reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

To co "kochamy", czyli zakupy :)

mm83 ale ja go kupiłam w sklepie stacjonarnym - po dwukrotnej wizycie i mierzeniu kilku modeli:-D do tego mierzeniu tego co mam w domu i mierzeniu własnego biustu, godzinnym analizowaniu tych wymiarów i porównywaniem z tym co piszą w necie
Kurcze ja tam nawet zwinięte skarpetki wpakowałam, żeby zobaczyć czy mi nic nie wypłynie, jak bede miała nawał:-D

Normalnie doktorat mogę teraz pisać o stanikach w ciąży:-D


tak czy siak mam go na sobie od rana i póki co jest wygodnie. Wolałam już teraz kupić taki do karmienia niż zwykły tylko na okres ciąży.

A rozmiar pasuje idealnie na teraz i jest zgodny z tymi wszystkimi elaboratami na temat kupowania stanika:nerd: obwód dałam o jeden mniej niż wychodziło wg tabeli producenta (czyli 75 a nie 80) bo jak czytałam stanik się rozciąga a miarka krawiecka nie, zaś miseczka zgodnie z wymiarem w biuście - luźno mierzonym, pasującym do danego obwodu.



A co do szkoły rodzenia (przy pierwszej ciąży)... nam mówiono, brać stanik o jeden rozmiar większy i w obwodzie i w biuście... absolutnie bez fiszbin:baffled: i o kant stołka to rozbić.

Staniki z fiszbinami okazały się najwygodniejsze.
Obwód po porodzie się nie zwiększa, bardziej realne, że się zmniejszy (choć niekoniecznie), no chyba, że ktoś zamierza przytyć, a nie schudnąć:cool2:
Miseczka- owszem biust lekko jeszcze rośnie po porodzie na skutek nawału, a raczej twardnieje, robią się takie silikony, ale nawał trwa raptem 2-3 dni... a ja karmiłam rok. Na pewno nie jest to jakaś diametralna zmiana (przynajmniej u mnie). Poza tym te staniki do karmienia są jednak dosyć elastyczne. A zakres właściwy dla danej miseczki jest ok. 3cm, więc nawał czy nie - powinnam się zmieścić (przynajmniej taką mam nadzieję).
 
reklama
Nef widzę że przeanalizowalas to pod każdym kątem:)
rewelacja:)
ja też wzielam o rozmiar miski większy, a pod biustem mniejszy - od razu jak co kupilam sobie przedluzke:) ona o 3-4 cm przedluza jakby co:)
bo ja sie bardziej martwię obwodem pod biustem tj.. przeciez teraz to dopiero zacznę tyć:) jeszcze 3 miesiące mam.. stąd ta przedłużka, bo łatwiej stanik przedłużyć niż skrócić:) a po porodzie to mam nadzieje ze cycki będą duże a obwód pod biustem spadnie:) hihih:)
ja jeden ktory kupilam to taki i tez jest mi bardzo w nim wygodnie i on jest wlasnie taki ze mam wrazenie ze idealnie sie dopasowuje do biustu...
ten drugi kupie juz chyba po porodzie...albo tuż przed samym porodem:)
:-)* Biustonosz do KARMIENIA ALLES MaMa SUGAR 70 G (2876771917) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
no fakt, ze szlafrokiem jest problem gabarytowy:baffled:

sama nie wiem co zrobić, bo w życiu nie miałam takich dreszczy jak przy porodzie, moja mama była przerażona, czekaliśmy aż mój M dojedzie z Wrocławia (bo rodziłam w moim rodzinnym mieście) a ja się telepałam, nawet dzwoniła do mojego Gina prawie o północy, żeby dowiedzieć się czy to normalne:sorry2:


a ja k było u was? Nie miałyście dreszczy przy porodzie?

Ja jeszcze pamiętam taką migawkę z porodu jak leżałam pod stertą kocy, a to już była końcówka - jak te położne coś tam widziały? Urodziłam i już ani razu nie założyłam szlafroka w szpitalu.

Ja miałam dreszcze już po porodzie, a właściwie jak już leżałam z Małym na sali, to na zmianę miałam to dreszcze i szczękałam zębami, to było mi strasznie gorąco. Miałam polarowy szlafrok, teraz planuję jakiś cieńszy.

Dziewczyny, gdzie mozna kupić ta przedłuzkę do biustonosza, w pasmanteriach?

Kupowałam w sklepie z biustonoszami.

Dziewczyny co szukają staników o dużych rozmiarach polecam stronę Bielizna ciążowa, biustonosze do karmienia - bielizna do karmienia :-)
Ja chcę zakupić alles, mam dylemat z rozmiarem, ale chyba kupię już przez internet ten sam co w poprzedniej ciąży. Pamiętam, że takie wielkie cyce, to miałam w 3-4 dobie i tu przydał się największy stanik, a potem się unormowały.
 
ypra jak coś to służę pomocą przy wyborze rozmiaru:-D tak się przy swoim staniku allesa napociłam, ze teraz mogę robić za speca:-D

potrzebny tylko wymiar pod biustem mierzony ciasno na wydechu (potem wg tabeli allesa pomniejszasz obwód o 1, np. z 80 na 75)
i wymiar na wysokości biustu -mierzony luźno (potem wg tabeli allesa sprawdzasz miseczkę, ale dla tego mniejszego obwodu)

Reguła jest taka, że zmniejszasz obwód o 1, a powiększasz miseczkę o 2 rozmiary
 
Ostatnia edycja:
Jesli ktos jest zainteresowany to papatrzcie sobie na internetowa strone smyka-sa mega promocje, w sklepie (przynajmniej u nas) stacjonarnym jest duuuuzo drozej i dostawa do empiku za darmo.
Ja wczoraj pokupowalam wyprawke motherhoodowa w cenie takiej ze na allegro sie nie znajdzie ;-) Kolezanka strasznie polecala ta firme, no coz-zobaczymy ;-) Ciuszki, zabawki, kosmetyki tez w promocjach...
 
reklama
Phelania; wiem, wiem czytalam :-) kupilam tam kiedys pajace zapinane, spodenki welurowe i sweterki a teraz te motherhoodowe pieluchy, rozek itp bawelenki
 
Do góry