reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania - czyli jakie są standardem, a co można jeszcze zrobić dodatkowo

dziewczyny w pierwzsej ciąży - róbcie badanie na grupę krwi, zaciągnijcie też swoich meżów/partnerów, my mamy z S konflikt serologiczny i ja w drugiej dobie po urodzeniu Martysi dostałam odpowiedni zastrzyk z przeciwciałami, żebyśmy mogli w ogóle mieć drugą dzidzię!! :)
 
reklama
Aniawos teraz dalas mi do myslenia...ja tez chodze prywatnie, ale skierowanie dostalam na badania...ciekawe czy bede musiala placic

Ja na pewno bede musiala robic toksoplazmoze, z racji tego ze hodujemy koty... robilam w ciazy z Majka i wyszlo ze juz przechodzilam ta chorobe, ale nie moge nigdzie tego wyniku znalezc...bede musiala jeszcze raz zrobic
 
madzik jak masz skierowanie to za darmochę..
ja też robiłam w pierwszej ciąży tokso..mam ten wirus w sobie, ale to stare zakażenie nie zagrażające dzidzi..także już nie powtarzam. Mam koło domu kota, którego dokarmiam..ale to już niczego nie zmieni..bo tego wirusa łapiesz raz..jak opryszki..potem już po prostu jest w organizmie..a wyniku też nie mogę znaleźć, ale go pamiętam..
 
fenulka - dlaczego napisałaś niestey przy poxoplazm.?? sprawdz dokładnie wynik, bo często ujemny znaczy że dobrze
 
dziewczyny w pierwzsej ciąży - róbcie badanie na grupę krwi, zaciągnijcie też swoich meżów/partnerów, my mamy z S konflikt serologiczny i ja w drugiej dobie po urodzeniu Martysi dostałam odpowiedni zastrzyk z przeciwciałami, żebyśmy mogli w ogóle mieć drugą dzidzię!! :)
kochana czyli mała urodziła się z inną grupą krwi niż twoja?
 
Fenulka - toxo IgM to masz ujemną NA SZCZĘŚcie - bo IgM świadczy o świeżym zakażeniu niebezpiecznym dla dziecka (to IgG świadczy o przechorowaniu) - tak więc ciesz się dziewczyno :). Buziaki :)
 
fenulka, ale za badania zapłaciłaś tylko 89zł..a miałaś ich dużo, jakbyś za wszystkie płaciła doliczyć sobie spokojnie jeszcze stówę. Są pewnie badania, które nie są obowiązkowe, dlatego mimo skierowania się płaci, ale część miałaś za darmo..
 
fenulka to już nie wiem, musisz się spytać. Bo za tyle badań zapłaciłaś mało..tokso kosztuje sama od 70-100 zł..a gdzie reszta? a z tą tokso to rzeczywiście chyba tak jak mówi
Twoja gin..jak masz ujemne to znaczy, ze nie chorowałaś..czyli uwaga na koty i surowe mięcho..
 
reklama
kochana czyli mała urodziła się z inną grupą krwi niż twoja?

ja mam grupę A-, mój mąż ma B+, Martyna ma A+, czyli grupę ma po mnie ale czynnik Rh po mężu, dlatego dostałam przeciwciała, jeśli tego zastrzyku się nie dostanie od razu, to ciężko będzie utrzymać każdą następną ciążę. Nie chodzi o samą grupę tylko o Rh.
 
Do góry