reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

35 tc a sterydy na płuca

Ja urodziłam córkę niespodziewanie w 36tc + 2. Nic nie zapowiadało porodu, więc nie miała podawanych sterydów ani nic takiego. Urodziła się zdrowa 1 dostała 10 ap, i ważyła 2880. Więc pomimo wcześniejszego porodu wszystko było ok.
Powodzenia :)
 
reklama
@Ania0306 a ile waży już mała? Jakie masz obecnie ciśnienie? Przy dawce dopegytu 3x2 nie można karmić piersią... U mnie przez nadciśnienie zaczęło starzeć się łożysko, stąd te wszystkie problemy później... Jak masz możliwość, to na wszelki wypadek sprawdź łożysko i przepływy, a w razie skoku ciśnienia jedz od razu do szpitala!
 
@Ania0306 a ile waży już mała? Jakie masz obecnie ciśnienie? Przy dawce dopegytu 3x2 nie można karmić piersią... U mnie przez nadciśnienie zaczęło starzeć się łożysko, stąd te wszystkie problemy później... Jak masz możliwość, to na wszelki wypadek sprawdź łożysko i przepływy, a w razie skoku ciśnienia jedz od razu do szpitala!
Mam codziennie ktg i codziennie badane przepływy, oprócz weekendów (też ze względu na przeżycia z 28 tygodnia). Jak na razie wszystko dobrze. Pomiary mam raz na dwa tygodnie. Tydzień temu mała ważyła około 2500g. Ciśnienie pojawiało mi się dopiero w tym tygodniu we wtorek. Nie przekroczyło 150/90 w ten sam dzień dostałam lek. Do wczoraj był dobrze ciśnienie w granicy 115-135/70-85. Jednak wczoraj popołudniu skoczyło kilka razy powyżej 140/90. Najwyższe 147/85. Ale lekarz nie zwiększył dawki, kazał czekać. Dziś już jest dalej dobre. Przez cały dzień nie przekroczyło 130/85. Wiem, że na razie biorę minimalną dawkę leku ale i tak już myślę jak to będzie dalej. Jeszcze jak mi lekarz powiedział o cc 19 stycznia jeśli reakcji na leki nie będzie. No ale na razie jestem na dawce 3x1. Dwa razy w tygodniu sprawdzam mocz, białka nie ma. Miałam też dobową zbiórkę moczu i białko w normie. Raz w tygodniu mam badania krwi. Próby wątrobowe dobre, mocznik, kreatynina i białko też tylko ten kwas moczowy stale rośnie. Za dużo do przodu niestety nie przewidzi. Cieszę się, że to już chociaż ten tydzień ciąży. Gdyby ciąża była dużo młodsza to wtedy byłoby zmartwienie. A może jeszcze uda nam się trochę wytrzymać. :)
 
No to super! Wg mnie opiekę masz wzorową. Ja nie miałam tyle szczęścia, dobrze że lekarz w porę zauważył problem z łożyskiem... Widać, że dobrze reagujesz na lek, bo u mnie tak nie było. A cala ciążę miałam 90/60 i zasypiałam na stojąco... dopiero pod koniec zaczęło skakać. Trzymaj się ciepło i dawaj znać jak zdrowie i jak już będziesz mamusią
 
Hej. Ja urodzilam coreczke w 36 tygodniu. Mialam podane sterydy w 34, coreczka urodzila sie z wrodzonym zapaleniem pluc, miala klopoty z oddychaniem przez wczesniactwo tak srwierdzil lekarz ale obylo sie bez tlenu. Tydzien na antybiotykach I bylo ok. Ma w tej chwili 6 miesięcy☺ synek urodzony 35 tydzien bez sterydow, zadnych klopotow z oddychaniem. Takze dziecko dziecku nierowne
 
No to super! Wg mnie opiekę masz wzorową. Ja nie miałam tyle szczęścia, dobrze że lekarz w porę zauważył problem z łożyskiem... Widać, że dobrze reagujesz na lek, bo u mnie tak nie było. A cala ciążę miałam 90/60 i zasypiałam na stojąco... dopiero pod koniec zaczęło skakać. Trzymaj się ciepło i dawaj znać jak zdrowie i jak już będziesz mamusią
Dzięki :). Ja przed ciążą też miałam takie ciśnienie. Nie przekroczyło 100/60. Potem od połowy ciąży miałam trochę wyższe około 120/70. Lekarza mam super jest w przychodni codziennie. Dzięki temu ja czuję się bezpiecznie :) . Będę dawać znać jak sytuacja się rozwija.
 
Ciśnienie 140/90 jest graniczne ale nie aż do paniki. Ja córkę urodziłam miałam 180/120, córka w 31tc z waga 1100gr bez tlenu, bez powikłańa długo w szpitalu . Syna urodziłam po 2 tygodniach pobytu w szpitalu w 35tc6dni.waga 2050 tez przez gestoze. Ciśnienie 160/100 a w dniu porodu drastycznie spadło poniżej 100. Syn miał odwrócone przepływy. Ale urodził się też bez potrzeby tlenu i był ze mną na sali.
 
Ciśnienie 140/90 jest graniczne ale nie aż do paniki. Ja córkę urodziłam miałam 180/120, córka w 31tc z waga 1100gr bez tlenu, bez powikłańa długo w szpitalu . Syna urodziłam po 2 tygodniach pobytu w szpitalu w 35tc6dni.waga 2050 tez przez gestoze. Ciśnienie 160/100 a w dniu porodu drastycznie spadło poniżej 100. Syn miał odwrócone przepływy. Ale urodził się też bez potrzeby tlenu i był ze mną na sali.
Bardzo mnie pocieszają takie odpowiedzi. Jak na razie ciśnienie czasem tylko przekracza 140/90 i nie mam zwiększonej dawki i tak czekam co będzie dalej. Mam do Ciebie jeszcze pytanie - rodziłaś naturalnie czy przez cesarskie cięcie?
 
Bardzo mnie pocieszają takie odpowiedzi. Jak na razie ciśnienie czasem tylko przekracza 140/90 i nie mam zwiększonej dawki i tak czekam co będzie dalej. Mam do Ciebie jeszcze pytanie - rodziłaś naturalnie czy przez cesarskie cięcie?
Oby dwoje przez cesarkę.Jednak znam kobiety co miały ciśnienie nie wiele ponad 140/90 i rodziły naturalnie.
w moim przypadku gdzie mialam stan przedrzucawkowy było zabronione naturalnie.
 
reklama
Oby dwoje przez cesarkę.Jednak znam kobiety co miały ciśnienie nie wiele ponad 140/90 i rodziły naturalnie.
w moim przypadku gdzie mialam stan przedrzucawkowy było zabronione naturalnie.
Dzięki za odpowiedź :) . Ja mam zaplanowaną cesarkę ale to dopiero na początek lutego. I tak się właśnie zastanawiałam co by było jakbym zaczęła rodzić szybciej. No ale to pewnie zależy od ciśnienia więc ciężko powiedzieć co będzie :) . Podczas porodu i tak mi na pewno z nerwów bardzo skoczy.
 
Do góry