reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Rozwiązania
0
Cześć wszystkim,
trafiłam tutaj ze względu na to iż waham się co do robienia amniopunkcji, strasznie się boję. Jestem po USG prenatalnym, 13 tc, kość nosowa obecna, przezierność karku w normie, jedyne co zmartwiło lekarza to przepływ żylny, który zakwalifikował mnie do grupy ryzyka, jakiś fragment wykresu był nieprawidłowy.. byłam załamana, lekarz zlecił robienie testów PAPPA. Wczoraj odebrałam wynik, skorygowane ryzyko 1:210 trisomii 21. Dodam, że mam 21 lat i nie przebyłam żadnych chorób, dalej jestem w szoku bo nawet do głowy mi nie przychodziło, że w tak młodym wieku mogę być w wysokiej grupie ryzyka. Dostałam skierowanie na amniopunkcję, nie wiem co robić, z jednej strony czuję, że z nerwów nie wytrzymam całej ciąży w niewiedzy, a z drugiej boję się wyniku, jak okaże się zły to nie chcę nawet myśleć jak to będzie..
Czy w tak młodym wieku zdecydowałybyście się na amniopunkcje? Rodzina mi odradza, twierdzi, że skoro usg nie było najgorsze tylko ten przepływ nie tak, a PAPPA to tylko statystyki dokładam sobie tylko stresu.. ale z drugiej strony chyba lepiej dmuchać na zimne..
Cześć. Ja mam. 29 lat, też się nie spodziewałam tak wysokiego ryzyka bo 1:45 na trisomie 21, 1:125 na trisomie 18 i 1:800 na 13.
Jestem już po zabiegu. Nie ma co się oszukiwać, nie należy do przyjemnych ale nie dałabym rady nie wiedząc.
Zycze Ci powodzenia.

reklama

Marzena32

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Ja we wtorek mam amniopunkcje boję się bo ryzyko jakieś jest ale nie wytrzymałabym z nerwów do końca ciąży czy moje dzieciątko zdrowe czy chore a ciągle zadreczanie się myślami na dobre nie wychodzi ani nam ani dzieciatku.

Kasiulek 77

Fanka BB :)
Rozwiązania
1
Ja we wtorek mam amniopunkcje boję się bo ryzyko jakieś jest ale nie wytrzymałabym z nerwów do końca ciąży czy moje dzieciątko zdrowe czy chore a ciągle zadreczanie się myślami na dobre nie wychodzi ani nam ani dzieciatku.
Trzymam kciuki ! Tak jak piszesz zadręczanie się to był koszmar ,nie spałam w nocy ,płacz ,pytania bez odpowiedzi ...dzień w którym miałam wyniki był najpiękniejszym momentem w tej ciąży ,ulga i radość ,będzie dobrze :)

Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny, postanowiłam do Was dołączyć, bo mam tak samo jak wy, albo podobnie...
usg wszystko ok - dopiero test Pappa wykazał podwyższone ryzyko Trisomii 21 - 1:178 , postanowiłam od razu po odebraniu wyników udać się na Sanco - wg tego co piszą ma czułość 99,8% więc jeżeli będzie dobrze to po prostu będziemy spokojni. Jak wyjdzie słabo, dopiero będę decydować się na amnio.
Mam 32 lata, jestem po 1 poronieniu 2 lata temu. Do tego mam niedoczynność tarczycy, Myślicie, że te czynniki mogły zwiększyć prawdopodobieństwo T21 w PAPPA? Wszędzie mówią, że to tylko statystyka.
Trzymajcie kciuki za Sanco, mam nadzieję, że dziś będą wyniki.

Marzena32

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Trzymam kciuki ! Tak jak piszesz zadręczanie się to był koszmar ,nie spałam w nocy ,płacz ,pytania bez odpowiedzi ...dzień w którym miałam wyniki był najpiękniejszym momentem w tej ciąży ,ulga i radość ,będzie dobrze :)
Dziękuję kasiulek77 ja też już nie śpię po nocach i jestem już strasznie zmęczona a gdzie dalej jeszcze czekać 3 tygodnie na wynik koszmar

Kasiulek 77

Rozwiązania
1
Dziękuję kasiulek77 ja też już nie śpię po nocach i jestem już strasznie zmęczona a gdzie dalej jeszcze czekać 3 tygodnie na wynik koszmar
Trzeba to przetrwać jakoś,ja wykupiłam fisha to taki wstępny wynik ,jest już 3-5 dni po i jest w pełni wiarygodny ,trzeba wcześniej powiedzieć że chce się wykupić bo wtedy pobiera się trochę więcej płynu przy amnio ,ja płaciłam równy 1000zl

Marzena32

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Właśnie też się nad tym zastanawiam chociaż mój ginekolog odradza mi to stwierdził że tak czy tak będę musiała czekać na wynik z amnio

Rozwiązania
0
Hej dziewczyny, chcialam uspokoic wszystkie z Was, ktore robily pappa i usg w 1 trymestrze. U mnie usg wzorcowo, a pappa 1:178 Trisomia 21. Od razu tego samego dnia poszlam na test Sanco. Wynik juz mam i wszystko jest OK! Zadnych Trisomii i na 99,9% znamy juz plec - chlopiec :) pamietajcie, ze pappa to tylko statystyka. A Sanco polecam kazdemu! Spokoj umyslu jest bezcenny :)

rambutan

Rozwiązania
0
Hej dziewczyny, chcialam uspokoic wszystkie z Was, ktore robily pappa i usg w 1 trymestrze. U mnie usg wzorcowo, a pappa 1:178 Trisomia 21. Od razu tego samego dnia poszlam na test Sanco. Wynik juz mam i wszystko jest OK! Zadnych Trisomii i na 99,9% znamy juz plec - chlopiec :) pamietajcie, ze pappa to tylko statystyka. A Sanco polecam kazdemu! Spokoj umyslu jest bezcenny :)
Bardzo cieszą takie wyniki,super :) :) :)

reklama

Shaer

Rozwiązania
4
Jestem nowa na forum, więc się pozwolę wtrącić - czy któraś z Was wie, czy karmienie piersią, leczona niedoczynność tarczycy, przeziębienie może mieć wpływ na testy z krwi (poziom beta hcg i Pappa)?

W 12w1d mój lekarz robił mi usg - NT 1,4 przy CRL 55, więc idealnie
Na prenatalnych w 13w4d NT 2,9 przy CRL 76,4, obwód główki też w dolnej granicy normy, poza tym wszystko wyglądało ok (mózg, nerki, kończyny, serce).
Beta hcg 0,353 i Pappa 0,332

I nagle bum, ryzyko T13 1:263 i oczywiście sugestia wykonania amniopunkcji.

Zaburzenia tarczycowe mają wpływ na testy z krwi.

Do góry