reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chodzenie na basen z niemowlakiem?

Ja kapie mala w malej wanience, choc juz ja zmieniałam, bo dostalam jedna i po 2 miesiacach mala juz sie odbijala nozkami i uderzala sie w glowke. Dostala nowa troszke wieksza, a jak juz bedzie siadac, to zaczniemy ja kąpac w brudziku z prysznica,bo narazie wanny nie mamy (moze bedzie jak sie przeprowadzimy:-p). Gąbke zmienialam 1 raz, bo juz po prostu byla brudna. i tak mysle raz na 2 miesiace conajmniej bede ja zmieniac, ona przeciez grosze kosztuje, a bardzo zycie ulatwia:tak:
 
reklama
Ja nie mam do kąpieli gąbki ani leżaczka, bo małego kąpie mąż :tak:. Ale gdybym ja musiała to robić, na 100% zaopatrzyłabym się w takie udogodnienia. Kiedyś mąż wyjechał i przez 3 dni kąpałam synka sama...i bylo ciężko. Do kąpania takiego malucha trzeba mieć sporo siły...nie dość, że słusznie waży, to jeszcze chlapie nóżkami i wyrywa się, jakby chciał zanurkować:-D. Bałam się, że się wyśliźnie. Taka gąbka to świetny wynalazek. Mam jeszcze pytanie, czy ktoś używa krzesełek do kąpania starszych maluchów w dużej wannie- czy się sprawdzają i czy wogóle warto je mieć, czy można sobie darować taki zakup. Chodzi mi o tego typu krzeselka:
FLIPPER EVOLUTION KRZESELKO do kapieli OKBABY (433420198) - Aukcje internetowe Allegro
 
powiem szczerze ze ja nie umiałabym umyć malucha w takim krzeselku hehe, co prawda nasza wanna nie jest ogromniasta wiec nie martwie sie ze sie przewali i utonie :tak: hi ale moze to jest bezpieczne ale na pewno nie ulatwia zycia bo jak dupale w tym umyc? hehe
i jeszcze słowko do zgadnij ja jednak bym obstawała przy gąbce bo na takim leżaczku moj maly by wyskoczyl jak z trampoliny baardzo zywe dziecko od czasow jak w brzuchy sporty uprawial:-):-) wiec na lezaca najbezpieczniej, ale decyzja zawsze należy do mamuchy:-p
 
Ja tez polecam Foczkę. Jest o tyle wygodnie ze maluch jest pod katem w niej. Nasza małą kapalismy w foczce az do 9 miesiaca. Niestety juz jej sie pupa powoli nie miesci i teraz dajemy po prostu pieluszkę tetrową do wanny. Co do mycia główki hmm na pocztaku plakała potem okolo 5 miesiaca jakos jej sie podobało ale teraz kolo 10 miesiaca juz jej sie przestało i za kazdym razem mycie glowy to krzyk i protesty...Moze macie jakis sensowny sposób aby dziecko polubiło mycie glowy. Wody sie nie boi ani zanurzania bo co tyd jestesmy na basenie i cwiczymy...nurkowanie:)
 
Moja foczki niestety nie chce uzywac :/ i probuje z niej wyskoczyc, a zreszta ma cale paszki czerwone, moze po prostu ten ksztalt nie dla niej.
Kyniol_73 a od kiedy zabierasz mala na basen?! To jakies specjalne zajecia czy sam z nia cwiczysz? Myslalam nad takimi zajeciami, czytalam nawet, ze juz 2 dniowe dziaciaczki ludzie przynosza, ale sama nie wiem.:)
 
ja jak bym chcaial z malym na basen chodzic tylko u nas niestety na basenach(3) nie sa prowadzone takie zajecia liiipaaa a jak to u ciebie wyglada, woda zimna czy ciepla?:-p
 
U nas jest 1 basen(w trakcie remontu) tzn w polsce w moim miescie:) a tutaj czytalach o tych zajeciach, ale pisali, ze jest 1 przebieralnia, wiec najlepiej przychodzic juz z przebranymi dziecmi, a potem szybko wychodzic itd. wiec cos mi tu smierdzi przeziebieniem:)
a tak w ogole co ile myjecie glowe swoim pociechom?!
 
reklama
do jakis 7/8 miesięcy co dziennie a później to juz rożnie co 2/3 dni w ostateczności co 4 ale wtedy to juz mam wrażenie ze muchy bardziej go lubia ;-);-)
 
Do góry