reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy i dzieciątka

a dajecie np. na śniadanko kawałek bułki z masełkiem ?
My zaczeliśmy od paru dni dawać mu pediatra powiedziała że jak najbardziej , i żebyśmy robili mu pomidorówkę i mały się w niej zakochał ;)
 
reklama
Moja Gaja podjada od nas wszystko, dosłownie, ale w małych ilościach. A reszta wygląda tak:
ok 8:00 mleko 180 ml
ok. 13:00 obiadek (ze słoiczka, bo młoda nie trawi mojej kuchni dla dzieci) 190ml
17:00 misiowy jogucik/jogurcik malucha + duży danonek (ewentualnie kaszka z owocami min. 150 ml)
22:00 250ml gęstej kachy z butelki przez sen.
W miedzyczasie jakieś owoce (kiwi, pomarańcze, banany, mandarynki), albo gotowane warzywa z naszej zupy, czasem chrupki kukurydziane, biszkopty lub ciasteczka dziecięce miodowo - bananowe.
 
Dziewczyny, napiszcie prosze co Wasze skarbki jedza z tych "doroslych" rzeczy.
Gosha wspominala o pomidorowce, Charlene o jajecznicy....
Co jeszcze dajecie do sprobowania maluchom?
 
Hejka:happy2:

u nas rozkład posiłkow jest taki

5-6 rano-mleko 180ml
9-kaszka półgesta podawana łyzeczka-Bobovita mleczno-ryżowa lub mleczna owsianka czy mleczno-pszenna wieloowocowa ,150ml
12--obiadek ze słoiczka 190ml
15-banan ugnieciony widelcem z jablkiem tartym lub gruszka i biszkoptem lub zamiennie jogurt Malucha
18-kaszka mleczno -ryżowa lub obiadek mały 130ml
20.30-mleko 180ml

w nocy tez pije mleko tak o 2,3 150-180ml,próbowalam podac wode,herbatke ale nie chce:no:

w miedzyczasie troche chrupek kukurydzianych,od dwoch dni daje troszke chlebka z masłem,kawałek brokula w łapke,jabłuszka:happy2: Oliver waży 10 kg:tak:
 
Witam!!

Moja Lenka nie ma stałych por jedzenia i ja sie tego nie trzymam sztywno, jeszcze tymbardziej teraz jak jest chora i idą jej ząbki ale je tak:

8-9 śniadanie - (kaszka, mleko,owsianka)
10-11 drugie śniadanie (owoc, gesty soczek, biszkopt, ciastko,były danonki ale je odstawiłam)
13-14 obiad (juz jej sama gotuje-http://przepisydladzieci.webpark.pl/9.htm, ztych przepisuów i jej to samkuje a od początku byłyśmy na słoiczkach)
16-17 - podwieczorek ( deserek, owoce,ciacho, mleko)
20-21 kolacja (falsia ;) grysik )

miedzy czasie dużo mi pije, soczków, herbaty czy wody mineralnej. W nocy jest oczywiście flasia ale nie ma jakoś określonej godziny bo zależy jak sobie poje wciągu dnia, niekiedy budzi sie o 24 niekiedy o 4 rano różnie.
Ma też takie dni że zje tylko sniadanie i obiad i dopiero kolacje a ja jej do jedzenia nie zmuszam.
No i oczywiście podjada sobie to co my jemy między czasie
 
Witam.

A My mamy teraz taki problem:
jak przestałam podawać Tosi jedzenie w nocy to myślałam, że jak rano wstanie to głodna jak wilk. A tu odwrotnie: np. dzisiaj wyszłam do pracy a mąż dzwoni, że mała o 8:00 pociągnęła 4 łyki i koniec jedzenia :no:. Po godzinie jakoś Jej wcisnął zabawiając ale 150 ml tylko.

I jak rozwiazać ten problem? Dopiero się cieszyłam, że Tosia w miarę zjada przygotowane porcje a tu znowu odmawia jedzenia. A możliwe, że Ona jest tak głodna, że aż Jej się nie chce jeść?

Chyba wrócę do tego karmienia w nocy.....
 
Ostatnia edycja:
Witam.

A My mamy teraz taki problem:
jak przestałam podawać Tosi jedzenie w nocy to myślałam, że jak rano wstanie to głodna jak wilk. A tu odwrotnie: np. dzisiaj wyszłam do pracy a mąż dzwoni, że mała o 8:00 pociągnęła 4 łyki i koniec jedzenia :no:. Po godzinie jakoś Jej wcisnął zabawiając ale 150 ml tylko.

I jak rozwiazać ten problem? Dopiero się cieszyłam, że Tosia w miarę zjada przygotowane porcje a tu znowu odmawia jedzenia. A możliwe, że Ona jest tak głodna, że aż Jej się nie chce jeść?

Chyba wrócę do tego karmienia w nocy.....

Moja córrcia też nie zawsze je rano takie są dzieci i niema co w nie pchać jedzenia no chyba że jest ogólnie nie jadkiem to dawaj jej jesc w noc chociaż lepiej byłoby żeby nie obciążać dziecku żołądka w nocy ale jak trzeba to dawaj ale urozmaic jej to jedzenie, np do rannego jedzenia nie wiem co dajesz ale np do kaszki dodaj owoce które lubi czy jakiś sok, alebo są takie kaszki do picia to ugotuj to dodaj łyżeczke mąki ziemniacznej i już masz budyń a zawsze to coś innego taksamo możesz zrobić z sokami np bobofrut i już jest kisiel. Dzieciaczką też sie nudzi to monotonne jedzenie także warto sprubowac coś innego.
A może idą jej ząbki i tez nie ma apetytu!
Powodzenia!!!
 
Dzieki za odpowiedź ;)
No jest takim jadkiem niejadkiem. Miałyśmy problem z jedzeniem jak przechodziłam na sztuczne ale potem jakoś jadła a ostanio nawet ładnie. Za dużo to ona nie przybiera bo strasznie ruchliwa jest: raczkuje jak torpeda od 7 miesiąca a teraz rzeczuwiscie może te ząbki górne jej dokuczają.

Tak właśnie czytałam, że dzieci w jej wieku już nie jedzą raczej w nocy i lepiej nie obciążać Jej brzuszka tak jak piszesz.

Rzeczywiście spróbuję urozmaicić jej jedzonko - za dużo nie nogę bo ma delikatne objawy alergii i po konsultacji dermatologa powolutku wprowadzamy różne potrawy. Ale mam nadzieję, że to minie :) Pocieszam się :):-)
 
No cóż takie te nasze dzieckiaczki są grymaśne, ale mają do tego prawo my też nie jemy jak coś nam dolega albo już sie czyms przejadłyśmy normalka, małymi kroczkami prubujcie coś nowego, a jak ma juz jakies ząbki to może pogryź to zawsze możesz jakoś udekorowaćjedzenie ja np na tależu ukladam gotowane warzywa ( marchewka. zeimnak, brokuły, groszek. kukurydza itp. ) na obiad żeby było kolorowo i jakoś sobie z tym radzi, a na śniadanie tak samo ostatnio jej zagęściłam tą kaszke do picia 100 ml żeby powstał budyń i przekładałam warstwami z malinami gotowanymi w szklance to miała ana górze były dwa wafelki w kształcie serduszka takie co do lodów i wmuciała aż jej sie uszy częsły:-D także troche nowości i pomysłów na jedzeniei sie poprawi

pozdrawiam
 
reklama
A w jakim wieku jest Twoja córeczka, że zZjada już takie kawałki :-)

Moja jak poczuje grudki to zje tylko pół porcji. I tu mam drugi problem jak Ją przekonać do grudek?

Wczoraj zrobiłam sama zupkę (bo tak to zajada sie tylko słoiczkowymi) i z grudkami małymi to zjadła połowę i tak sie krzywiła przy tym więc podałam jej słoiczek papki i zjadła cały w 2 minutki.

Oj mam się ja z nią :-)
 
Do góry