reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zasiłek macierzyński, urlop wychowawczy

Tygrysek1985

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Luty 2008
Postów
5 153
Witam serdecznie, byłam zatrudniona na umowę aktywizacyjną dla niań do dnia porodu (12.09.2012r) od 25.10.2012r., zasiłek macierzyński kończy mi się pod koniec lutego, czy będzie mi przysługiwał jakiś zasiłek np. dla bezrobotnych? lub wychowawczy?

Czy w przypadku podjęcia zatrudnienia w innej firmie mogę po 3 miesiącach od zatrudnienia przejść na urlop wychowawczy jeśli nowy pracodawca sie zgodzi?
 
reklama
byłam zatrudniona na umowę aktywizacyjną dla niań do dnia porodu (12.09.2012r) od 25.10.2012r., zasiłek macierzyński kończy mi się pod koniec lutego, czy będzie mi przysługiwał jakiś zasiłek np. dla bezrobotnych? lub wychowawczy?
Zasiłku wychowawczego nie ma. A nawet gdyby był, nie miałaby Pani do niego prawa, bo byłby zapewne dla osób przebywajacych na urlopie wychowawczym, który przysługuje pracownikom. Nie można być na urlopie wychowawczym nie będąc zatrudnionym. Co do zasiłku dla bezrobotnych - za mało wiem. Nie wiem ile Pani przepracowała w ciągu oststnich 18 m-cy.

Czy w przypadku podjęcia zatrudnienia w innej firmie mogę po 3 miesiącach od zatrudnienia przejść na urlop wychowawczy jeśli nowy pracodawca sie zgodzi?
Pracownik, który spełnia warunki do otrzymania urlopu składa wniosek, który jest wiążący dla pracodawcy. Nie ma tu zatem kryterium zgadzania się lub nie. jednym z podstawowych wymogów jest 6-miesięczny staż pracy (nie u tego pracodawcy, ale ogółem). Nie wiem, czy taki staż Pani by wtedy miała.
 
Pracowałam tylko na tej umowie uaktywniającej od 25.10.2012 do 12.09.2013. Wcześniejszą umowę miałam dwa lata temu, ale na 3/4 etatu przez 3 m-ce i przed tem jeszcze jedną, ale to było ponad 6 lat temu.
 
Nawet jeśli to umowa sprzed 6 lat? Tez się liczy? Mogę podjąć prace i przejść na urlop wychowawczy od razu? A kto w czasie mojego przebywania na urlopie wychowawczym opłaca wszystkie składki?

I czy w przypadku przejścia na urlop wychowawczy zaraz po podjęciu pracy u nowego pracodawcy będzie mi przyslugiwal dodatek wychowawczy z tego tytulu, dodam, ze dochód na osobe w rodzinie nie przekracza 400zl na osobę, a umowe aktywizacyjna mialam do dnia porodu czyli 12.09.2012
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nawet jeśli to umowa sprzed 6 lat? Tez się liczy?
Tak. Kodeks pracy stawia jedynie dwa wymagania: pozostawanie w zatrudnieniu oraz wymóg 6-mies stażu nie precyzujac tego pojęcia zatem nalezy je rozumieć najogólniej. Sumuje się wszystkie staże niezaleznie od tego jak krótkie zatrudmnienia to były, powód rozwiązania umowy, długość przerw miedzy zatrudnieniami itp (potwierdził to Sąd Najwyższy: uchwała Sądu Najwyższego z dnia 22 lutego 1979 r., V PZP 7/78, OSN 1979/5/85)
Mogę podjąć prace i przejść na urlop wychowawczy od razu?
Po 14 dniach, bo tyle wcześniej składa Pani wniosek.
A kto w czasie mojego przebywania na urlopie wychowawczym opłaca wszystkie składki?
Płaci skarb państwa, nalicza pracodawca.


I czy w przypadku przejścia na urlop wychowawczy zaraz po podjęciu pracy u nowego pracodawcy będzie mi przyslugiwal dodatek wychowawczy z tego tytulu, dodam, ze dochód na osobe w rodzinie nie przekracza 400zl na osobę, a umowe aktywizacyjna mialam do dnia porodu czyli 12.09.2012
Tak.
 
Do góry