reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe Mamy 2018

No masakra :D u nas tak od lat było , był proboszcz 25 lat u niego taki cennik się zaczął a kazden kolejny ksiądz po nim to kontynuowal zamiast zmienić na co łaska , ale widać im to odpowiada , może gdyby parafianie coś na to powiedzieli ale jakoś chyba ludziom to nie przeszkadza widać . ...
A np chyba organista podczas ślubu jeszcze swoją drugą się płaci . Pogrzeby też tyle co śluby .. za wszystko kasa. Jak zamawia się mszę świętą w czyjejs intencji tak samo trzeba , naszczescie to tylko 50 zł .
Raz podczas kolędy nowy proboszcz zapytał się czemu nie mamy ślubu kościelnego to mu mu powiedzialam że to tyle kosztuje sam ślub a gdzie reszta tym bardziej przy małym dziecku , powiedział że udzieli nam ślubu za darmo ale ma być skromnie bez hucznego przyjęcia, zreszta ja nigdy nie marzyłam o takim wielkim weselu , gdym brała ślub kościelny to bym chciała tylko najbliższe osoby rodzice , rodzeństwo i my , bo to dla nas robimy nie dla kogoś :) a ciekawe czy gdyby dał nam za darmo to obyło by się zapowiedzi wcześniej żeby ludzie wcześniej z całej wsi nie musieli wiedzieć :D
U was też są takie zapowiedzi przed ślubne , że ksiądz ogłasza podczas ogloszen na koniec mszy iles tam wcześniej przed datą ślubu że w związek małżeński mają zamiar wstąpić ten i ta .. ? :)
U nas zapowiedzi są wywieszane w gablocie przy wejściu do kościoła, nie są czytane. Czytane są wypominki☺
A za ślub daliśmy 500 zł 7 lat temu. A chrzest 100 zł.
 
reklama
U nas w poniedziałki s takim ciucholandzie są ubranka z F&F, Primark, H&M, Coolclub, Next itp. dane najlepsze marki za minus 70% czyli za grosze :)
Ja też mam taki ciucholand gdzie robię dzieciom zakupy i czasem coś dla siebie, lepsze marki, można znaleźć coś co jak nowe wygląda. Ostatnio kupiłam tam sobie sukienkę za 7 zł którą planuję założyć na chrzciny u znajomych za 2 tyg. Jak nowa. A chciałam taką wygodną do karmienia i sama mi w ręce weszła ☺
 
Kurczę, mam problem żeby ściągnąć mleko. Męża siostra zostanie dziś że 2-3godziny w szpitalu więc chciałam ściągnąć mleko na jedno karmienie ale słabo idzie. Ledwo mam 50ml z 2 razy. W czwartek jak ściągałam to nie było problemu. Godzinę po karmieniu miałam 100ml w 5min.
 
I do spowiedzi możemy iść skoro "żyjemy w grzechu" ?
To musisz się księdza spytać bo różnie do tego podchodzą. My z mężem przed ślubem mieszkaliśmy razem 3 lata i ksiądz nie udzielił rozgrzeszenia i komunii nie można było przyjąć. Tzn wiesz gdyby o samo mieszkanie chodziło to nie ma problemu ale że nie żyliśmy jak brat z siostrą(wiesz o czym mówię) i zamiaru poprawy nie było to rozgrzeszenia też nie było.
 
Kurczę...młoda wstała i miała w jednym oczku rope:(:( nie dużo,ale taka żółto zielona... nie wiem czy ja szczepic;(
Ja bym do przychodni zadzwoniła i spytała się pediatry bo też nie wiem. A na którą szczepienie? Zakrop oczko solą fizjologiczną i przejrzyj i znów Zakrop i zobacz czy zbiera się dalej ropa

Kurczę, mam problem żeby ściągnąć mleko. Męża siostra zostanie dziś że 2-3godziny w szpitalu więc chciałam ściągnąć mleko na jedno karmienie ale słabo idzie. Ledwo mam 50ml z 2 razy. W czwartek jak ściągałam to nie było problemu. Godzinę po karmieniu miałam 100ml w 5min.
Spróbuj jeszcze za chwilę a w ogóle to nakarm małą przed wyjściem to nie zdąży tak zglodnieć.
 
No masakra :D u nas tak od lat było , był proboszcz 25 lat u niego taki cennik się zaczął a kazden kolejny ksiądz po nim to kontynuowal zamiast zmienić na co łaska , ale widać im to odpowiada , może gdyby parafianie coś na to powiedzieli ale jakoś chyba ludziom to nie przeszkadza widać . ...
A np chyba organista podczas ślubu jeszcze swoją drugą się płaci . Pogrzeby też tyle co śluby .. za wszystko kasa. Jak zamawia się mszę świętą w czyjejs intencji tak samo trzeba , naszczescie to tylko 50 zł .
Raz podczas kolędy nowy proboszcz zapytał się czemu nie mamy ślubu kościelnego to mu mu powiedzialam że to tyle kosztuje sam ślub a gdzie reszta tym bardziej przy małym dziecku , powiedział że udzieli nam ślubu za darmo ale ma być skromnie bez hucznego przyjęcia, zreszta ja nigdy nie marzyłam o takim wielkim weselu , gdym brała ślub kościelny to bym chciała tylko najbliższe osoby rodzice , rodzeństwo i my , bo to dla nas robimy nie dla kogoś :) a ciekawe czy gdyby dał nam za darmo to obyło by się zapowiedzi wcześniej żeby ludzie wcześniej z całej wsi nie musieli wiedzieć :D
U was też są takie zapowiedzi przed ślubne , że ksiądz ogłasza podczas ogloszen na koniec mszy iles tam wcześniej przed datą ślubu że w związek małżeński mają zamiar wstąpić ten i ta .. ? :)
Tak, u nas też są zapowiedzi. Za które trzeba dodatkowo zapłacić jeśli jest się z innej parafii. My np braliśmy ślub w mojej parafii, mąż poszedł do swojej poprosić o zapowiedzi i ksiądz powiedział że należy się cytuję "co łaska, od 50 do 200 zł" [emoji23] A przy ślubie tak samo jak mówisz trzeba było osobno zapłacić organiście i pani od kwiatów i za nauki przedmałżeńskie [emoji16]
 
Ja bym do przychodni zadzwoniła i spytała się pediatry bo też nie wiem. A na którą szczepienie? Zakrop oczko solą fizjologiczną i przejrzyj i znów Zakrop i zobacz czy zbiera się dalej ropa


Spróbuj jeszcze za chwilę a w ogóle to nakarm małą przed wyjściem to nie zdąży tak zglodnieć.
Nakarmię ale wolałam ściągnąć też żeby jak mi się przedłuży wyjście dziecko nie było głodne.
 
reklama
Do góry