reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

daggg

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Ja miałam kiepska biochemię, ale skonczylo się dobrze. Podczas amniopunkcji wyszły były także podejrzenia o wadę serduszka, ale na połówkowym rozwiano wątpliwości. Jestem myślami z Tobą. Bulwersujące jest zachowanie tego lekarza, brak słów...Potrzebujecie teraz wyciszenia i spokoju, na tym forum jest wiele historii, które mimo ogromnego ryzyka zakończyły się szczęśliwie. Myślę o Tobie i o dzidzi cieplutko.
Dziękuję! Mam nadzieję, że u nas mimo kilku czynników też będzie ok. Przytulam Was ciepło

reklama

daggg

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Po ponad 2 miesiącach już jest lepiej, wiem jaki to stres i czekanie na wyniki, moje dziecko też na początku nie pokazało nosa ale nie dlatego że była chora tylko dlatego że była źle ułożona i się wiercila, a Pani Doktor sama mówiła że ona widzi nosek tylko córka nie chciała współpracować. Nie martw sie! Brak noska nie oznacza że go tam nie ma, a chore serduszka lekarze wskazują bardzo często w badaniach a potem okazuje się że jest ok. U nas bylo wiele markerow stwierdzajacych trisomie, fałd karkowy, krótkie ramiona, kości udowe, metaplazie w nerkach. Takich przypadków jak mój jest o wiele mniej niż zdrowych dzieci! Więc trzymaj się mocno, bądźcie dzielni i będzie w porządku. Ja swoje przeżyłam ale jestem teraz silniejsza i czekam na informacje o kariotypie. Jeśli będzie w porządku to będziemy się starać o nastepne w niedługim czasie. Akurat u mnie potrzeba było czasu na wszystko.
Jesteście bardzo, bardzo silni! Pomodlę się za Was i jeśli tylko zaczniecie się starać, to mam nadzieję, że szybko się uda! Przytulam

dominika4896

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Dziewczyny! Odebrałam dzisiaj wyniki Panoramy, narazie wydruk z systemu na oryginał poczekam do czwartku. I wszystko co badane było wyszło małe ryzyko, trisomi 21,13,18, monosomka x, triploida i 5 mikrodelecji:) no i chłopiec :) w poniedziałek jeszcze mamy wizytę u dr Ałaszewskiego w Lodzi :) ale dzisiaj będzie spokojna noc :) oczywiście nakombinowalam się żeby mi sprawdzili wyniki bo w ich systemie nie było ale jak sprawdzili w systemie z którego pobierają właśnie wyniki okazało się że są... Taka sama sytuacja jak z wynikami Papa mówili że nie ma, a były....

dominika4896

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Dziewczyny, mam do was pytanie bo nie wiem czy robić amino czy nie moja historia :

Usg 13 tc - NT 3.1mm reszta ok, rysyko zd po usg 1:102

Wyniki beta i pappa obie ok 0. 85 MoM ryzyko po usg i krwi 1:438

Panorama ok, małe ryzyko...

I nie wiem. Czy robić amino czy nie... Ryzyko poronienia po amino i po papie takie samo :/

anecka

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Dziewczyny, mam do was pytanie bo nie wiem czy robić amino czy nie moja historia :

I nie wiem. Czy robić amino czy nie... Ryzyko poronienia po amino i po papie takie samo :/
Niestety Kochana nikt nie będzie w stanie Ci powiedzieć co masz zrobić bo są to bardzo trudne decyzje.
Zarówno Panorama jak i USG + test pappa to tylko statystyka - kobieta mająca małe ryzyko jak np. 1:10000 nadal może urodzić chore dziecko, tak samo kobieta mająca ryzyko 1:4 może urodzić dziecko zdrowe...

amniopunkcja niesie ze sobą ryzyko, ale daje Ci jednoznaczną odpowiedź.

Porozmawiaj z Partnerem, rozważcie każdą opcję, co jeśli wynik będzie niepomyślny, co jeśli po amniopunkcji pojawią się powikłania...
Na szczęście większość historii kończy się dobrze, ale jednak nadal jest ryzyko...

mamcia82

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0

Na Twoim miejscu sprawdziłaby jeszcze raz przezierność u innego lekarza. U mnie było odwrotnie USG ok ale biochemia kiepska. Skończyło się dobrze, ale robiłam ambiopunkcje. Pozdrawiam cieplutko

dominika4896

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Poczekam do poniedziałku na wizytę u genetyka i usg.. Nr badalam 2 razy i takie samo było teraz to już 14 tc i 5 dzień więc NT się już nie bada. Niestety nawe amino nie da 100 % pewności... Bo nie wykrywa wszystkich wad. Jeden z lekarzy powiedział że znał 2 przypadki gdzie badania genetyczne niczego nie wykazały a dziecko było chore... Na innym forum amino też było ok a dziecko ma wadę.... Tak samo jak usg i papa mogą być super a dziecko i tak ma zd... Trudne to wszystko

Ella7

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0

Moim zdaniem po samej pappie można by rozważać amniopuncję, ale po panoramie chyba nie ma sensu ryzykować. fakt, że wyniki podane są w postaci prawdopodobieństwa nie oznacza że to jest badanie podobne do oceny NT czy pappa, które są tylko markerami. To jednak badanie DNA dziecka. Pewnie są jakieś przypadki wad mozaikowych, które nie wyjdą, ale w amniopunkcji też się zdarza, nie warto nakręcać się tymi jednostkowymi przypadkami.
Mnie wyniki Sanco czy Panoramy by uspokoiły w 100%.
Pogadaj jeszcze z genetykiem, partnerem i zdecydujcie. Na pewno waga informacja z panoramy jest dużo bardziej pewna niż to że jeden pomiar na USG wyszedł powyżej normy.

anecka

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Poczekam do poniedziałku na wizytę u genetyka i usg.. Nr badalam 2 razy i takie samo było teraz to już 14 tc i 5 dzień więc NT się już nie bada. Niestety nawe amino nie da 100 % pewności... Bo nie wykrywa wszystkich wad. Jeden z lekarzy powiedział że znał 2 przypadki gdzie badania genetyczne niczego nie wykazały a dziecko było chore... Na innym forum amino też było ok a dziecko ma wadę.... Tak samo jak usg i papa mogą być super a dziecko i tak ma zd... Trudne to wszystko
Amniopunkcja da Ci 100% pewności w przypadku tych wad, które jest w stanie wykryć, czyli tych, których ryzyko wychodzi Ci z badań prenatalnych.
Dziecko zawsze może być obarczone inną wadą, której badania nie wykryją i nikt niestety nie da nam nigdy pewności, że dziecko urodzi się kompletnie zdrowe, ale równocześnie nikt nie da Ci pewności, że wszysko pójdzie dobrze podczas porodu... zawsze coś może pójść "nie tak"...

Niestety nie ma możliwości otrzymać odpowiedzi na wszystkie pytania, ale możesz otrzymać odpowiedzi na chociaż kilka z nich...

Ja po otrzymaniu wyniku "karioptyp prawidłowy" nie zastanawiam się nad tym "a może mój synek ma jakąś inną wadę", cieszę się, że nie ma tych najczęstszych trzech i to mi wystarcza, to mnie uspokaja.

Ale jeśli według Ciebie wynik amniopunkcji nie jest miarodajny, bo nie da Ci odpowiedzi na wszystkie choroby, a dodatkowo jest obarczony ryzykiem utraty ciąży co dokłada kolejny stres... to zastanów się, czy warto.

Musisz rozważyć czy korzyści przeważają nad ryzykiem... i na ile ufasz badaniom panoramy, które wyszły przecież dobrze.

Ja mając ryzyko 1:113 pocieszałam się, że gdyby było to ryzyko przegrania w totolotka, to już w głowie wydawałabym wygrane pieniądze, bo przecież tylko jedna osoba przegrywa ;-)

Pamiętaj, że nadal masz większe prawdopodobieństwo, że Twoje Dzieciątko urodzi się zdrowe.
Trzymam kciuki.

reklama

dominika4896

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Dziewczyny dziękuję wam bardzo!!! Naprawdę jesteście bardzo świadome! Każda. Mama chce by jej dziecko było zdrowe i żyło jak najdłużej, ale niestety nie jesteśmy w stanie niczego przewidzieć w 100 % dziękuję za wasze wsparcie. Po wizycie u genetyka napewno. Dam wam znać co powie :)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
M Amniopunkcja Potrzebuję porady 10
L Amniopunkcja mikromacierze Potrzebuję porady 6
Elmirka0207 Badania prenatalne - amniopunkcja? Potrzebuję porady 12
L Amniopunkcja Lipcowe mamy 2019 34
adzwojcik Amniopunkcja a konflikt serologiczny. Potrzebuję porady 3
M Amniopunkcja a pozniej DNA plodu krwi matki Potrzebuję porady 2
C Amniopunkcja Potrzebuję porady 13
C Amniopunkcja Potrzebuję porady 16
C Amniopunkcja Potrzebuję porady 11
P Wynik NIFTY - Zespół Klinefeltera - Amniopunkcja Ciąża, poród, połóg 12
K Brak kosci nosowej amniopunkcja Potrzebuję porady 4
P NT, test pappa + amniopunkcja. Potrzebuję porady 6
E Amniopunkcja i szpital na Kamieńskiego Wrocław 0
M Przezierność, Test PAPPA, amniopunkcja...wątpliwości, strach Ciąża, poród, połóg 3
M amniopunkcja Potrzebuję porady 1
rea_sylwia Amniopunkcja - gdzie na NFZ w Łodzi? Łódź 2
Buquro Pierwsza wizyta u ginekologa, co robić? Potrzebuję porady 33
M Zaparcia, kolejna zmiana mleczka,co robić? Potrzebuję porady 14
A Co robić ??? Potrzebuję porady 7
natasza_intro USG w ciąży - ile razy można robić Potrzebuję porady 8
J Nie wiem co robić Potrzebuję porady 5
K Co robić? Młodziutkie mamy 7
K Co robić? Przyszłe mamy 3
G Nie wiem co robić Adopcja 0
G Co robić, żeby nie zwariować? Potrzebuję porady 4
A Alergia na mleko matki... Co robić ? Potrzebuję porady 19
B Potrzebuję porady. Już nie wiem co mam myslec/robić. Potrzebuję porady 41
Roza1111 Krzyczę na 4.5 latka, bo mnie strasznie irytuje. Co robić? Potrzebuję porady 5
M Pomoc w decyzji co robić po porodzie. Potrzebuję porady 15
A Mdłości i wymioty co robić pomocy Potrzebuję porady 7
M Kąpielowy dramat - co robić? Potrzebuję porady 12
I Jak robić przeciery warzywne i owocowe samodzielnie? Żywienie 5
Gagatka88 Odstawianie od piersi, a spanie w nocy - co robić? Potrzebuję porady 19
Gagatka88 Odstawianie od piersi a przesypianie nocy - co robić?! Noworodek 0
M 8- miesięczne dziecko usypia tylko przy piersi. Co robić? BB psycholog dziecięcy radzi mamom 10
Madziołek. Nie wiem co robić Relacje rodzinne 12
Z "Studentko w ciąży nie chcemy Cię" Co robić? Potrzebuję porady 22
endles1 co robić ? Ciąża, poród, połóg 12
babydream Brak miesiączki, test negatywny. Co robić ?? Potrzebuję porady 4
soulmate Instynkt macierzyński w wieku 19 lat, co robić? Potrzebuję porady 17
M porada co robić ? Staramy się 4
Cukromania Czy lubicie robić coś dobrego dla innych? Potrzebuję porady 0
N Czy robić już test Potrzebuję porady 5
M Witam!!! Mój brat ze swoją narzeczoną dzisiaj stracili dziecko !!! Nie wiem co robić by Go pocieszyć !!! :c Potrzebuję porady 4
Montiś pomocy co mam robić? ile mleka dla niemowlaka Niemowlaki 7
T co robić gdy u 5 cio latak migdalki dokuczają... Przedszkolaki 6
K Co robić jak dziecko ugryzie pszczoła? Początek szkoły 1
M Nie wiem co robić ! Archiwum Samodzielnych rodziców 10
G Dziecko 10-miesięczne nie chce jeść zupek ani obiadków co robić??? Żywienie 7
MalaMi924 siusiaczek - co robić ? Forum pediatryczne 3