 to będę jakoś chroniona ?

Dziękuję
    Pozdrawiam

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

jak to zmienić? Pani X zakończyła urlop wychowawczy, więc Pani umowa wygasa. Pracodawca może, ale nie musi zatrudniać Panią dalej.

Powinien.

Przed czym konkretnie?

3. reklama
  4. zoyaa

zoyaa Zaciekawiona BB

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Dalej pracuję , więc myślałam , że to może kwestia zmiany zapisu w umowie. Czyli powinnam udać się do przełożonego i zapytać o nową umowę ?

Zakładam , że umowa zostanie przedłużona - czy jeśli będzie to dalej umowa na zastępstwo Pani X, to jeśli pójdę na L4 to będzie ono obowiązywało, aż do dnia powrotu Pani X ?? Co będzie po tym jak Pani X urodzi już dziecko i przejdzie na urlop macierzyński ??

Poleć forum