reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

butelkowe mamy

Widzę że nie tylko ja jestem butelkową mamą. Bardzo chciałam karmić piersią ale niestety mój maluch poczuł butelkę gdy leżał pod lampami i już cyca nie chciał. Ściągam ile mogę ale to męczące.... Używam Bebilon AR ponieważ Igorek strasznie ulewał i muszę przyznać że na tym mleku nie zdarzyło mu się ani razu. A co do kupek to 2-3 dziennie.
 
reklama
A jak wyglądają ilości zjadanego mleczka?? Pewnie to uzależnione od "wieku" i ciężko porównywać ale moja malutka je po ok. 60-100ml 7 razy na dobę.
 
Mój mały zaczynał od 15- 20 ml. ale za to co 1 godz. - 1,5 godz. więc wiadomo jaka ilość karmień. Za to teraz jest z dnia na dzień lepiej już czasem wciąga 60 ml. czasem 40 ml. no i przerwy są dłuższe nawet 3 godz.
 
I znowu z pytaniem
jak szybko w nocy przygotowac butelke
wczoraj znowu musialam podac i najpierw przegotowałam sobie wode a potem ją podgrzałamw podgrzewaczu
a może jakies inne sposoby macie

aha i która jest na mieszanym tzn swoim i modyfikowanym
dajecie witaminy d3 plus k bo mi powiedziano , ze jesli ilsc modyfikowanego przekracza 100mnl na dobre to wtedy przechodzi sie tylko d3 bez k
 
Calineczko ja jestem na mieszanym,a z butelkami radze sobie w nastepujacy sposob : na wieczor przygotowuje butelke 300ml (modyfikowanego),rozrabiam mleczko , chlodze, przelewam w 2-3 mniejsze butelki po ok 100 ml zakrecam i chowam do lodowki.Pozniej jak Kaska sie upomina w nocy to szybciutko na 15 s. do mikrofali ,albo do podgrzewacza i gotowe.Na noc staram sie jej nie dawac mego mleka bo czasami miewa bole brzuszka (zwlaszcza jak mama cos zje co ksiezniczce nie pasuje ;) ) natomiast pierwszy posilek poranny to butla tylko i wylacznie z moim mlekiem odciagnietym wieczorem. Witaminy K nie daje - dostala w szpitalu i drugi raz u pediatry , natomiast D3 codziennie jedna tabletke rozpuszczona w wodzie.
 
Słońca kochane a jakich firm butelek używacie? Smoczki silikonowe czy lateksowe?
MAm Aventu i zastanawiam się czy kupić jeszcze jakąś:blink:
 
reklama
Ja mam butelki i smoczki NUK zarowno lateksowe jak i silikonowe,mam tez avent,ale Kasia jakos nie bardzo potrafi z nich pic,mam wrazenie ze lyka za duzo powietrza.
 
Do góry