reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Od
25 Październik 2006
Miasto
Gdańsk
Odpowiedzi
0
Myślę aby zrobić badania w poniedziałek: morfologie, CRP i badanie moczu. Jak wyjdzie ok to powinno być ok? Ogólnie i tak jestem na antybiotyku bo miałam zapalenie oskrzeli, ale od poniedziałku już było super zero objawów. Biorę revomycyne. Jak sądzicie ten antybiotyk też w jakimś stopniu mnie chronił?

reklama

Marzymieta

Zaciekawiona BB
Od
31 Grudzień 2018
Odpowiedzi
0
Gdzieś czytałam, że za powikłania późne uważane są takie do 3 tyg. po amnio. To była jakaś praca naukowa.

Rovamycyna, bleee.. Pół poprzedniej ciąży brałam na toksoplazmoze

Od
25 Październik 2006
Miasto
Gdańsk
Odpowiedzi
0
Brałam Amotaks przez 10 dni ( zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok i krtani) i nie wyleczył mi do końca zapalenia oskrzeli i dlatego dostałam revomycyne

Ostatnia edycja:

Anulka12345

Zaciekawiona BB
Od
6 Październik 2016
Odpowiedzi
0
Ja miałam w bielanskim, lekarz który mi robił mówił że tam się nie umawiasz tylko przychodzisz z marszu i jeśli masz skierowanie to robią ci od ręki. Ja tak miałam. Skierowanie od ginekologa. Najlepiej być tam pod gabinenetem o 8:30, dostaje się jakaś karteczkę i dopiero potem do rejestracji.

Aleczka80

Zaangażowana w BB
Od
25 Listopad 2018
Odpowiedzi
0
Witam. Mam 38 lat i też stoję przed dylematem wykonania aminopunkcji. W Usg genetycznym wszystkie parametry wyszły dobrze, kość nosowa obecna NT 1.7.W krwi miałam podniesioną wolna beta Hcg 163.7 IU/l co pewnie miało wpływ na ryzyko Trisomi 21 1:496. Byłam też na wizycie z genetykiem i Pani powiedziała że dla spokoju psychicznego lepiej zrobić amino a dodam że jestem straszną panikarą i bardzo to wszystko przeżywam. Chcę wierzyć że wszystko będzie dobrze ale stres jest silniejszy, boję się jednak tej amino ze względu na ryzyko poronienia no i wyniku bo nie wiem co bym zrobiła gdyby był zły. O matko jakie to wszystko trudne :o Doradzicie coś? Bo nie mam z kim pogadać :(

Od
24 Kwiecień 2009
Odpowiedzi
0
Witam. Mam 38 lat i też stoję przed dylematem wykonania aminopunkcji. W Usg genetycznym wszystkie parametry wyszły dobrze, kość nosowa obecna NT 1.7.W krwi miałam podniesioną wolna beta Hcg 163.7 IU/l co pewnie miało wpływ na ryzyko Trisomi 21 1:496. Byłam też na wizycie z genetykiem i Pani powiedziała że dla spokoju psychicznego lepiej zrobić amino a dodam że jestem straszną panikarą i bardzo to wszystko przeżywam. Chcę wierzyć że wszystko będzie dobrze ale stres jest silniejszy, boję się jednak tej amino ze względu na ryzyko poronienia no i wyniku bo nie wiem co bym zrobiła gdyby był zły. O matko jakie to wszystko trudne :o Doradzicie coś? Bo nie mam z kim pogadać :(
1 na 496 nie ma co panikować i osobiście uważam, że ta amniopunkcja bardzo na wyrost będzie. Zastanów się czy alby na pewno chcesz ją robić bo wskazania są przy wyniku 1:300 ... Moja rada iść do innego specjalisty po poradę. Sama jestem zwolennikiem amniopunkcji ale tu bym się jeszcze skonsultowała.

Brałam Amotaks przez 10 dni ( zapalenie oskrzeli, zapalenie zatok i krtani) i nie wyleczył mi do końca zapalenia oskrzeli i dlatego dostałam revomycyne
już możesz być spokojna ! Wszystko będzie dobrze, staczy tych czarnych myśli bo nie ma co szukać problemów na siłę!

reklama

Abies33

Zaangażowana w BB
Od
26 Wrzesień 2018
Odpowiedzi
0
Miałam podobną sytuację. Wiek ten sam, podwyższona beta i ryzyko wyższe nawet niż Twoje bo 1:331. Nikt nie proponował mi amniopunkcji a tylko usg połówkowe. Po nim (wszytsko było ok) już nic nie zalecali ani proponowali (ani mój lekarz ani lekarze wykonujący usg prenatalne i połówkowe). Sama poszłam jeszcze na usg w 29 tyg do lekarza z uprawnieniami fmf. Wszyscy zapewniali mnie że wszytsko jest ok a na taki wynik wpływ ma wiek. Tłumaczyli też że nie zalecają amniopunkcji bo ryzyko utraty ciąży jest większe niż ryzyko wad. Ważne też było to że ryzyko wad po badaniu było znacznie niższe niż wynikające tylko z wieku. Tak też jest u Ciebie.
Jeśli chodzi o betę to przewertowałam wiele stron i badań na ten temat (też anglojęzycznych). Nie znalazłam nigdzie przypadku by przy samej podwyższonej becie potwiedziła się wada. Znalazłam info (badania naukowe) że beta jest podwyższona nawet o ok 15% w przypadku płodów żeńskich.
Ja urodziłam trzy tygodnie temu zdrową dziewczynknę i jestem pewna że u ciebie też wszystko jest ok. Ja nie robiłabym amnio na twoim miejscu. Ale wiem co przeżywasz bo sama to przechodziłam i miałam ciężkie chwile załamania... Jeśli już coś to zrobiłabym inny test nieinwazyjny np Nifty.
Poczytaj sobie też poniższy artykuł o usg i teście Pappa. Mi dużo wyjaśnił.
https://badaniaprenatalne.pl/jak-zrozumiec-wyniki-obliczonego-ryzyka-dla-trisomii-21/

Serwisy partnerskie

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Test

Przetestuj Allergoff Atopy

Zgłoszenia przyjmujemy do 05/02/2019

Konkurs

"Moc uczuć". Walentynkowy konkurs dla przyszłych rodziców

Zgłoszenia przyjmujemy do 28/02/2019

Test