reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

 • UWAGA. Kolejne spotkania

  8. kwietnia o 21: 00 spotkanie z psycholog okołoporodową

  9. kwietnia o 21:00 fizjoterapeutka będzie nas uczyć oddychania, które może na pomóc w razie zakażenia koronawirusowego i duszności

  10. kwietnia widzimy się o 21:00 - Babyboomowa grupa wsparcia z psychologiem

  Wskakuj na YT BB. Sprawdź najnowsze spotkania .

  UWAGA. Link do gotowych nagrań ze specjalistami!

  Tych rozmów nie możesz przegapić. Zobacz .

  Koronawirus. To musisz wiedzieć.

  Wiadomości, rozmowy, wsparcie Dołącz.

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

dominika4896

Początkująca w BB
Dołączył(a)
26 Marzec 2019
Postów
29
Rozwiązania
0
Ja jak dostałam swój fatalny wynik Pappa konsultowałam z lekarzami w moim mieście i Austrii,mam tam znajomych i pierwsze co mi kazali zrobić to krzywą cukrową, i tsh, bo w tych przypadkach Pappa może wyjść zafałszowany, cukier mam idealny natomiast tarczyca się rozruszała.Tak było w moim przypadku,z całego serca życzę Ci żeby wszystko się zakończyło szczęśliwie.
Katia i Aneczka jeśli chodzi o tsh. U mnie wykryto niedoczynność już parę lat temu. Wtedy znalazłam dobra Panią od endo. I mimo że normy są do 4 ona zawsze powtarzała że dla młodych kobiet powinno być zawsze poniżej 2.5, i że to stare normy. I nie ważne czybw ciąży. Ja teraz mam ok 2,17. Przed ciąża 1.3. I co miesiąc badania.
 
reklama

dominika4896

Początkująca w BB
Dołączył(a)
26 Marzec 2019
Postów
29
Rozwiązania
0
Katia czekamy na Panoramę i zdecydujemy. Mi testy z krwi poprawiły ryzyko bo po samym usg miałam 1:102 NT 3.1 mm i kość nosowa nie do oceny bo maleństwo się odwróciło. Ale za 2 dni już kość nosowa była widoczna na powtarzanym usg prenatalnym. Czekamy na Panoramę i podejmiemy decyzję co do Amniopunkcji. Ryzyko mamy pośrednie i u nas się zaleca tylko.
 

daggg

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Marzec 2019
Postów
16
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny!
Czytam forum i cieszę się, że wiele z Was ma zdrowe dzieci :)
Ja również dołączam do grupy. Mam 26 lat, to moja pierwsza ciąża. Jestem po amniopunkcji, na której przeżyłam horror.
Wskazania nt 4 mm i niewidoczna kostka nosowa. Skierowano mnie na amniopuncję jeszcze przed wynikami testu podwójnego, te wyniki miałam odebrać i skonsultować przed samym zabiegiem. Trafiłam na lekarza, który nie powinien wykonywać swojego zawodu. Po wejściu powiedział, że wyniki są fatalne i że nasze dziecko na pewno będzie chore, teraz sprawdzamy jedynie jak bardzo. Dostałam szału, a mój mąż miał łzy w oczach i zapytał jakie jest prawdopodobieństwo. Odpowiedziałam w tej furii za lekarza, żeby nie pytał, bo to tylko statystyka i bardziej się zmartwi, a nasze dziecko będzie ZDROWE. Lekarz mnie wyśmiał.
Samo badanie wykonane jak na jakimś zwierzęciu, kiedy weszłam do gabinetu lekarz rozmawiał przez telefon, a ja powiedziałam do pielęgniarki, że muszę się jeszcze wysiusiać (wiedziałam, że po amnio muszę poleżeć, a korzystam z łazienki bardzo często), a ona... się nie zgodziła, bo lekarz nie będzie czekał. Dodam, że toaleta była przy gabinecie zabiegowym. Powiedziałam, że muszę skorzystać i wyszłam. Jak wróciłam lekarz nadal rozmawiał przez telefon, a ja miałam się położyć... To był ten sam człowiek, z którym rozmawiałam o wynikach testu podwójnego. Bez słów zaczął robić usg. Po drodze weszli studenci, rozmawiali, śmiali się i zostawili otwarte drzwi. Po mojej interwencji lekarz z przekąsem zapytał czy się zgadzam na ich obecność, odpowiedziałam, że tak o ile będzie spokojnie, bo bardzo się denerwuję. Lekarz wbił igłę po raz pierwszy. Płyn nie chciał lecieć, zaczął kręcić igłą i mówić, żebym się nie ruszyła i że wie, że to boli. Kiedy wyjął igłę - byłam załamana brakiem płynu. Lekarz powiedział, że spróbuje drugi raz, zapytałam czy to bezpieczne. Powiedział, że powinno się kłuć raz, ale że jestem przyjezdna, to szkoda nie zrobić tego drugi, że powinnam się zgodzić, bo moje dziecko jest chore. Wbił się drugi raz - sytuacja bez zmian, płyn owodniowy nie leciał. Lekarz wiercił i wiercił, ból był naprawdę duży. Oczywiście bez skutku. Po wyjęciu igły powiedział, że zostanę w szpitalu i że za dwa dni powtórzymy amniopunkcję, po czym zauważył w sali obok (dwie sale rozdzielone przesuwnymi drzwiami) innego lekarza. I od tej chwili wszystko działo się bardzo szybko. Przyszedł drugi lekarz, pierwszy powiedział jaka jest sytuacja, drugi nie przedstawił się, nie umył rąk, tylko usiadł przy usg i wbił igłę po raz trzeci z taką siłą, że zaczęły lecieć mi łzy, cała się trzęsłam i brakowało mi oddechu. Szybko otworzono okno, pamiętam jak przez mgłę pytanie "jak masz na imię", ale tym razem pobrano płyn do badania. Reszty historii nie mam nawet siły opisywać, w każdym razie po tym "fachowo" wykonanym zabiegu leżałam cztery kolejne dni w szpitalu ze skurczami, podawaną luteiną i 7 wielkimi siniakami na brzuszku.
Nawet sobie nie wyobrażacie, jakie miałam wyrzuty sumienia, gdy miałam skurcze, że nie zareagowałam na 3 ukłucie, ale wszystko działo się tak szybko, a ja byłam w ogromnym stresie. Najgorsze jednak były słowa i niekompetencja lekarza, który bez mrugnięcia okiem wygłosił "dziecko jest chore", a nie miał w tym momencie do tego prawa, nawet gdyby okazało się później, że ma rację. A przecież "po pierwsze nie szkodzić"...
Amniopunkcję wykonałam ze względu na przygotowanie się do porodu (odpowiednie miejsce, szybka pomoc dla dzidzi) i ewentualne operacje synka w moim brzuchu, nie ze względu na możliwość terminacji. Chcemy dać synkowi tyle czasu, ile dostanie go od Boga. Piszę o tym dlatego, że wydawało mi się egoizmem nie robić tego badania, a jak pewnie się domyślacie - po amniopunkcji żałowałam decyzji, zwłaszcza kiedy słyszałam, że niepotrzebnie robiłam zabieg, skoro "nie chcę usunąć"... :(
Na ten moment zaczynam 19 tc. Od amniopunkcji minęło 2,5 tygodnia. Dziś byliśmy na usg - nadal nie widać noska i jest niewielki obrzęk, ale mój lekarz powiedział, że jeżeli dziecko jest bardzo chore to obraz usg jest znacznie, znacznie gorszy. Zastanawiam się, czy chciał mnie pocieszyć, czy faktycznie tak jest...
Jest nam strasznie ciężko, ciągle płaczę, a jeśli nie ja - to mąż. Tak bym chciała, żeby Miki był zdrowy... Wiem, że wszystkie mnie tu rozumiecie.
Może dodam jeszcze, że amniopunkcję robiłam w Szpitalu Biziela w Bydgoszczy. Dostałam również skierowanie na echo dzidzi do Szpitala Miejskiego w Bydgoszczy, ale jeszcze się nie umówiłam.
Dziewczyny, dzisiejsza informacja o braku nb strasznie mnie zmartwila, czy któraś z Was nie widziała jeszcze kostki nosowej około 19 tc? Czytałam, że 3% dzieci ma widoczną kostkę po 20 tc... Czy któraś z Was miała taką sytuację?
Przytulam Was mocno i trzymam kciuki, żebyśmy dostały dobre wyniki, a tym z nas, które nie mają lub nie będą miały tyle szczęścia życzę dużo, dużo siły.
 
Ostatnia edycja:

Gogocha

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Październik 2018
Postów
16
Rozwiązania
0
Hej, wczoraj dostalam wynik trisomia 21 wyszlo 1:7... Beta 4.522MoM i papp 0.265 MoM. Zalamalam się bo na usg wszystko dobrze... W poniedziałek jadę na konsultacje do wawy polecono mi debski clinic czy któraś z was miała z nimi do czynienia?
Hej, 2 ciążę prowadziłam u prof.Debskiego w Debski Clinic, a usg genetyczne robiła mi jego żona Marzena. Jeśli masz możliwość to zapisz się do niej. Pierwsza ciąża bez problemów,w drugiej p.Marzena znalazła nieprawidlowosci na usg w sercu. Ryzyko ZD po teście pappa miałam 1:4!! Robiłam amniopunkcje w szpitalu bielanskim, wzięłam Fisha i po 3 dniach już wiedziałam że synek ma prawidlowa liczbę chromosmow (także dziewczyny, jestem przykładem że nawet przy tak dużym ryzyku może nie być ZD). Niestety kolejne usg i echo serca potwierdziły poważna wadę serca. Pojawił się obrzęk, układ krążenia stał się niewydolny.. 30.11 prof. pomógł mi urodzić mojego Aniołka(28 tc),a tydzień później sam trafił do szpitala.. Teraz On się opiekuje moim Aniołkiem.
 
Ostatnia edycja:
Dołączył(a)
17 Grudzień 2018
Postów
10
Rozwiązania
0
Hej, 2 ciążę prowadziłam u prof.Debskiego w Debski Clinic, a usg genetyczne robiła mi jego żona Marzena Debska. Jeśli masz możliwość to zapisz się do niej. Pierwsza ciąża bez problemów,w drugiej p.Marzena znalazła nieprawidlowosci na usg w sercu. Ryzyko ZD po teście pappa miałam 1:4!! Robiłam amniopunkcje w szpitalu bielanskim, wzięłam Fisha i po 3 dniach już wiedziałam że synek ma prawidlowa liczbę chromosmow (także dziewczyny, jestem przykładem że nawet przy tak dużym ryzyku może nie być ZD). Niestety kolejne usg i echo serca potwierdziły poważna wadę serca. Pojawił się obrzęk, układ krążenia stał się niewydolny.. 30.11 prof. pomógł mi urodzić mojego Aniołka(28 tc),a tydzień później sam trafił do szpitala.. Teraz On się opiekuje moim Aniołkiem.
Właśnie dzisiaj dzonilismy i dr Dębska ma terminy dopiero na maj ale poleciła innego lekarza tez u nich w klinice. Bylismy przed chwila skonsultowac to z innym lekarzem i zrobil jeszcze raz usg powiedział ze on poleca najpierw harmony, a jako drugą w kolejnosci amniopunkcje. Jak to stwierdził po usg dla niego to dziecko wygląda na zdrowe...
 
Dołączył(a)
17 Grudzień 2018
Postów
10
Rozwiązania
0
Hej, 2 ciążę prowadziłam u prof.Debskiego w Debski Clinic, a usg genetyczne robiła mi jego żona Marzena. Jeśli masz możliwość to zapisz się do niej. Pierwsza ciąża bez problemów,w drugiej p.Marzena znalazła nieprawidlowosci na usg w sercu. Ryzyko ZD po teście pappa miałam 1:4!! Robiłam amniopunkcje w szpitalu bielanskim, wzięłam Fisha i po 3 dniach już wiedziałam że synek ma prawidlowa liczbę chromosmow (także dziewczyny, jestem przykładem że nawet przy tak dużym ryzyku może nie być ZD). Niestety kolejne usg i echo serca potwierdziły poważna wadę serca. Pojawił się obrzęk, układ krążenia stał się niewydolny.. 30.11 prof. pomógł mi urodzić mojego Aniołka(28 tc),a tydzień później sam trafił do szpitala.. Teraz On się opiekuje moim Aniołkiem.
A jak wyglada amnio w szpitalu bielanskim? W tym smym dniu? Zostaje sie w szpitalu? I ile doplacalas zeby mieć wyniki szybciej?
 

Gogocha

Początkująca w BB
Dołączył(a)
22 Październik 2018
Postów
16
Rozwiązania
0
A kogo Ci polecili w debski clinic? Szpital bielanski ma bardzo dobrych specjalistow,ale to masowka. Dla nich amnio to chleb powszedni. Rejestrujesz się do przychodni usg,i w jednej kolejce są osoby na amnio jak i na usg. Amnio trwa tyle co usg,po odrazu idziesz do domu. Z zaleceń to tylko oszczędny tryb życia przez 1-2 dni i kontrola usg w ciągu 5 dni,zeby sprawdzić czy jest odpowiedni poziom wód plodowych. Zadnej nospy,zwolnien lekarskich nie dają. Fish 650zl I masz info w 3 dni,na pełny wynik chy a 3 tyg czekałam.
 
Dołączył(a)
17 Grudzień 2018
Postów
10
Rozwiązania
0
A kogo Ci polecili w debski clinic? Szpital bielanski ma bardzo dobrych specjalistow,ale to masowka. Dla nich amnio to chleb powszedni. Rejestrujesz się do przychodni usg,i w jednej kolejce są osoby na amnio jak i na usg. Amnio trwa tyle co usg,po odrazu idziesz do domu. Z zaleceń to tylko oszczędny tryb życia przez 1-2 dni i kontrola usg w ciągu 5 dni,zeby sprawdzić czy jest odpowiedni poziom wód plodowych. Zadnej nospy,zwolnien lekarskich nie dają. Fish 650zl I masz info w 3 dni,na pełny wynik chy a 3 tyg czekałam.
Polecili nam Piotra Kretowicza on ponoć w szpitalu wykonuje te badania.
 
reklama

dominika4896

Początkująca w BB
Dołączył(a)
26 Marzec 2019
Postów
29
Rozwiązania
0
Gogocha, czytałam o twojej wypowiedzi o szpitalu odnośnie amino bo ja się zastanawiam nad wykonaniem. I powiem że właśnie szukam takiej "masowki" bo to jednak więcej doświadczonych osób :) i jakoś wydaje mi się że dałoby mi to. Poczucie bezpieczeństwa podczas zabiegu. Tylko że mi do bielanskiegi daleko. Dziewczyny a robilyscie może amino w Czmp w Łodzi?
 
Do góry