reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2018

Dziewczyny pytanie z innej beczki.
Jak Wasze zycie seksualne w tak wczesnej ciązy?
Pytam głownie te, ktore jeszcze nie mialy pierwszej wizyty i nie maja pewności, ze wszystko ok.
U mnie libido na poziomie 0 % :eek:
Masakra !

U mnie też, ale podejrzewam, że to rowiniez z powodu obawy przed utrata tak wczesnej ciazy
Chociaz strosc pewnie tez
 
reklama
Czesc Iza,
Ja jestem troche mlodsza (33 lata) i to moja pierwsza ciaza, ale jestesmy w niemalze tym samym wieku ciazy - 4t3d u mnie :) Ja zapisalam sie na pierwsza wizyte wstepna 29/03, ale Panie w przychodni zapowiadaly ze raczej jeszcze nic nie bedzie widac. Jak to jest z Twojego doswiadczenia? Mozna cos tak szybko dostrzec na USG? Od razu dodam, ze zapisalam sie tak wczesnie ze wzgledu na moje ubezpieczenia - musze dostac zgode lekarza, zeby ubezpieczyciel pokrywal koszty wszystkich wizyt i badan. Ale moze przy okazji stres oczekiwania na jakiekolwiek informacje nieco sie zmniejszy u mnie - jestem potwornym nerwusem i 3 tygodnie to dla mnie jak wieczność
Trzymam za Ciebie i wszystkie inne dziewczyny kciuki!
Z tego co pamietam z pierwszą córką to po 6 t był widoczny pęcherzyk (ale to byl 2005 rok i sprzęt inny/lekarz na nfz), tak naprawdę dopiero w 12 tyg. zobaczyłam córeczkę.
W drugiej ciąży też odrazu wiedziałam że jestem w ciąży i ok.4 tyg poleciałam do lekarza ale na usg był widoczny tylko mały pęcherzyk ale był, niestety mie doczekałam.drugiego usg bo poroniłam.
W trzeciej ciąży bylo podobnie tylko po 6 tyg. nie byo widać dzidziusia i czekalam tydzień, po tygodni okazalo się że puste jajo...
Teraz nie spieszę się z usg - bo pewnie narazie pecherzyk - a bardziej mi chodzi o luteinę ze wzgledu na wcześniejsze poronienia.
Bhcg urosła z 392 na 1134 po 48 h
 
Dziewczyny pomóżcie!
Dopiero przyszły wyniki. Beta piekna 13200 (przyrost ok), ale progesteron 12,2 (norma w ciąży od 12). Nie wiem czy nie przyspieszyć wizyty u lekarza, żeby dał luteinę. W poprzedniej ciąży w tydzień młodszej ciąży miałam już 20. Nie wiem czy własnymi siłami dam radę utrzymać. :(

Czy któraś z Was miała taki niski progesteron?

P.S. Ja robiłam betę, żeby skontrolować, że wszystko jest ok, żeby "odwlec" wizytę na po Świętach :)

Napisane na HUAWEI CAM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Hej, ja też się martwię bo u mnie 4t3d progesteron 6'9 ng i dlatego jutro szukam jakiegoś ginekologa żeby zacząć brać luteinę.
 
Witam ja po wizycie w szpitalu, pojawiły się brązowe plamienia. Z dzieckiem wszystko w porządku, serduszko bije. Mam się oszczędzać i mniej stresować, fakt stres ostatnio i przemęczenie sięgnęło w tym tygodniu zenitu. Mam obserwować czy dalej i mocniej plamię.
Witam nowe koleżanki, ja biorę Femibion 1 odkąd dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Zresztą to samo brałam w pierwszej ciąży.
Mam ten sam problem, lekarz nie widzi nic niepokojącego, nie dostałam żadnych zaleceń. Mam nadzieję, że jest to związane z miesiączką, która teoretycznie w tych dniach mogłaby wystąpić, ale i tak się denerwuje...
 
Ostatnia edycja:
Laney88 ciąże liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Termin porodu natomiast uzależniony jest od długości cyklu. Oba te parametry ew. medyfikuje usg.
A jeśli chodzi o kwas foliowy to rekomenduje się zażywanie 400ug dziennie. To takie minimum. Dziewczyny z grup ryzyka powinny przyjmować dawkę 4 mg ;)
 
Hej jestem Karolina, o mojej ciąży wiem od przedwczoraj okres mi się spóźniał więc zrobiłam test wyszly dwie kreski, potem następnym i wyszło tak samo. Ostatni okres miałam 16.02. A teraz powinnam dostać 20.03. Może wy mi poradzicie kiedy najlepiej do lekarza się udać? Pozdrawiam i dużo zdrówka dla wszystkich Mam:)
 
5 tydzień ciąży [ 217 - 7138 ]
6 tydzień ciąży [ 3697 - 163563 ]

u mnie jest chyba tak samo, ale nie rozumiem...do 7138 (czyli mieszczę się), a zaraz, że od 3697 (czyli wartość zmalała, przecież 5 tydzień końńczy się na 7138)...

Nie będę liczyć, według danych u położnej, to około 6 tydz (licząc od daty ostatniej @).

Co do seksu - u nas w sumie normalnie, chociaż przy zmęczeniu, to tak średnio.

Kwas foliowy na pewno po niedzieli kupię, chyba, że w niedzielę znajdę się gdzieś obok apteki.
Mnie martwią moje androgeny...testoseron wyżej, ft4, wysoko, ft3 wysoko, tsh nisko, androstedion wysoko...dha-s wysoko. Nie wiem, czy to kwestia ciązy, czy...czegoś innego.
 
Hej jestem Karolina, o mojej ciąży wiem od przedwczoraj okres mi się spóźniał więc zrobiłam test wyszly dwie kreski, potem następnym i wyszło tak samo. Ostatni okres miałam 16.02. A teraz powinnam dostać 20.03. Może wy mi poradzicie kiedy najlepiej do lekarza się udać? Pozdrawiam i dużo zdrówka dla wszystkich Mam:)

Karolina chyba dobrze byłoby, byś wykonała test z krwi - beta HCG. Koszt około 30-40zł.
 
reklama
Do góry