reklama

Urlop wychowawczy - umowa na zastępstwo , kolejna ciąża i L4

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez zoyaa, 3 Październik 2012.

1. zoyaa

zoyaa Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam,

Jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę na zastępstwo - dokładny zapis to : zastępstwo za Panią X na czas urlopu wychowawczego+ podpisana 19.12.2011 roku.
    31.08.2012 urlop wychowawczy tej Pani nie został przedłużony, zamiast przedłużenia Pani przysłała L4 w związku z drugą ciążą ) planowane rozwiązanie luty 2013)

Czy Pracodawca powinien mi zmienić treść umowy ? I w ogóle poinformować mnie o tej sytuacji?
    Jestem w 4 mcu ciąży i zastanawiam się czy jeśli musiałabym przejść na L4 to będę jakoś chroniona ?

Dziękuję
    Pozdrawiam

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    jak to zmienić? Pani X zakończyła urlop wychowawczy, więc Pani umowa wygasa. Pracodawca może, ale nie musi zatrudniać Panią dalej.

Powinien.

Przed czym konkretnie?

3. reklama
  4. zoyaa

zoyaa Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Dalej pracuję , więc myślałam , że to może kwestia zmiany zapisu w umowie. Czyli powinnam udać się do przełożonego i zapytać o nową umowę ?

Zakładam , że umowa zostanie przedłużona - czy jeśli będzie to dalej umowa na zastępstwo Pani X, to jeśli pójdę na L4 to będzie ono obowiązywało, aż do dnia powrotu Pani X ?? Co będzie po tym jak Pani X urodzi już dziecko i przejdzie na urlop macierzyński ??

Poleć forum