reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bezsenność w ciąży!!?

Ja również mam problem z bezsennością:-(. Na początku ciąży przesypiałam całe noce,a teraz nie dość że mam problem z zaśnięciem-23 godzina to już pora na spanie,to budzę się już o 4 nad ranem,i przez kolejne 2 godziny nie mogę zasnąć :-(.Myślę przy tym o różnych rzeczach,które potęgują u mnie tę "niemoc do zaśnięcia".No i oczywiście strach przed zbliżającym się porodem...Ale jak czytam Wasze wpisy widzę że nie jestem sama z moimi problemami i tym się pocieszam :-):-).





 
reklama
Kasiu oczywiście, że nie tylko ty masz ten problem. Na szczęście jest kilka prostych sposobów na spokojny sen w ciąży. Przed położeniem się do łóżka postaraj się zrelaksować , nie myśl o niczym konkretnym, pozwól po całym dniu odpocząć mózgowi;) Pamiętaj, żeby wietrzyć sypialnię. Jeśli problemem jest wygodne ułożenie się z powodu rosnącego brzuszka, spróbuj specjalnych poduch w kształcie litery C. Wiele przyszłych mam nie może się z nimi rozstać nawet po porodzie. Co do strachu przed nim- każda kobieta go odczuwa, to zupełnie normalne. Poczytaj o dostępnych metodach znieczulenia i sposobach porodu. Wiele oddziałów proponuje np. poród w wodzie, który łagodzi przykre doznania zarówno dla mamy, jak i dziecka.
 
ja przy kazdej próbie zmiany pozycji wybudzam sie całkowicie a potem męczę się i zasnac nie mogę, boli mnie lewt bok, kregosłup, spojenie, poduszki z kazdej strony, noc dla mnie to katorga straszna, ale juz niedługo
 
ja jak jeszcze nie widzialam ze jestem w ciazy spac nie moglam :( wiercilam sie krecilam i nic a tylko dowiedzialam sie odrazu spie jak zabita moze dlatego ze pare nocek zawalilam wczesniej wiec teraz nie mam jak narazie problemu z zasypianiem
 
Niesamowite. To samo u mnie. Budzę się zalezy przeważnie około 4 nad ranem. I nie mogę już spać. Wstaje. Idę napić się ciepłego mleka coś poczytam i dopiero mogę zasnąć około 6 do 9_10. Czyli widzę taki schemat z wypowiedzi wcześniej. Ktoś powinien to zbadać...;-) dodam ze to trzeci trymer.
 
ha ha, ja mam tak samo:) od początku ciąży z rożnym natężeniem. W lepsze noce udaje mi się przespać 3 godziny bez budzenia się - to mój rekord:) W te gorsze zasypiam o 2 - 3 i do rana budzę się co godzinę. Masakra. Nic nie pomaga na to, ani wietrzenie, ani ciepły rumianek, ani mleko, ani czytanie nudnych książek, a to ostatnie zawsze działało:) No ale już niedługo i noce będą nieprzespane z innego powodu:)
 
oh to jakis koszmar,ja w tym tygodniu zasypiam ok 4 nad ranem a wstaje o 8 z dzieckiem do szkoly.Mecze sie strasznie,przewracam za wszystkie mozliwe boki i nic
 
reklama
Do góry