reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

9 lat chłopiec chce PC

nie mówię żeby dziecku całkiem zabraniać dostępu do komputera ale jak już się taki dzieciak wciągnie to juz koniec, i całe dnie bedzie spędzał przed komp
 
reklama
Witam, my kupilismy synowi w zeszłym roku , za uzbierane komunijne pieniądze stacjonarny komputer-tak nam doradził informatyk za te same pieniądze zamiast słabego laptopa można kupić dobry komputer stacjonarny, taki też kupiliśmy-aha co istotne nie kupilismy gotowego zestawu, ale w serwisie nam złożyli i dobrali edług potrzeb(miał słuzyć właśnie do najnowszych gier i filmów), no i zawsze można go trochę unowoczesnic z czasem
 
ja obstaję przy laptopie
nam też tak zawsze w sklepie doradzali
laptopa się zabierze gdzie chce
a wydajność ma podobną do stacjonarnego
stacjonarny zajmuje kupę miejsca i kurzy się toto na biurku


jednak zamiast kupować dziecku nowy
dałam mój stary a sobie zakupuję nowy
ponieważ uważam że parolatek i tak z pewnością jeszcze spsuje to czy tamto
i nie am sensu nowego mu podsuwać
i to też dla mnie trochę nie teges
aby młodzian miał lepszy sprzęt niż jego rodzice
-jakiś porządek musi być
dlatego męczy mój stary a potem może się zastanowimy nad czymś lepszym

a - jest jeszcze jeden plus lapka:
jak młody jest niegrzeczny i ma karę to go po prostu chowam i nie ma
i po krzyku
również jak widzę że gra za dużo
a stacjonarnego trudno schować
 
ale na stacjonarnym można zawsze wprowadzić hasło:) po co chować, dziecko musi być świadome pewnym zasad któe razem ustalacie i konsekwencji jeśli się z nich nie wywiązuje...
 
czy to laptop czy stacjonarny, trzeba wiedzieć co dzieciak na nim robi, nie trzeba zabraniać gier, ale brać udział w ich doborze, tak samo z Internetem, poblokować nieodpowiednie strony i tyle:) także wszystko jest dla ludzi, ale tych z głową na karku:)
 
Też myślę, że nie ma sensu zabraniać dziecku dostępu do komputera, bo w końcu i tak się do niego dosiądzie. Jeśli dobrze poprowadzimy dziecko w dobrym kierunku, zajmiemy mu czymś pożytecznym czas to nie będzie siedzieć non stop przy komputerze. My swojemu kupiliśmy laptopa: Notebook Asus X54C-SO083V - multimedia, artykuły szkolne Tesco i jest bardzo zadowolony. Czasem pogra w jakąś grę jak pada deszcz, czasami przydaje mu się żeby zrobić coś do szkoły, ale i tak woli wyjść z kolegami pokopać piłkę, więc jest dobrze :)
 
jak sie tak nad tym zastanowić to wszystko i tak zależy od wychowania...
poza tym ostatnio "pograłam" sobie na jakimś wii czy coś takie- jakie to jest niesamowite, ruch, myslenie itp. Masakra, chyba sama sobie kupię:D
 
reklama
ja PC nie zabraniam, ale ograniczam. Bez tego chyba by nosa nie wytknęli z pokoju. Grają w pt, sob i niedz. Ale jak potrzebuja coś do szkoły, albo sprawdzic, to w tygodniu im wolne,m tyle, ze bez grania.
 
Do góry