reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Aha i chciałam tylko podkreślić ze porównuje pappe do nifty jako badania nieinwazyjne w krwi. Amniopunkcja to inna bajka i rozumiem jej zasadność, ale wg mnie powinna być robiona w naprawdę uzasadnionych przypadkach jak nieprawidłowości na usg czy właśnie nieprawidłowe wyniki nifty,dla mnie pappa to g*wno badania, które nic nie wnoszą i nie sprawdzają się. Jak robić to tylko testy z wolnego dna płodowego.
Moja kuzynka miała akurat tak, że Pappa jej wyszla źle. Nie chciala amniopunkcji bo i tak wiedziała, że urodzi. Połówkowe usg wygladalo super, wiec juz w ogole sie nie martwiła. A w sierpniu urodziła dziewczynke z ZD :(
 
reklama
Moja kuzynka miała akurat tak, że Pappa jej wyszla źle. Nie chciala amniopunkcji bo i tak wiedziała, że urodzi. Połówkowe usg wygladalo super, wiec juz w ogole sie nie martwiła. A w sierpniu urodziła dziewczynke z ZD :(
Wiesz może jakie wyszły Jej wyniki jaka pappa, jakie wolne beta hcg i reszta z usg?
 
Dziwczyny wyczytałam, że do powikłań po amniopunkcji może dojść nawet do trzech tygodni od wykonania. Dajcie znać jakoe zalecenia dostałyście od lekarzy i czy oni też tak mówili?
 
Dziwczyny wyczytałam, że do powikłań po amniopunkcji może dojść nawet do trzech tygodni od wykonania. Dajcie znać jakoe zalecenia dostałyście od lekarzy i czy oni też tak mówili?
Też tak czytałam i mnie to przeraziło 😲 mnie lekarz powiedział tylko żeby obserwować a jak zacznie sączyć się płyn owodniowy lub krwawienie to odrazu do szpitala.
Tylko jak rozpoznać ten płyn owodniowy 🤔? Sprawdzam, dotykam.... ten śluz jakby rzadszy? zaraz przez to dotykanie infekcji się nabawię 😳 sorki za szczegóły 😏 Dziewczyny zgłupieje przez te 3-4 tygodnie.
 
Moja kuzynka miała akurat tak, że Pappa jej wyszla źle. Nie chciala amniopunkcji bo i tak wiedziała, że urodzi. Połówkowe usg wygladalo super, wiec juz w ogole sie nie martwiła. A w sierpniu urodziła dziewczynke z ZD :(

No dlatego polecam testy przesiewowe jak nifty, harmony. Zapewne wtedy wyszłoby ryzyko duże i by wiedziała.
 
Wiesz może jakie wyszły Jej wyniki jaka pappa, jakie wolne beta hcg i reszta z usg?
Wiem, że NT bylo w normie. Dzidzia na usg w 12 tyg byla troche za mała i cos podejrzewali z przeplywami, ze chyba jest nie tak. Pappa nie znam dokladnych wynikow, ale wiem ze ryzyko wzroslo. Na usg w 20 tyg dziecko nadrobilo, wszystko juz bylo w normie, serce bez wad i radosc i ulga w rodzinie a po porodzie jednak ZD :(
 
Dostałam zalecenie, aby przez 5 dni przed amino zażywac Asmag Forte i Nospę 3 razy dziennie po 2 tabletki. Wydaje mi się, ze to trochę duzo? Tez tak brałyscie/bierzecie?
 
Dostałam zalecenie, aby przez 5 dni przed amino zażywac Asmag Forte i Nospę 3 razy dziennie po 2 tabletki. Wydaje mi się, ze to trochę duzo? Tez tak brałyscie/bierzecie?
Mnie powiedzieli w razie skurczy nospa 3 razy dziennie po 1. W pierwszy dzień wzięłam 3 razy a kolejne 2 dni tylko rano i wieczorem. Do tego magne b6 i duphaston 2 razy dziennie po 1.
 
reklama
Moja kuzynka miała akurat tak, że Pappa jej wyszla źle. Nie chciala amniopunkcji bo i tak wiedziała, że urodzi. Połówkowe usg wygladalo super, wiec juz w ogole sie nie martwiła. A w sierpniu urodziła dziewczynke z ZD :(

A chodzila na usg genetyczne ? Nic nie zaniepokoilo lekarzy w badaniu w 1,2 trymestrze ? Nawet w 3 nic nie zauwazyli ?
 
Do góry