reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

A

anusieńka

Gość
Hej dziewczyny czy są wśród Was jakieś osóbki po 30-tce ,które nie mają jeszcze dzieci? Co sądziecie o przebiegu ciąży, zagrożeniach podczas ciąży i porodu?
 
reklama
Ja mam już jedną dzidzie, ale właśnie urodziłam ją w wieku 32 lat :) Ciąża przebiegała prawidłowo, żadnych zagrożeń nie było. Zagrożenia wchodzą w gre po 35 roku życia(jeżeli chodzi o genetyke) a tak ogólnie to zagrożona może być każda ciąża nie zależnie od wieku.
 
Ja w tym roku będę miała 31 lat i uważam tak jak Matahari, że zagrożenia są niezależnie od wieku. Pierwszą ciąże miałam w wieku 28 lat - super się czułam i nic nie wskazywało na to ją stracę a jednak. Podstawowa zasada - nie zamartwiać się! Moja koleżanka urodziła pierwsze dziecko w wieku 35 lat po długoletnim leczeniu hormornalnym. Karolinka jest prześliczna i zdrowa!
 
dokładnie, jeżeli będziesz o siebie dbać i będziesz pod dobrą opieką gina nie masz się o co martwić. U nas w mieście jest 45-letnia kobieta z pierwsza ciążą, jak na razie jest ok. z dzidzią:) Także nie ma co się niepotrzebnie zamartwiać :)
 
Dzieki dzoewczyny za słowa pocieszenia- ja nawet nie czuję się na swoje 31 lat ale wiem że zegar biologiczny bije.... no ale czynię starania , narazie jestem optymistką bo to dopiero 3 miesiące a tu na forum widze, że młodsze dziewczyny mają problemy. Pozdrawiam
 
No właśnie, obecnie pierwszy poród po 30 wydaje się już nie być problemem. Coraz więcej kobiet decyduje się świadomie na późne macierzyństwo. Życzę Wam dziewczyny zatem szybkiego fasolkowania i łatwego porodu :)
My z mężem mamy natomiast plan, aby przed 30 urodzić juz 2 dzieciaczków. Zobaczymy czy się uda :)
 
Ja 30-stkę skończę w kwietniu, też miałam plan na dzidzię przynajmniej 1 przed 30-stką i...jeżeli wszystko będzie ok to może się uda???

 
reklama
Nio fajnie jakby się udało :) Ja przekładam starania na za rok lub 2. Też bym chciała przed 30-stką 2lub 3 dzieciaczki :)
 
Do góry