reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Aromek co dalej ?

Mrówka878

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Sierpień 2021
Postów
345
Hej w wielkim skrócie trzy poronienia za mną (dwa w 7-8 tydzień , jedno biochemiczna beta dobiła do 30). Nie wiem z jakich przyczyn nie badaliśmy.
Zrobione badania tarczycy, immunologia, kariotypy , trombofilie, zespół antyfosfolipidowy.
Jedynie co mi wyszło to mutacja homozygotyczna Pai1.
Po dwóch monitoringach owulacji ostatnio wyszlo że nie ma owulacji. Do tego prawy jajnik policystycznyc.Dostałam duphaston 2x1 tabletka czekałam na miesiączkę , po niej biorę aromek od 3do 7DC. Jestem w trakcie.
Powiedzcie , czy jeśli mi się uda jakimś cudem zajść w ciążę , to czy powinnam brać jakieś leki ?
Czy Wy coś brałyście w takiej sytuacji?
 
reklama
Hej w wielkim skrócie trzy poronienia za mną (dwa w 7-8 tydzień , jedno biochemiczna beta dobiła do 30). Nie wiem z jakich przyczyn nie badaliśmy.
Zrobione badania tarczycy, immunologia, kariotypy , trombofilie, zespół antyfosfolipidowy.
Jedynie co mi wyszło to mutacja homozygotyczna Pai1.
Po dwóch monitoringach owulacji ostatnio wyszlo że nie ma owulacji. Do tego prawy jajnik policystycznyc.Dostałam duphaston 2x1 tabletka czekałam na miesiączkę , po niej biorę aromek od 3do 7DC. Jestem w trakcie.
Powiedzcie , czy jeśli mi się uda jakimś cudem zajść w ciążę , to czy powinnam brać jakieś leki ?
Czy Wy coś brałyście w takiej sytuacji?
O tym czy powinnaś coś brać i co dokładnie decyduje lekarz prowadzący a nie obcy ludzie na forum. Każdy przypadek jest inny i każda z nas ma wdrożone inne leczenie.
 
O tym czy powinnaś coś brać i co dokładnie decyduje lekarz prowadzący a nie obcy ludzie na forum. Każdy przypadek jest inny i każda z nas ma wdrożone inne leczenie.
Pytam z czystej ciekawości sama sobie leków nie przepisze i nie będę dawkować, ale dzięki za sprowadzenie na ziemię
 
Pytam z czystej ciekawości sama sobie leków nie przepisze i nie będę dawkować, ale dzięki za sprowadzenie na ziemię
Jedne z nas dostają sam acard, inne samą heparynę, jeszcze inne acard + heparynę. Część z nas nie dostaje żadnych leków i również jest w stanie donosić kolejną ciąże po poronieniach do końca.
 
Hej w wielkim skrócie trzy poronienia za mną (dwa w 7-8 tydzień , jedno biochemiczna beta dobiła do 30). Nie wiem z jakich przyczyn nie badaliśmy.
Zrobione badania tarczycy, immunologia, kariotypy , trombofilie, zespół antyfosfolipidowy.
Jedynie co mi wyszło to mutacja homozygotyczna Pai1.
Po dwóch monitoringach owulacji ostatnio wyszlo że nie ma owulacji. Do tego prawy jajnik policystycznyc.Dostałam duphaston 2x1 tabletka czekałam na miesiączkę , po niej biorę aromek od 3do 7DC. Jestem w trakcie.
Powiedzcie , czy jeśli mi się uda jakimś cudem zajść w ciążę , to czy powinnam brać jakieś leki ?
Czy Wy coś brałyście w takiej sytuacji?
A ten aromek to na receptę jest czy można samemu dostać?
 
Hej w wielkim skrócie trzy poronienia za mną (dwa w 7-8 tydzień , jedno biochemiczna beta dobiła do 30). Nie wiem z jakich przyczyn nie badaliśmy.
Zrobione badania tarczycy, immunologia, kariotypy , trombofilie, zespół antyfosfolipidowy.
Jedynie co mi wyszło to mutacja homozygotyczna Pai1.
Po dwóch monitoringach owulacji ostatnio wyszlo że nie ma owulacji. Do tego prawy jajnik policystycznyc.Dostałam duphaston 2x1 tabletka czekałam na miesiączkę , po niej biorę aromek od 3do 7DC. Jestem w trakcie.
Powiedzcie , czy jeśli mi się uda jakimś cudem zajść w ciążę , to czy powinnam brać jakieś leki ?
Czy Wy coś brałyście w takiej sytuacji?
Też miałam stymulację, tyle że Letrozolem. U mnie było tak, że miałam brać Duphaston (10 dni; od połowy cyklu) i jeśli test wyjdzie pozytywny to nie przerywać brania po 10 dniach i jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Zamiast testu zrobiłam betę w dniu, w którym powinnam odstawić Duphaston i następnego dnia z pozytywnym wynikiem do lekarza. Dostałam dodatkowo Acard, żeby utrzymać, bo wcześniej również miałam biochemiczną. Ale to pewnie indywidualna kwestia co lekarz zaleci,każdy organizm jest inny i ma inne leczenie 🤷
 
Też miałam stymulację, tyle że Letrozolem. U mnie było tak, że miałam brać Duphaston (10 dni; od połowy cyklu) i jeśli test wyjdzie pozytywny to nie przerywać brania po 10 dniach i jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Zamiast testu zrobiłam betę w dniu, w którym powinnam odstawić Duphaston i następnego dnia z pozytywnym wynikiem do lekarza. Dostałam dodatkowo Acard, żeby utrzymać, bo wcześniej również miałam biochemiczną. Ale to pewnie indywidualna kwestia co lekarz zaleci,każdy organizm jest inny i ma inne leczenie 🤷
A udało Ci się utrzymać ciążę ?
Również ginekolog mi mówiła że raczej z duphastonem się prędko nie rozstanę.
 
Przy mutacjach pai 1 często przepisywana jest heparyna. Ale przy układzie homo mozna to wyregulować witaminami. Ale tylko lekarz może podjąć decyzję co jest najlepsze dla Ciebie.
 
reklama
Jakim cudem nie masz owulacji skoro 3 poronienia za Tobą? Żeby doszło do zapłodnienia to jakby owulacja musi występować. W jakim odstępie czasu te poronienia?
 
Do góry