reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia i problemy z nią związane

no dokładnie myślę tak jak HAPPYBETTI i nie wiem co to za pomysł, żeby alergika raz w tygodniu kąpać...
 
reklama
Dziś Natalka się wypięła na mleczko,pluje i nie chce jeść,właśnie babcia poszła z nią na spacerek,to może przyjedzie głodna i pochłonie pepti
a ja wezmę się za sprzątanie....
My kąpiemy Natkę codziennie w emolium i nie wyobrażam sobie nie kąpać jej choć jeden dzień,napewno by się źle z tym czuła,zresztą jak chyba każda z nas,kąpiel relaksuje,odświeża a potem flaszeczka i spanko-codzienny rytuał,myślę,ze jakbym ominęła kąpiel to nie spałaby nam tak smacznie jak zawsze:)

 
Natalka już po spacerku,oczywiście mleka nie chce pic:-( ,dodałam parę łyżeczek kleiku ryżowego i co???i znów załamka,bo kolejny dzień z rzędu, jak jej daje to kicha,myślałam ,że to może katarek będzie,ale w nosku sucho,tylko kichanie i to zaobserwowałam już od paru dni,ja się chyba załamię....:-:)(co ja mam jej już dawać????jak samego mleka nie chce,kleik kukurydziany i kaszka Sinlac też odpadają:(:(:( nie mówiąc już o jakichkolwiek daniach:::::::(:(::wściekła/y:
 
No,właśnie,Elusia,a nie myślałaś czasem,że ta jej alergia to nie na jedzenie,tylko np. wziewna,na pyłki,roztocza itp?To kichanie tak mi dało do myslenia...
 
happybeti ale na codzień ona nie kicha,tylko właśnie teraz zauważyłam przy podawaniu kaszki ryżowej od paru dni,jednym słowem masakra,a kiedy można robić jakiekolwiek badania na alergie niemowlakom?
 
chyba na skazę można robic testy krwi,ale tak prawdę mówiąc,to nie dowiadywałam sie jeszcze,bo słyszałam,że u takich maluszków te standardowe są niemiarodajne.No,a poza tym to u nas jeszcze nie najgorzej,bo póki co,to jest uczulenie na nabiał,marchewkę ,truskawki (ja jadłam,nie ona:)),no i zauważyłam na płyn do płukania tam na wsi,bo ja nie używam.Więc mam nadzieję,że nie będzie tragicznie i coś tam będzie mogła jeść.Banan na przykład niby taki alergenny,a u nas ok.
 
cass ale ona od początku jest niejadkiem,a co do ząbków,to jeszcze nie ma ani jednego i dziasełka też są narazie w porządku,a niewiesz,czy można jakieś testy zrobić takiemu małemu dziecku na alergeny?
 
można zrobić ogólnie, bada się wtedy poziom IgE i z tego co pamiętam przy badaniu ogólnym w rozmazie przy alergii są podwyższone granulocyty kwasochłonne. Ale wiem że są testy na nietolerancje laktozy-z kupki, i też na alergie pokarmowe z krwi, ale płatne i u niemowląt niekoniecznie miarodajne. Warto zapytać alergologa o dokładne badania
 
reklama
dzięki dziewczyny za wyjaśnienia z tym Dicoflorem :) ale powiedzcie mi jeszcze czy każdy probiotyk tak działa bo ja mam bio-gaje i nie wiem czy kupowac tamten ? czy wogóle ma to jakieś znaczenie przy tej alergii czy bede podawać probiotyk czy nie za bardzo ?

elusia, mój jest tylko na cycu wiec to ze swojej diety musiałam wszystko wykluczyć :/ no a z rozszerzaniem jego diety to chyba poczekam do wizyty u alergologa. My też sterydów nie używamy, a t a maść borowa to na recepte ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry