reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Aleczka80

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Bardzo Wam dziękuję za odpowiedź. Mam tydzień na podjęcie decyzji. Boję się tylko że jeśli nie poddam się temu badaniu to stres mnie nie puści do porodu. Nifty też brałam pod uwagę ale genetyk mówi że zdarzają się błędy.
Abiess33 wielkie gratulacje zdrowej dziewczynki niech zdrowa rośnie :)

reklama

Marzymieta

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Witam. Mam 38 lat i też stoję przed dylematem wykonania aminopunkcji. W Usg genetycznym wszystkie parametry wyszły dobrze, kość nosowa obecna NT 1.7.W krwi miałam podniesioną wolna beta Hcg 163.7 IU/l co pewnie miało wpływ na ryzyko Trisomi 21 1:496. Byłam też na wizycie z genetykiem i Pani powiedziała że dla spokoju psychicznego lepiej zrobić amino a dodam że jestem straszną panikarą i bardzo to wszystko przeżywam. Chcę wierzyć że wszystko będzie dobrze ale stres jest silniejszy, boję się jednak tej amino ze względu na ryzyko poronienia no i wyniku bo nie wiem co bym zrobiła gdyby był zły. O matko jakie to wszystko trudne :o Doradzicie coś? Bo nie mam z kim pogadać :(
Hej. U mnie też była tak wysoko beta hcg we krwi, a obliczone ryzyko było ociupinkę wyższe. Ja zdecydowałam sie na amnio, ponieważ mam syna z zd. W Twoim przypadku myślę, ze zrobiłabym test wolnego dna plodowego z krwi. Choć faktycznie może sie zdarzyć pomylka. Z drugiej strony amnio to ryzyko powikłań, albo nieudana hodowla. Niestety nie ma 100% słusznego rozwiązania. Dla mnie amniopunkcja była okropnym przeżyciem psychicznym (fizycznym nie). Nie wiem, czy w kolejnej ciazy bym się zdecydowala.

ivonne_b

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Hej, jestem tu nowa. Miałam USG genetyczne 8 stycznia, test z krwi robiłam prawie dwa tyg wcześniej. Od ostatniej miesiączki wychodziło że byłam w 15 tyg, aczkolwiek miałam je nieregularne. Na USG wszystko
ok, przy pierwszym mierzeniu NT 1,7 przy drugim 2,7 choć pani mnie poinformowała że i tak mieszczę się w normie przy CRL 7,4cm. Po wprowadzeniu wyników krwi wolne B-hCG 2,724 Mom, a PAPP-A 0,783. Ryzyko trisomii 21 wyskoczyło mi 1:79 przy wieku 33 lata. Mam dwóch synków i obaj są zdrowi. 23 stycznia mam umówioną poradnię genetyczną i zapewne amniopunkcja. Jestem przerażona choć jak tak czytam różne przypadki to staram się myśleć pozytywnie...

adzwojcik

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Gdzieś czytałam, że za powikłania późne uważane są takie do 3 tyg. po amnio. To była jakaś praca naukowa.

Rovamycyna, bleee.. Pół poprzedniej ciąży brałam na toksoplazmoze
Hej, widze ze toxo znasz... ja tez mam teraz... robilas amnio z tego powodu? Jak tak to w ktorym tc?

Marzymieta

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Hej, widze ze toxo znasz... ja tez mam teraz... robilas amnio z tego powodu? Jak tak to w ktorym tc?
Nie, nie robiłam amnio z tego powodu, miałam tylko dokladniejsze usg. Wtedy nikt mi nie proponował. W tej ciąży robiłam.z uwagi na ryzyko zd. Jeśli masz jakieś inne pytania, to moze pomoge

adzwojcik

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Nie, nie robiłam amnio z tego powodu, miałam tylko dokladniejsze usg. Wtedy nikt mi nie proponował. W tej ciąży robiłam.z uwagi na ryzyko zd. Jeśli masz jakieś inne pytania, to moze pomoge
Ja akurat mialam zaproponowane... zdecydowalismy sie od razu, jednak po tym jak wyszly na usg zmiany w mozgu to bylismy zalamani i doszla nam jeszcze amnio z powodu kariotypu... jednak gdy zluzowalam szelki podczas czekania na wyniki to i glowka sie naprawila a z wynikow wyszlo nam wszystko dobrze. Toxo sie nie dostała, kariotyp prawidłowy... jednak meczy mnie fakt, ze ta toxo sie moze dostac jeszcze jakims cudem.. zarazilam sie przed lub po samym zaplodnieniu, biore antybiotyk dalej mimo ze zaproponowano mi w poradni zakaznej ze od trzeciego trymestru moge przestac juz go zazywac... jednak nie wiem czy powinnam wybrac jakis konkretniejszy szpital do porodu z uwagi na to? I jak wygląda pozniej diagnostyka takich dzieci?

Marzymieta

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Nie znajdę teraz źródeł, ale tokso może chyba zaatakować dziecko tylko w ostrej fazie, dlatego tak ważne jest szybkie wychwycenie i stosowanie Rovamycyna. Jeśli amnio wykazało, ze dziecko jest zdrowe, to myślę, ze możesz odetchnąć. Ja rodziłam w szpitalu z II stopniem referencyjnosci. Małemu badali przeciwciała toxo we krwi, wzrok, słuch. Potem po mies. kontrolne badania toxo we krwi, kontrola oczu i słuchu.

adzwojcik

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Nie znajdę teraz źródeł, ale tokso może chyba zaatakować dziecko tylko w ostrej fazie, dlatego tak ważne jest szybkie wychwycenie i stosowanie Rovamycyna. Jeśli amnio wykazało, ze dziecko jest zdrowe, to myślę, ze możesz odetchnąć. Ja rodziłam w szpitalu z II stopniem referencyjnosci. Małemu badali przeciwciała toxo we krwi, wzrok, słuch. Potem po mies. kontrolne badania toxo we krwi, kontrola oczu i słuchu.
I badali to od razu po porodzie? Bylas z tego powodu jakos dluzej w szpitalu? A co do stopnia referencyjnosci... ktos Ci mowil abys taki wybrala? Mi nic nie mowia na ten temat a jak trzeba to moge i pojechac do Warszawy jechac i rodzic... byle by ktoś się tym zajął jak nalezy...

Marzymieta

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Ten szpital to był mój wybór. Po przekonaniu internetu wiedziałam, ze należy wybrać dobry szpital w razie ew. powikłań u dziecka. Wszystko to badali zaraz po porodzie, bo w tym szpitalu byli odpowiedni specjaliści. Jeszcze usg głowy i brzucha miał. I to codziennie. Bylam nieco dłużej, ale z innego powodu. Aha, zakaźnik wystawił mi zaświadczenie, ze mialak tokso i mają zbadac przeciwciała z krwi pepowinowej bodajze. Wiem, że jest swietne badanie na tokso u dziecka metoda western bloot. Chciałam.krew wysyłać do dr Wielkoszynskiego do Bytomia, ale po porodzie inne okoliczności zaszły. Mój syn urodził się bez tokso, ale z zd

reklama

adzwojcik

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Ten szpital to był mój wybór. Po przekonaniu internetu wiedziałam, ze należy wybrać dobry szpital w razie ew. powikłań u dziecka. Wszystko to badali zaraz po porodzie, bo w tym szpitalu byli odpowiedni specjaliści. Jeszcze usg głowy i brzucha miał. I to codziennie. Bylam nieco dłużej, ale z innego powodu. Aha, zakaźnik wystawił mi zaświadczenie, ze mialak tokso i mają zbadac przeciwciała z krwi pepowinowej bodajze. Wiem, że jest swietne badanie na tokso u dziecka metoda western bloot. Chciałam.krew wysyłać do dr Wielkoszynskiego do Bytomia, ale po porodzie inne okoliczności zaszły. Mój syn urodził się bez tokso, ale z zd
W takim razie tez chyba sama sie na cos zdecyduje w zwiazku ze szpitalem. Obawiam sie ze u mnie nie maja pojecia o takich przypadkach w szczegolnosci ze moj ginekolog zamiast do miejscowej poradni zakaznej wyslal mnie do Warszawy... tam stwierdzili ze wszystkich tu wysylaja bo tam nie wiedza - ale jak maja wiedziec jak nie maja sie na kim nauczyc... ja jednak sie ciesze ze nie na moim przypadku sie uczyli. Co do oswiadczenia - ja nic takiego nie dostalam.. jedynie papier ze maja zbadac dziecko po urodzeniu pod katem toksoplazmozy wrodzonej... juz tam wizyt nie mam, czyli raczej nie mam co liczyc ze juz takie cos dostane. Co do wady... współczuję. Widze ze tez los Cie nie oszczedził i dał Ci kumulację... :/