reklama

3-latek umie czytać??

Temat na forum 'Roczniaki i dwulatki' rozpoczęty przez Rafi, 9 Kwiecień 2009.

1. Rafi

Rafi Początkująca w BB

2. potworek.pl

potworek.pl Potworkowa Mama :)

Ten chłopiec był też w Dzień dobry TVN :tak: I faktycznie czytał książkę :tak:
    Jego rodzice mówili, że literek uczył się z laptopa edukacyjnego, sam z siebie :tak:
    A jak tego dokonać?? Wg mnie najwięcej zależy od indywidualnych predyspozycji dziecka, a do tego na pewno poświęcenie czasu na ćwieczenia itd. Ale siłą i tak dziecka do niczego nie zmusisz :no:

3. reklama
  4. BASIA.J

BASIA.J Fan(ka)

ja wierze :tak:
    bo syn koleżanki czytał w wieku 4 lat
    i też nauczył sie sam bez pomocy rodziców

5. Rafi

Rafi Początkująca w BB

Ale czy to nie jest obciążenie dla dziecka? Rodzice mówią, że on to lubi. A może to tak jak ze zmuszaniem malucha do gry na fortepianie. Chociaż... on nie wyglada na zmuszanego. Raczej to dla niego frajda wielka :)))

6. potworek.pl

potworek.pl Potworkowa Mama :)

Skoro dziecku to sprawia przyjemność to na pewno nie jest to dal niego żadnym obciążeniem :tak: Poza tym rodzice tego chłopca podkreślają, iż chcą aby miał normalne, beztroskie dzieciństwo i np. sami mu czytają książki.
    A po chłopcu absolutnie nie widać, że on nie chce czytać, a ktoś go zmusza, widać, że sprawia mu to frajdę :tak:

7. Rafi

Rafi Początkująca w BB

też tak to widzę :)) ciekawe co z niego wyrośnie hehe

8. rudykot2

rudykot2 Mama Franka Baranka

Mój synek ma 2,5 roczku i rozpoznaję część literek. Zaczęło się jakieś pół roku temu, gdy leciała reklama TV "N" i na końcu damski głos mówi "N" i młody zaczął powtarzać, a potem juz z daleka rozpoznawał literkę N na antenach satelitarnych. Mąż zaczął się z nim bawić rysując mu różne literki i wymawiając je głośno, młody powtarzał i do dziś potrafi rozróżnić w napisach, duże drukowane samogłoski i kilka spółgłosek.
    Nie sądzę, że Będzie czytać za pół roku ale zabawa sprawia mu dużo radości i na spacerze sam wydaje okrzyki typu: Mama tam "A" i faktycznie, w jakimś napisie widnieje literka A.
    Pozdrawiam:0

9. Brunkowa Mama

Brunkowa Mama Fanka BB :)

Bruno ma 22 miesiące i sam pyta mnie: co tu jest napisane?
    I ogromną radość mu sprawia nauka rozróżniania wyrazów ... Bo ja mu pokazuję całe wyrazy i już wie gdzie jest napisane mama, tata, Bruno i imiona naszych trzech zwierzątek...
    Jak znalazł książeczkę zdrowia psa otworzył i przybiegł z wypiekami na twarzy z radością krzycząc:
    MAMO !!! Tu jest napisane CIRI !!!
    To fajna zabawa ... sama zaczęłam od wyrazu mama a teraz On prosi o jakieś czasem i mu piszę i tłumaczę co tu jest napisane :)

10. reklama
  11. mikusia84r

mikusia84r Entuzjast(k)a

moja Milenka zna perfect alfabet, prawie całą klawiature od kompa. czyta ponad 40 wyrazów. a nauke czytania wzięłam własnie z tego forum w dziale w co się bawic z dzieckiem. metoda opisana jest super.;-)polecam
    a i zna cyfry i wszystkie karty

12. agnieszka272

agnieszka272 Zaangażowana w BB

Mój synek rozpoznaje prawie wszystkie literki alfabetu, ale czytać jeszcze nie potrafi:-) Staram się go troszkę uczyć ale narazie nie wychodzi nam to :-)
    Czytałam o metodzie o której wspomniała Mikusia, ale niestety nie mam za dużo czasu aby z niej skorzystać.
    Dawidek bardzo lubi zabawy z literkami, wiem że gdybym poświęciła temu więcej uwagi napewno nauczyłby się czytać. Myślę jednak że ma na to jeszcze sporo czasu...

Poleć forum