reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Kochana mam koleżankę ktora urodziła zdrowe dziecko 1:9, co prawda robiła amnio ale to ryzyko jednak jest poronienia , a jesli nje rozważacie terminacji to bezsensu moim zdaniem ryzykowac . Ja Tsm w ogole nie podjęłam tego ryzyka.


2nn3csqvlpqqv7gd.png


1usasg18vftrzndq.png


zalwh00cp3f54s2w.png
 
reklama
Masz rację EM Ka, ryzyko poronienia i innych komplikacji jest i chyba wcale nie takie małe sądząc po postach a ja poza wiedzą, w przypadku zD i tak nic nie mogę zrobić. Czytam, czytam, oswajam mając nadzieję, że może będzie dobrze...
 
Metodologia naprawdę bardzo rzadko się zdarza, że przy dobrym USG rodzi się dziecko z wadą genetyczną. Domyślam się z Twoich postów, że na wynik Twojego badania ogromny wpływ mógł mieć wiek. Jeżeli jesteś po 40 to zapewniam Cię, że gdybyś miała rok mniej to Twoje ryzyko byłoby znacznie mniejsze.
Zobaczysz, że bedzie dobrze.

Dobrze interpretujesz 1:5 oznacza 80% szansy na zdrowe dziecko. USG u fachowca ma sens na każdym etapie ciąży bo poza NT (którego po 13 tc nie zmierzy) w 16 czy 17 tygodniu lekarz oceni dokładnie to samo co na usg :"genetycznym" + rozwój narządów włącznie z sercem choć to jest najlepiej widoczne koło 20 tc.
 
Zdecydowaliśmy się wczoraj na amniopunkcję, mimo że nie ufamy złemu wynikowi testu pappa. Wrzucają człowieka do statystyk i tylko denerwują.Te badania nie powinny być opłacane przez NFD. W zamian pappa powinny być robione Harmony. Wynik bardzo zły trisomia 18 1:16, trisomia 13 1:82. Trzydniowy szok i decyzją o zabiegu w MultiMed w Warszawie. W tej samej klinice robiliśmy pappa, więc nie byliśmy do niej przekonani. Skłoniło nas do tego profesjonalnie przeprowadzone USG, wynik wszystko w normie, ryzyko niskie. Dwa różne badania a jakże odmienne wyniki. Na USG wyszło że dziecko jest starsze o 8 dni, niż wyliczono to metodą ostatniego okresu. Pojawiły się pierwsze nadzieje że wynik pappa jest nie prawidłowy, badanie pappa powinno być robione do 13 tyg + 6 dni, nasze na to wychodzi było 14 +4. Choć dowiedzieliśmy się także że w drugim trymestrze wielkość dziecka może być różna i wiek płodu z USG jest prawidłowy tylko z pierwszego trymestru. Sam zabieg: światło przygaszone, lekarz wprowadza spokojną atmosferę, zagaduje a na USG bada gdzie się wbić. Rozluźnienie mięśni i uspokojenie dzidzi to bardzo ważna sprawa przed zabiegiem. Dezynfekcja: przetarcia pojedyńczym ruchem po brzuchu husteczkami nawilżonymi, pierwsze bez zapachowe, ostatnie o lekkim zapachu spirytusu. Na czas wbicia pomaga pielęgniarka. Wybicie tuż obok pępka. Zabieg bezbolesny, lekki dyskomfort przy wyciąganiu igły. Krótki odpoczynek i do domu. Sposób przeprowadzenia zabiegu bardzo profesjonalny. Jeśli ktoś musi wykonać amniopunkcję polecam MultiMed w Warszawie, dr Piotr Węgrzyn. Po powrocie do domu nic się nie dzieje, żadnego bólu, skurczu... jak po pobieraniu krwi z przedramienia. Noc minęła i nadal wszystko w porządku... Czekamy co dalej. Swoje słowa kieruje do wszystkich mam ze złymi wynikami pappa to tylko wróżenie z fusów, niech Was nie niepokoją. Bądźcie dzielne! Pozdr.
 
Ostatnia edycja:
ZU. 78 jakie miałaś wyniki biochemii? U mnie też było wyższe ryzyko ZE. Ale już córcia jest- ma prawie 9 miesięcy- zdrowa. Amnio nie robiłam. Pytam z ciekawości.

Ja miałam Pappa 0, 3 mom i bet 0, 2 mom
USG w pełni prawidłowe
 
U mnie bet 0,244 mom, a pappa 0,157 mom. Dużo poniżej normy :-( Słabiutkie wyniki :-( Oby wszystko poszło dobrze a wynik amnio może przynieść ogromną ulgę. Niecierpliwie na niego czekam...
 
Trzymaj, trzymaj - dziękuję :-) Jeszcze czekamy, pod koniec przyszłego tygodnia powinny być. Dam znać jak tylko będę wiedzieć.
 
reklama
Do góry